Корисні поради на кожен день


Як вибрати електролобзик

Як вибрати електролобзик

Електролобзик – це вузькоспеціалізований електроінструмент, призначений для випилювання виробів з деревини, пластика, кераміки або металу. Побутові моделі зазвичай використовуються під час ремонту, зокрема, для обрізання листів гіпсокартону, або керамічної плітки, що робить їх незамінними помічниками під час ремонтних робіт. У разі встановлення додаткового спорядження електролобзики стають універсальними рішеннями, якими можна замінити болгарки та прилади для розрізання скла. В статті ми розглянемо, як вибрати електролобзик, щоб він максимально відповідав конкретним запитам.

Як вибрати електролобзик: конструкція

Перш ніж перейти безпосередньо до того, як вибрати електролобзик для побутових завдань, розглянемо його конструкцію:

  1. Двигун. Ключовий робочий вузол, який відповідає безпосередньо за рух пилки вгору-вниз. Від його потужності залежить, з якими матеріалами обраний вами прилад зможе впоратися. Мотор може працювати в різних режимах швидкості, що дозволяє вибрати оптимальний під конкретну щільність матеріалу.
  2. Пилка. Елемент, який безпосередньо контактує з матеріалом. Тому під кожний його різновид підходить пилка з певною формою зубців. Для виготовлення пилок зазвичай використовується сталь, яку для покращення додатково покривають напиленням для підвищення рівень жорсткості.
  3. Основа або підошва. Модуль, до якого монтується пилка, та яка буде безпосередньо контактувати з поверхнею різання. Для його виготовлення зазвичай використовується алюмінієвий або металевий сплав, що гарантує як стабільну фіксацію під час різання, так й стійкість підошви до надмірного навантаження.
  4. Рукоятка. Більшість електролобзиків оснащено або однією рукояткою, або двома для зручного керування ними під час різання.
  5. Панель керування. На корпусі електролобзика зазвичай розташовані кнопки або перемикачі для управління живленням та швидкістю різання.

Це базові елементи, які передбачені в усіх сучасних моделях електролобзиків. В деяких можуть бути додаткові елементи, наприклад, вугільні щітки, які забезпечують передачу струму на ротор двигуна, або пилозбірники або модуль підключення для пилососа. Останній збирає стружку та пил, які утворюються під час різання. Це допомагає підтримувати робоче місце чистим та полегшує контроль за різанням.

Конструкція електролобзика

Принцип роботи електролобзика

Особливість електролобзика як електроінструмента полягає в тому, що розпил матеріалу відбувається тільки в тому випадку, якщо пила рухається вгору. Для її фіксації конструкцією передбачені відповідні затискачі, які не допускають випадіння пили зі зрізу. Для спрощення процесу різання конструкцією також передбачений опорний ролик, завдяки якому в цілому можна досягнути максимальної точності розпилу. В деяких різновидах електролобзиків можна зустріти маятниковий хід. Він дозволяє лезу рухатися не тільки вниз чи вгору, але й в сторони.

Як вибрати електролобзик за типом

Досліджуючи питання того, як вибрати електролобзик, варто детально розглянути, на які типи поділяється цей електроінструмент, в чому переваги та недоліки кожного з них.

Мережеві чи акумуляторні

За типом живлення електролобзики поділяються на мережеві та акумуляторні. Перші передбачають підключення до розетки, другі працюють від вбудованого акумулятора. Мережеві не обмежують вас у часі роботи, але знижують мобільність. Акумуляторні будуть потребувати постійного відслідковування ступеня заряду, але в обмежених умовах або у разі відсутності стабільної подачі струму з ними працювати простіше. Обирайте той різновид, який відповідає вашим нагальним потребам, але дротові апарати вважаються більш універсальними.

Мережевий електролобзик
Мережевий електролобзик

Форма рукоятки

Ще один принцип градації електролобзиків – це форма рукоятки. Скобоподібна форма вважається найбільш розповсюдженою. Вона дозволяє під час розпилювання тримати прилад лише однією рукою, що суттєво спрощує процес. Але здебільшого це актуально для малопотужних моделей.

Електролобзик зі скопобоідною формою рукоятки
Електролобзик зі скопобоідною формою рукоятки

Якщо якість обробки має ключове значення, то краще вибрати грибоподібну модель. Така конструкція передбачає, що під час розпилювання інструмент доведеться тримати обома руками. Це дозволяє добитися ідеально рівного та гладкого зрізу. Грибоподібні рукоятки в цілому краще підходять для фігурної різки, оскільки вони дозволяють під час розпилу обирати найзручніший хват.

Як вибрати електролобзик за технічними характеристиками

Детально зупинимося на тому, як вибрати електролобзик за ключовими показниками.

Потужність

Головний параметр, на який варто спиратися в першу чергу – це потужність. Від неї залежить глибина розпилу, швидкість роботи та, що найголовніше – товщина та тип матеріалу, з якими прилад зможе працювати. За потужністю усі електроприлади поділяються на побутові та професійній. Для наочності розглянемо специфіку кожного з врахуванням притаманної їм потужності:

КласПотужністьМатеріал та глибина розпилу
ПобутовийВід 300-750 ВтСкло – до 8 мм
Сталевий лист – 4 мм
М’які метали – до 16-17 мм
Дерево – до 8 мм
ПрофесійнийВід 750 до 1100 ВтСкло – до 10 мм
Сталевий лист – до 10 мм
М’які метали – до 21 мм
Дерево – до 15 мм

Але, обираючи електролобзик за потужністю, врахуйте, що чим вищою вона буде, тем більшою буде і вага. Якщо ви плануєте періодично користуватися таким інструментом, не варто брати модель з великим запасом потужності «про всяк випадок» – довго працювати ним буде достатньо складно.

Електролобзик потужністю 710 Вт
Електролобзик потужністю 710 Вт

Порада: при виборі електролобзика зверніть увагу на таку характеристику як «максимальна глибина пропилу». Від неї залежить, з якими саме матеріалами ви зможете працювати.

Швидкість ходу

Цей показник відображає швидкість, з якою пила буде обробляти матеріал для формування різу. Тут залежність прямо пропорційна – чим більше пилка робить рухів, тим швидше матеріал буде розпилено. Мінімальна швидкість зазвичай становить 2400-2500 ходів за хвилину, максимальна – 3200. Цього діапазону зазвичай достатньо для обробки більшості матеріалів, особливо, якщо необхідно вибрати електролобзик для побутових задач.

Якщо плануєте працювати з різними матеріалами, зупиняйтеся на моделях електролобзиків, в яких передбачена відповідна функція. Щільні матеріали краще розпилювати на маленьких швидкостях, тонкі та м’які, відповідно, на високих. Це дозволить нівелювати проблемні зони та нерівності.

Електролобзик з частотою ходу 3000 ходів на хвилину
Електролобзик з частотою ходу 3000 ходів на хвилину

Функціональні можливості

Ще один важливий аспект, який варто врахувати – це функціональні можливості техніки. Вони впливають на зручність взаємодії з приладом, тому частково – і на кінцеву якість пропилу. До найрозповсюдженіших функцій електролобзиків належить:

  • лазерний контур, який створює чітку лінію відрізу, по якій можна направляти електролобзик;
  • протекційний екран, який захищає внутрішні робочі вузли від потрапляння в них пилу та бруду. У разі необхідності регулярної роботи саме з металом або дуже твердими матеріалами, його наявність – обов’язкова. Але в деяких моделях захисний екран зменшує кут огляду, що може ускладнити процес;
  • підсвічування, яке особливо необхідно при роботі у затемнених приміщеннях;
  • можливість під’єднання пилососа – важлива додаткова опція у разі роботи з деревиною або гіпсокартоном. Оскільки при їх розпилюванні зазвичай утворюється дуже багато відходів, пилосос дозволяє підтримувати робочу зону у чистоті;
  • плавний запуск – опція, яка дозволяє двигуну поступово набрати необхідної для роботи швидкості. Це дозволяє уникнути перенавантаження.

Розбираючись у тому, як вибрати електролобзик, важливо чітко сформулювати ціль його покупки та потенційний перелік матеріалів, які необхідно буде розпилити. Це звузить коло моделей, які вам підходять. Також детально вивчить інструкцію, щоб обраний прилад відповідав вашим потребам.

Як вибрати побутовий електролобзик
Як вибрати побутовий електролобзик
Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *