Корисні поради на кожен день


Як вибрати мультиварку: поради

Як вибрати мультиварку

Технічний прогрес торкнувся будь-якої сфери, в тому числі – і побутової. Сучасні виробники пропонують кінцевому споживачеві достатньо цікаві інженерні рішення, здатні оптимізувати процес приготування їжі. Наприклад, знаючи, як вибрати мультиварку, можна чудово обійтися без цілого ряду класичної кухонної техніки. Цей мультифункціональний пристрій здатний ефективно замінити собою плиту, духовку, навіть сковорідку та йогуртницю. У мультиварці можна варити та смажити, запікати та тушкувати, робити випічку та готувати спеціальні дієтичні страви на пару.

Ця техніка буде корисна не лише на традиційній кухні: вона незамінна для тих, хто мешкає в гуртожитку, готельному номері або вирушив на літо на дачу.

Як вибрати мультиварку: історія появи техніки

Перші прототипи мультиварок з’явилися в Японії ще на початку минулого століття і призначалися вони для відварювання рису. У 30-х роках корпус таких електричних приладів був дерев’яним, а вже в 1945 році виробники розробили алюмінієві аналоги. Модернізація зробила такі прилади універсальними, подовжила термін їх придатності та спростила догляд. З часом з’явилися рисоварки, які складалися з двох ємностей: для води та самого рису. Умовними мультиварками вони стали, коли в їх конструкцію почали вбудовувати таймери. Це дозволило розширити перелік страв, які можна було в них готувати.

Звичну нам назву прилад отримав лише тоді, коли для його виробництва почали застосовувати мікропроцесори. Мультиварки стали багатозадачним кухонним приладом, який тепер можна програмувати, задавати відкладений старт та регулювати температуру.

Як вибрати якісну мультиварку

Як вибрати мультиварку: що врахувати на початковому етапі

Перш ніж перейти до розгляду технічних особливостей мультиварок, врахуйте декілька важливих моментів:

  1. Особливості власного меню. Придбання мультиварки буде виправданим та економічним, якщо використовувати її для приготування буденних страв. Тобто якщо використовувати її постійно, а не час від часу. Щоб прорахувати рентабельність придбання, варто розписати своє меню та подивитися, чи можна готувати звичні страви за допомогою мультиварки.
  2. Вільний простір на кухні та кількість людей у сім’ї. Різні виробники пропонують великі або навпаки компактні прилади. Не має необхідності купувати модель з об’ємом чаші на умовних 10 літрів, якщо ви готуєте на 2-х людей.
  3. Бюджет, виділений на придбання нової техніки. В продажу представлений широкий асортимент цих електричних приладів як у преміальному, так і економному сегменті.
  4. Гарантійне обслуговування. Якщо потрібна гарантія того, що мультиварка бездоганно працюватиме протягом кількох років, доцільно обирати техніку великого та популярного бренду. Як правило, великі компанії намагаються максимально розширити мережу сервісних центрів, що спростить ремонт у разі його необхідності.

Поряд з такими важливими функціями стильний зовнішній вигляд може здатися не дуже важливою перевагою. Однак варто врахувати, що цей прилад стоятиме на видному місці практично постійно. Краще, щоб він радував вас не лише властивостями та характеристиками, а й приємним дизайном.

Як вибрати мультиварку скороварку

Як вибрати мультиварку: принцип дії та основні типи приладів

Загалом будова різних типів мультиварок дуже схожа. Вони мають чашу, в якій готується їжа, корпус з кришкою, нагрівальний елемент та датчики, а також блок керування та вологозбірник. Однак існує багато тонкощів у роботі кожного приладу.

Як вибрати мультиварку за принципом дії:

  • мультиварка – фактично, саме цей вид приладу був першим на ринку та започаткував епоху комфортної кулінарії. Їжа в таких пристроях готується без тиску, тільки завдяки температурному впливу. Зручно те, що можна втручатися в процес приготування їжі, наприклад, відкрити кришку та додати той чи інший інгредієнт. Такі мультиварки можна назвати універсальними, вони підходять практично всім;
  • скороварка – щоб прискорити готування, розробники залучили не лише температуру, а й пару. Високий тиск усередині чаші дозволяє скоротити час, проведений на кухні. Однак це накладає на власника такого приладдя додаткову відповідальність – техніка безпеки повинна дотримуватися дуже строго. Кришку не можна відкривати до того часу, поки цикл приготування не буде закінчено. Потім необхідно спустити пару і лише тоді куштувати приготовлену страву;
  • повільноварка – повна протилежність скороварки. Цей пристрій підходить для приготування страв на пару. Також він замінює собою духову шафу. У такій мультиварці їжа готується за умови мінімальної температури, тому виходить дуже наваристою та смачною. Робота приладу забезпечується спеціальним нагрівальним елементом, його можна застосовувати для виготовлення йогурту, сиру, фондю;
  • рисоварка – унікальний вид техніки, призначений безпосередньо для правильного приготування рису;
  • мультиварка-хлібопічка – електричний прилад, адаптований для випікання хлібобулочних виробів.
Як вибрати мультиварку з функцією випікання

Функція пароварки є практично в будь-якому типі приладів. Потрібно тільки встановити спеціальне сито та дотримуватися технології приготування конкретної вибраної страви.

Типи мультиварок за розмірами

За габаритами пристрої також відрізняються. Щоб зорієнтуватися в магазині або на сайті та зрозуміти, як вибрати мультиварку, достатньо знати два параметри: повний та корисний обсяг. Фактично, значення має лише корисний, тобто обсяг самої чаші. Він показує, скільки їжі можна приготувати у цій мультиварці. Залежно від моделі він варіюється від 2 до 10 літрів. Нормою на одну людину вважається об’єм чаші від 1 до 1,5 літрів. Таким чином, для одного буде достатньо чаші місткістю 2-3 літри. На сім’ю з 2-3 осіб варто купити прилад із чашею 4-5 літрів, а для більшої кількості людей – мультиварку на 6-10 літрів.

Мультиварка з функцією підігріву

Як вибрати мультиварку за покриттям

Тип покриття – ще один важливий аспект при виборі мультиварки. Виробники використовують різні матеріали для виготовлення мультиварок, що значно впливає на якість готової їжі.

Найпоширеніші типи покриттів чаші:

  • багатошарове з антипригарним ефектом (тефлон). Вважається одним з найбільш якісних. Воно міцне, стійке до зношування, безпечне в плані наявності потенційно шкідливих елементів та просте у догляді;
  • керамічне. Відмінно протистоїть пригоранню, витримує високі температури, також легко очищається та позиціонується як екологічно чисте. Однак через крихкість вимагає обережного поводження, може бути пошкоджене через падіння або різкі удари;
  • металеве. Максимально міцне та довговічне, стійке до пошкоджень. Головним недоліком є ризик пригорання. Відсутність спеціального покриття призводить до того, що їжа пристає до стінок чаші. Зазвичай такий варіант вибирають ті, хто не збирається користуватися мультиваркою постійно;
  • з нержавіючої сталі. Дуже міцне, зносостійке та практичне покриття. Через відносно високу вартість застосовується для виготовлення професійного обладнання.

Для виготовлення корпусу виробники зазвичай використовують пластик (для бюджетних моделей), метал, або поєднання пластику та металу у різних комбінаціях. Чим більше металу в конструкції, тим важчий пристрій. Це означає, що якщо мультиварка потрібна для подорожей або дачі, доцільно вибрати прилад у пластиковому корпусі.

Як вибрати мультиварку за типом нагріву

За технологією нагріву усі мультиварки, представлені в продажу, поділяються на 2 типи: з ТЕНом та індукційні.

Перші працюють завдяки нагріванню керамічної колби. Швидкість її нагрівання невелика, проте вона здатна довго утримувати температуру. До списку недоліків таких приладів входить висока норма споживання електроенергії та нерівномірне нагрівання.

У мультиварках з індукційним принципом нагрівання нагріваються самі чаші. Вони виготовлені зі спеціального металевого сплаву з добавками та мають певні переваги, які варто врахувати при виборі:

  • економія електроенергії;
  • швидке нагрівання (особливо актуальне для режимів смаження та запікання)
  • менші габарити (індукційній котушці не потрібно там багато місця, як ТЕНам).

Перш ніж ухвалити рішення на користь того чи іншого типу приладів, варто ретельно зважити основні характеристики. Можливо, потрібна консультація менеджера спеціалізованого магазину.

Функціональні можливості мультиварок

Задаючи режими роботи приладів, виробники прагнули створити для споживачів найкомфортніші умови. Вони передбачили всі можливі засоби обробки різних продуктів, що і зробило мультиварки універсальними рішеннями. Основні режими, які закладені до більшості мультиварок:

  • відварювання – тривале приготування каш та перших страв;
  • тушкування – швидкий розігрів, доведення до кипіння, потім зниження температури та підтримання її на стабільному рівні;
  • смаження та випікання – приготування їжі при високій температурі;
  • приготування рису – вода буду кипіти доти, доки зерна рису чи іншої крупи повністю її не вберуть;
  • режим «плов» – підтримання температури на невисокому рівні, а потім інтенсивне піднесення, щоб вся страва пропеклася;
  • приготування пасти – спочатку кип’ятиться вода, потім подається сигнал про занурення пасти, варіння до завершального сигналу;
  • приготування їжі на пару – необхідно використовувати спеціальне сито, яке йде в комплекті;
  • приготування тіста (замішування) – в таких моделях до базової комплектації входить набір лопаток для змішування інгредієнтів тіста та його інтенсивного вимішування;
  • створення йогурту – особливість цих видів мультиварок у тому, що вони можуть тривалий час підтримувати дуже невисоку температуру, необхідну для того, щоб із закваски та молока отримати йогурт.

Деякі мультиварки мають набір різних режимів, кожен з яких розрахований на приготування конкретної страви.

Мультиварка з функцією приготування йогурту
Мультиварка з функцією приготування йогурту

Як вибрати мультиварку за функціоналом

За наявності відповідного бюджету варто обирати моделі мультиварок, в яких передбачені додаткові функції. Наприклад, розігрів або тривале підтримування певної температури. Дуже зручною для багатьох зайнятих людей є можливість відкладеного старту або автовідключення. Якщо потрібно замочити крупу перед варінням, гарна мультиварка зможе впоратися і з цим завданням.

В окрему категорію винесено прилади з унікальною системою SMART. Вони можуть підключатися до різних гаджетів по домашньому Wi-Fi або за допомогою Bluetooth. Управління таким пристроєм стає ще зручнішим і чудово вписується в найнапруженіший робочий графік.

Як додаткові плюси окремі моделі можуть мати захист на ручках чаші (матеріал, що не нагрівається), розбірний паровий клапан, прогумовані ніжки (не ковзають по стільниці, що стає ще одним плюсом на користь безпеки). Також багато виробників пропонують спеціальну книгу рецептів, яка враховує всі можливості та властивості конкретної мультиварки. Книга буде корисним додатком для тих, хто не може або не бажає розбиратися з усіма численними режимами приладу. В кожному рецепті розписано, що і коли класти в чашу, на яку кнопку натискати та скільки часу займе приготування страви.

У результаті, витративши зовсім небагато часу і розібравшись, як вибрати мультиварку, ви зможете отримати справді незамінний прилад. При правильному використанні ця техніка допоможе заощадити час на кухні, а також дозволить налагодити режим харчування.

Як вибрати недорогу мультиварку
Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *