Корисні поради на кожен день


Як вибрати кавун: головні ознаки стиглості

Як вибрати кавун

Вибір стиглого та солодкого кавуна – це просте завдання, якщо знаєш, на що саме потрібно звертати увагу. Врахувавши всього 9 базових характеристик, ви в будь-якій торговій точці зможете підібрати стиглу та соковиту ягоду. Якщо ви не знаєте, як вибрати кавун, в статті ми розглянемо ключові підказки, які допоможуть вам у виборі.

Який кавун вибрати: цілий чи порізаний

Перш ніж переходити до розгляду того, як вибрати кавун, розглянемо, чи варто купувати розрізаний плід. Фахівці радять відмовитися від такої покупки. По-перше, це не гігієнічно – ви не знаєте, яким саме ножем його розрізали та що ним робили до того, як різали кавун. По-друге, ви не знаєте, коли саме його порізали. Можливо пів години тому, а можливо – декілька діб назад. Будь-який порізаний або навіть трошки деформований плід не може довго лежати. Порушення його зовнішньої цілісності прискорить розмноження патогенних бактерій та спровокує гниття.

Якщо ви не впевнені, що зможете з’їсти великий плід і не тому не хочете переплачувати, краще знайдіть цілий кавун відповідного розміру. Тим паче, що найкращими с точки зору стиглості та соковитості вважаються саме кавуни середніх розмірів.

Як вибрати кавун за зовнішнім виглядом

Стиглий кавун має декілька ознак, які вказують на його зрілість. Якщо обираєте смугастий кавун, то зверніть увагу на смуги – вони повинні бути яскравого зеленого кольору.

Також зверніть увагу на наявність земляної плями. Це жовта або помаранчева пляма, яка з’являється на тому боці кавуна, на якому він лежав на землі. Її колір обумовлений тим, що до неї не потрапляє сонячне світло, яке стимулює вироблення хлорофілу, який і додає шкірці зеленого кольору. Якщо колір плями яскравий, інтенсивний, це свідчить про те, що кавун зірвали вчасно. При цьому земляна пляма повинна бути виключно одна.

Земляна пляма на кавуні
Земляна пляма на кавуні

Якщо ви тільки розбираєтесь у тому, як вибрати кавун, також відштовхуйтесь від стану хвостика. Він має бути виключно сухим. Це є ознакою того, що кавун повністю стиглий, що не передбачає споживання вологі з землі. Якщо в обраного кавуна хвостик зелений та м’який, це говорить по те, він ще зелений.

Одна з порад, як вибрати кавун – постукати по ньому. Якщо звук глухий, це говорить про те, що обраний плід ще не дозрів.

Хвостик стиглого кавуна
Хвостик стиглого кавуна

Який кавун краще: «хлопчик» чи «дівчинка»

Кавуни також розрізняються за статтю. «Дівчата» вважають солодшими, плюс в них зазвичай менше кісточок. «Хлопчики» більш водянисті. Як візуально визначити, хто саме перед вами? «Дівчата» маленькі та круглі, «хлопчики» навпаки більш витягнуті. Також можна звернути увагу на основу кавуна. Кружечок, який розташований на ній, у «дівчат» буде широким, у «хлопців» відповідно вужчим.

Як вибрати кавун: поради

Систематизуємо усі головні ознаки стиглої ягоди:

  1. Забарвлення має бути насиченим, зелені смуги – контрастними.
  2. Сухий маленький хвостик, який можна легко зламати – ознака того, що кавун стиглий.
  3. Зрілий кавун має важити 6-9 кг та бути середнього розміру.
  4. Обов’язкова наявність земляної плями помаранчевого або жовтого кольору, яка формується від контакту з землею. Вона свідчить про те, що кавун дозрівав в природних умовах.
  5. Шкірка кавуна не має бути м’якою – це говорить про те, що обрана ягода ще зелена. У стиглого кавуна вона виключно тверда, її важко піддіти.
  6. При постукуванні стиглий кавун має видавати дзвінкий звук з певною вібрацією.
  7. Форма кавуна впливає на його смак: витягнуті більш водянисті, круглі – солодкі.
  8. Стиглий кавун не має тонути, якщо його покласти у ємність з водою.
  9. Зверніть увагу на «бджолине павутиння» – якщо воно чітке та достатньо велике, то обраний кавун – солодкий.
Як вибрати стиглий кавун

Як перевірити вміст нітратів в кавуні

Якщо розбиратися в тому, що таке нітрати в принципі, то це широко відома багатьом селітра або солі азотної кислоти. Самі по собі вони не є отрутою, і в допустимих нормах великої шкоди для організму не несуть, оскільки швидко виводяться. Але якщо їх споживати багато та щоденно, вони почнуть накопичуватися, що може призвести до формування патологічних процесів. Мова може йти як про харчове отруєння, обумовлене зміною мікрофлори кишечника внаслідок суттєвої концентрації нітратів, так й про більш серйозні захворювання. Наприклад, про збільшення щитовидної залози через недостачу йоду чи навіть онкологію ЖКТ.

Допустима норма вмісту нітратів в кавунах – 60 мг/кг. Перевіряти кавун на вміст нітратів краще за все за допомогою відповідного приладу – побутового нітратоміра. Багато хто з користувачів жаліється на якість вимірювання таких приладів, але у разі проведення калібрування він демонструє точні показники. В цілому, це зручний та простий у користуванні помічник, деякі модифікації якого також можуть вимірювати рівень радіації та рівень мінералізації води.

Існує декілька народних способів, за допомогою яких можна визначити вміст нітратів в кавуні і без нітратоміра. Для цього необхідно подивитися на зріз. У кавуна з великою кількістю нітратів зріз буде гладеньким, у «чистого» він має нерівну поверхню. Якщо зріз піднести до світла, то в кавуна з надмірною кількістю нітратів він може мати фіолетовий відтінок. Характерною ознакою таких кавунів також вважаються прожилки жовтого кольору. Але подібні ознаки не завжди є 100% гарантією високої концентрації нітратів. Точні показники можна отримати виключно за допомогою натратоміра.

Спираючись за зазначену інформацію, ви матимете базове уявлення про те, як вибрати кавун, щоб не переплатити за незрілу ягоду.

Як нарізати кавун
Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *