Корисні поради на кожен день


Що становить собою бездротовий вимикач світла та в чому його переваги

Бездротовий вимикач світла

У сучасних оселях з багаторівневими стелями з підсвіткою, великою кількістю настільних ламп та бра керування освітленням може стати справжньою проблемою. Особливо, якщо мова йде не про квартиру, а про будинок із додатковим освітленням у дворі. В такому разі бездротовий вимикач світла може значно зекономити час. Проста у керуванні панель легко встановлюється та налаштовується. Придбати такий прилад можна у магазині електроніки, їх виготовляють найрізноманітніші виробники.

Бездротовий вимикач світла: це

Бездротовий вимикач світлаце пристрій, який встановлюється в приміщенні або надворі для регулювання роботи освітлювальних приладів. Додатково він може також керувати шторами або жалюзі. Сенсорний вимикач не має рухомих частин, він активується натисканням на певну частину сенсорної панелі або піднесенням долоні. Таким чином увімкнути лампу можна навіть мокрими або брудними руками. Існують моделі з вбудованим датчиком руху.

Де можна використати бездротовий вимикач світла:

  • встановити у будь-якій кімнаті житлового будинку – вітальні, кухні, передпокої, спальні, ванній кімнаті, гардеробній, підсобному приміщенні;
  • включити у систему «розумного будинку» – просте інтегрування за допомогою застосунку;
  • облаштувати під’їзд або сходи у багатоквартирному будинку;
  • застосувати у комерційних, складських та робочих приміщеннях.

Зазвичай сенсорний вимикач обирають задля економії електроенергії. Однак насправді в нього є безліч інших плюсів.

Конструкція бездротового вимикача

Кожен бездротовий вимикач світла має два обов’язкових елементи – реле та сенсорну кнопку. Інші елементи у комплектації залежать від виду приладу та його призначення.

Підбираючи пристрій, важливо розуміти, для якого типу освітлення потрібен сенсорний вимикач. Розробники пропонують два типи: на 12 В та на 22 0В для світлодіодних стрічок та звичайних ламп відповідно. Деякі світлодіодні стрічки та гірлянди спроєктований під 220 В, тоді для них підійде будь-який розумний вимикач. Щоправда, під час установки необхідно подбати про правильний монтаж контролера, якщо це гірлянда з різними кольоровими режимами.

Яким може бути розумний вимикач (основні типи):

  • одинарним або комбінованим (на декілька джерел освітлення);
  • з пультом (підходить для керування будь-якими джерелами освітлення);
  • з таймером (максимально економічні моделі, адже світло вимикається автоматично, якщо в приміщенні нікого немає);
  • ємнісний (для активації необхідний дотик);
  • безконтактний сенсорний вимикач (налаштовується для реагування на звук, перепад температури, зміну рівня освітлення, рух).

У деяких моделях може бути встановлений діммер – це пристрій для плавної зміни інтенсивності освітлення. Розумний вимикач з діммером може працювати через пульт. Такі різновиди зазвичай призначені для світлодіодних стрічок, а не для звичайних ламп.

Переваги бездротових вимикачів світла

Розумний вимикач

Використовуючи бездротовий вимикач світла, більше не доведеться навмання шукати клавішу у темряві. Залежно від типу вимикача та налаштувань освітлення може вмикатись піднесенням долоні. Більшість пристроїв мають спеціальний сигнальний ліхтарик, який видно у темряві. Однак за необхідності його можна вимкнути, щоб не заважав спати.

Додаткова перевага, яку має сенсорний вимикач – на ньому не накопичуються мікроби та бруд. Це суттєва відмінність від звичайних вимикачів, на яких часто залишаються брудні сліди та відбитки пальців.

Завдяки пульту, яким обладнаний розумний вимикач, керувати освітленням можна навіть, не встаючи з дивану чи ліжка. Це актуально для оснащення спальні. Також пульт дозволяє увімкнути чи вимкнути світильники, розташовані у важкодоступних місцях (високо на стелі, у ніші, у глибині шафи, на вулиці).

Зрештою, розумний вимикач не має дротів та не під’єднаний до електромережі. Це мінімізує ризик короткого замикання в разі намокання приладу. Відсутність відкритих дротів також підвищує загальний рівень безпеки у домі, де живуть діти. Говорячи про оснащення дитячих кімнат, можна додати, що прилад дуже подобається дітям. Вони просто в захваті від можливості увімкнути або вимкнути лампу простим рухом руки. Для них це виглядає, наче справжня магія.

Бездротовий вимикач – це вдале рішення для будь-якого приміщення та будь-яких умов. Простота приладу дозволяє встановити його самостійно без залучення спеціаліста. Щоправда, для правильного монтажу все одно знадобляться базові знання та навички електрика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *