Корисні поради на кожен день


Роберт Кійосакі: принципи інвестування

Роберт Кійосакі принципи інвестування

Люди, які цікавляться темою саморозвитку та фінансової грамотності, напевно знайомі з ім’ям відомого автора та оратора Роберта Кійосакі. З-під його пера вийшли такі бестселери як «Багатий тато, бідний тато», «Квадрант грошового потоку», «Якщо хочеш бути багатим і щасливим, не ходи до школи», а також інші книги. Потрібно сказати, що принципи інвестування, які пропонує читачеві Роберт Кійосакі – це не просто набір інструкцій на кшталт «бери та роби». Досягши успіху самостійно, він бореться за те, щоб кожна амбітна людина змогла виявити та розкрити свій власний потенціал. Для когось шлях до успіху означатиме постійний аналіз курсу цінних паперів, купівлю та продаж активів. Для іншого – моніторинг ринку нерухомості та роботу в даному сегменті.

У своїх книгах Роберт дуже доступно та зрозуміло розповідає про природу грошей та закони, яким підпорядковуються фінансові потоки. Невипадково гра, розроблена ним для тренування навичок інвестування, має саме таку назву – «Грошовий потік».

Роберт Кійосакі: про автора

Народившись на Гаваях і проживши там все дитинство, Роберт навчався у Нью-Йорку. Він встиг послужити в армії та взяти участь у військових діях у В’єтнамі, побув власником кафе-мороженого та балотувався на посаду віцегубернатора штату. Після цього він побудував бізнес із виробництва виробів зі шкіри та нейлону, а також уклав безліч угод з купівлі та продажу нерухомості.

У біографії Кійосакі досить багато як успіхів, так і невдач, саме тому його поради такі життєві та практичні. Цікаво, що свою знамениту книгу «Багатий тато, бідний тато» він написав у віці 47 років. Після цього він розпочав кар’єру в освітній сфері. Зокрема, він заснував міжнародну компанію для навчання бізнесу та інвестиціям.

Сьогодні Роберт Кійосакі є визнаним експертом у галузі підприємництва, інвестування та фінансової грамотності. Крокуючи в ногу з часом, він швидко освоює всі новітні способи спілкування зі студентами: організовує вебінари та відеоблоги, аудіопідкасти та семінари, проводить коучинг-сесії та воркшопи.

Якщо в ранніх книгах він наголошує на різних способах і можливостях того, як людині вирватися з «щурових перегонів», то в новіших публікаціях його увага концентрується на етичних питаннях у бізнес-сфері.

Роберт Кійосакі: книга «Квадрант грошового потоку»

Бестселер «Багатий тато…» є дуже образною, але загальною розповіддю про те, які риси характеру дозволяють людині стати успішною та заможною. Книга «Квадрант грошового потоку» в оптимальних пропорціях поєднує у собі теоретичні та практичні аспекти підприємництва.

Основою книги є унікальна концепція, розроблена самим автором – чотири способи реалізації свого потенціалу. Людина може вибрати один з них, виходячи з власних інтересів, способу мислення, цінностей та цілей.

Квадрант являє собою таблицю, розділену на чотири сектори: у лівих секторах знаходяться способи отримання активного доходу (наймані робітники, самозайняті люди та дрібні підприємці), у правих – ті, хто отримує пасивний дохід (великі бізнесмени та інвестори). Очевидно, що люди з лівих секторів мають багато працювати, щоб заробити гідну суму. Ті ж, хто перебуває у секторах «Власники бізнесу» та «Інвестори», були активними лише на початкових стадіях заснування та розвитку своєї справи. Згодом вони можуть отримувати дохід, який не пропорційний фактичним зусиллям.

Поради та рекомендації, наведені у книзі, спрямовані на те, щоб привести людину від лівого сектора до правого. Саме у пасивному доході Кійосакі бачить успіх. Він пов’язує його наявність із фінансовою свободою.

Відмінним прикладом може бути проста історія про двох людей, яких найняли доставляти питну воду в певне село. Перший вирішив докласти максимум зусиль, щоб щодня, крім вихідних, приносити якнайбільше води. Він купив два відра і проводив свої дні, бігаючи від річки до села і назад.

Друга людина вчинила зовсім інакше. Чоловік зник на пів року та за цей час створив проєкт, знайшов інвесторів та найняв будівельну бригаду. Для побудови трубопроводу знадобилося ще пів року. Проте в результаті, він зміг забезпечити мешканцям села чистішу воду набагато дешевше, без перерв та вихідних. Пізніше ця людина розширила свою справу, провівши трубопровід у сусідні села.

Кійосакі каже, що першим кроком на шляху до фінансової свободи є питання до себе самого: чи я все життя тягатиму відра, чи мені варто побудувати трубопровід?

Докладніше про сектори грошового квадранта

Насправді автор впевнений, що стати успішним можна в будь-якому секторі квадранта. Навіть у такій простій та лінійній моделі люди можуть досягти вершин, заробляти достатньо грошей та отримати визнання. Це шлях менеджерів та управлінців, вчителів та державних службовців, політиків та військових. Інвестиціями в такому випадку будуть здібності та риси характеру, які допомагають:

  • дотримуватись дисципліни;
  • продуктивно комунікувати з начальством та співробітниками;
  • своєчасно виконувати розпорядження та правильно заповнювати звіти.

Зовсім інша поведінка властива людям, які обирають шлях самозайнятих чи дрібне підприємництво. Вони більш незалежні, ніж наймані працівники, та найчастіше мають певні «хард-скіли». Це професіонали в будь-якій галузі, які працюють на себе: фотографи, фрилансери, юристи та лікарі.

Обидва ці сектори можуть принести достатньо грошей, але не фінансову свободу. Щойно людина припиняє працювати, її дохід зникає.

По-справжньому велика гра очікує лише тих, хто наважиться перейти у праві сектори.

Великий бізнес – це підприємство, в якому залучено 500 та більше співробітників, вважає Кійосакі. Звичайно ж, такою компанією неможливо керувати самотужки. Власники наймають кваліфікованих керівників, а потім контролюють їхню діяльність. Як правило, такі підприємства виростають із дрібних компаній, хоча є й такі, які спочатку мали багатомільйонний обіг. При тому, що на перших етапах існування великого бізнесу власнику необхідно вкладати в нього безліч зусиль та часу, потім він може робити це мінімальною мірою.

Зрештою, четвертий сектор – інвестори – це ті, для кого у прямому розумінні «гроші роблять гроші». До цієї категорії належить менше ніж 1% людей у всьому світі. Інвестор може самостійно сформувати свій капітал та жити на дивіденди. Також популярний спосіб, при якому наймаються фахівці, які керують інвестиціями.

Для тих, хто зміг вийти зі «щурячих  перегонів» та опинитися в правих секторах квадранта, здійснилася ідея фінансової свободи. Вони отримують дохід незалежно від прикладених зусиль або витраченого часу.

Область інвестування у цьому разі:

  • нерухомість (приватна та комерційна);
  • цінні папери;
  • дорогоцінні метали;
  • акції та частки у бізнесі інших людей.

Наймані працівники та дрібні підприємці скуті страхами втрати, тому шукають гарантій. Власники великого бізнесу та інвестори вміють ризикувати, падати та вставати, наймати найкращих фахівців та делегувати їм ключові завдання, вдало знаходити стартапи та оцінювати потенціал нових проєктів.

Роберт Кійосакі: найкращі поради гуру фінансової грамотності

Через всю книгу проходить теза про те, що заснувати та розвинути бізнес можна на позикові кошти. Для цього потрібно подбати про створення правильної кредитної історії та підготувати гідне обґрунтування для кредитів (знайти поручителів).  До списку ключових принципів побудови бізнесу чи ведення інвестиційної діяльності він вносить уміння складати плани. Чим чіткіший та конкретніший план дій, тим більше шансів на успіх. В ідеалі потрібно постаратися продумати всі найменші аспекти майбутньої діяльності. При необхідності на цьому етапі слід залучити експертів, консультантів та спеціалістів.

Автор також описує роботу деяких законів Всесвіту. Наприклад, він закликає ділитися інформацією, своїм часом та за можливості грошима. На його думку, такий формат взаємодії у суспільстві обов’язково повертає вкладення, але якщо вони були корисні та своєчасні.

Роберт Кійосакі: книги та найдієвіші рекомендації

Вмійте бути лідером

Навичка управління людьми та вести їх за собою корисна у будь-якій сфері. Поодинці неможливо заробити багато грошей та тим більше досягти фінансової свободи.

Не поспішайте з розвитком, кожен процес має свої етапи та стадії

Перш ніж інвестувати капітал, потрібно ретельно вивчити цю діяльність, визначити підводне каміння та можливі ризики. Це займе час, як будь-яке навчання. Однак у майбутньому допоможе уникнути втрат.

Враховуйте специфіку часу – використовуйте технології та нові розробки

Чим краще ви орієнтуєтесь в інформаційному просторі, тим точніше робите прогнози та визначаєте потреби людей. Це дуже корисні навички.

Не скупіться на інвестиції у свій розум – це ваше головне надбання

Якщо фізичні можливості зменшуються з віком, то розум можна розвивати та розвивати. Саме прийняті рішення, а не важка праця дає ключові результати. Варто вкласти у свій розвиток максимум часу та грошей, щоб потім стати самому собі найціннішим експертом.

Дотримуйтеся обережності та починайте з малого

Якщо ви йдете в нову діяльність, не варто відразу рубати з плеча та розпочинати масштабний проєкт. Набагато розумніше заснувати невелику компанію та поступово збільшувати обороти.

Не варто ігнорувати благодійність

Крім того, що за законами Всесвіту добрі справи ведуть до відплати, вони також допомагають покращити репутацію та стають чудовою рекламою. У деяких країнах існують податкові пільги для тих, хто бере участь у благодійних заходах.

Не шкодуйте інвестицій у комунікабельність

Навчившись продуктивно спілкуватися, ви зможете викликати симпатію у більшої кількості людей. Це означає, що вам вдасться укладати вигідніші контракти, залучати до співпраці цікавих вам компаньйонів, отримувати унікальні запрошення та послуги.

Навчіться фільтрувати свої витрати

Не можна допускати витрати, які в майбутньому не дадуть результату. Іншими словами, потрібно вкладати гроші в активи, а не в речі, які потребують утримання.

Розвійте в собі вміння отримувати вигоду з будь-якої ситуації

У крайньому разі, якщо вигідних результатів немає, ви можете зробити аналіз помилок, щоб не повторювати їх. Помилки, які правильно проаналізовані та призвели до конкретних висновків, стануть джерелом для розвитку.

Знайдіть своє справжнє покликання та досягайте успіху в ньому

По-справжньому високі результати можна отримати, лише якщо працювати над улюбленою справою. Навчіться визначати свій інтерес та покликання, інвестуйте в нього, займайтеся самоосвітою та розвивайтеся, станьте справжнім професіоналом.

Поради від автора

Насамкінець варто відзначити, що в деяких нових інтерв’ю Роберт Кійосакі говорить про ненадійність інвестування в акції. Він незадоволений тим, як розвивається економіка його країни, тому рекомендує звернути увагу на ринок дорогоцінних металів та продовольства.

Бувши стурбований тим, що в сучасних школах приділяють надто мало уваги фінансовій грамотності, автор випустив спеціальну адаптацію свого бестселера – «Багатий тато, бідний тато для підлітків». У ній він розповідає молодим людям із амбіціями про те, як розкрити свій потенціал, правильно розпорядитися власними ресурсами, зрозуміти природу грошей та навчитися продумано вести фінансову політику.

Розуміючи та застосовуючи основні принципи, які радить своїм читачам Роберт Кійосакі, можна не лише покращити своє фінансове становище, а й стати по-справжньому забезпеченою людиною.

Найдієвіші рекомендації Роберта Кійосакі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *