Корисні поради на кожен день


Як вибрати рушник для обличчя

Як вибрати рушник для обличчя

Рушник для обличчя належить до базових предметів особистої гігієни, до вибору якого потрібно підійти відповідально. Це зумовлено тим, що шкіра обличчя досить чутлива та потребує дбайливого догляду. Рушник такого плану призначений виключно для промокання води після вмивання. Він також має бути м’яким, щоб не провокувати подразнень. У статті ми розглянемо, як вибрати рушник для обличчя, які матеріали вважаються найкращими. Також позначимо доцільність покупки та основні критерії, які треба враховувати.

5 причин купити окремий рушник для обличчя

Для початку позначимо, чому варто придбати окремий рушник для обличчя:

 • гігієнічність – рушник, виділений під конкретні цілі, довше залишатиметься чистим;
 • практичність – правильно підібраний виріб відрізняється гігроскопічністю. Це означає, що тканина добре вбиратиме вологу. При слабкій здатності матеріалу до поглинання вологи матеріалу терти шкіру, що спровокує почервоніння;
 • зручність використання – рушник для обличчя зазвичай має невеликі розміри, тому не займає багато місця;
 • естетичність – можна придбати як окремий виріб, так і набір;
 • зносостійкість – якісні вироби відрізняються здатністю переносити багаторазове прання, не втрачаючи початкового стану.

Як вибрати рушник для обличчя: критерії

Жорсткість та щільність

Досліджуючи питання того, як вибрати рушник для обличчя, почніть з його призначення. Здатність матеріалу поглинати вологу чи гігроскопічність – одна з основних характеристик при виборі рушника. На цей показник впливає не лише структура матеріалу, а й щільність і жорсткість ниток.

Вибираючи рушник для обличчя, зупиняйтеся на виробах, у яких щільність коливається від 350 до 500 г/м2. Надійні виробники завжди вказують цей параметр на бирці. Якщо його немає, то жорсткість можна визначити, трохи втративши ворс. У разі, якщо щільність буде вищою, рушник буде занадто жорстким, і користуватися ним буде незручно. Якщо нижче, він не зможе нормально вбирати вологу.

Купуючи дитячі рушники для обличчя, краще зупинитись на виробах із мінімальним рівнем жорсткості. Зазвичай густини матеріалу в межах 300 г/м2 достатньо. У продажу є спеціальні моделі, призначені для чутливої шкіри. Вони ідеально підходять як для шкіри, схильної до почервоніння, так і для дітей. На ці показники в принципі можна спиратися, обираючи рушник для дитини.

Довжина ворсу

Ще один важливий критерій – довжина ворсу. Ідеальний показник – до 4 мм. Якщо він буде більшим, то доведеться докладати зусиль, щоб витерти шкіру на сухо. Плюс довгий ворс погано переносить регулярне прання – він сідає. Окремий момент – накопичення на його поверхні бруду та бактерій. Занадто довгий ворс може бути підходящим середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, що суттєво погіршує загальні показники гігієнічності.

Перед покупкою відстежте якість ворсу. Це можна зробити навпомацки – спробуйте витягнути ворсинки з основи. Якщо вони легко висмикуються навіть за мінімального зусилля, від покупки такого виробу краще відмовитися.

Додаткові характеристики

Якщо ви не знаєте, як вибрати рушник для обличчя, також враховуйте м’якість тканини. Від цього залежить зручність користування. Якщо виріб буде грубим, по-перше, це просто некомфортно, а, по-друге, при щоденному використанні він спровокує появу мікротравм на шкірі.

До додаткових критеріїв, які треба брати до уваги, відноситься проникність повітря та зносостійкість матеріалу. Здатність тканини забезпечувати природний повітрообмін впливає на те, як довго рушник буде сохнути. Що стосується стійкості до зношування, вона залежить від щільності матеріалу. Сам показник визначає, як довго прослужить рушник, зберігаючи свої первісні властивості.

Щоб догляд за шкірою був правильним, важлива гігієнічність матеріалу. Саме поняття включає антибактеріальні властивості тканини та її гіпоалергенність. Від бактерицидних показників залежить, чи всередині структури волокон будуть розмножуватися патогенні бактерії.

Як вибрати рушник для обличчя за розміром

Розбираючись у тому, як вибрати рушник для обличчя, враховуйте його розміри. Він може бути прямокутним або квадратним. Оптимальний розмір прямокутних – 50х85 см, квадратних – 50х50 см. Якщо вам зручніше користуватись великими аналогами, то краще купувати виріб максимум 70х70 см. Якщо воно буде більше, то скористатися ним буде не надто зручно. Плюс воно займатиме більше вільного місця у ванній кімнаті.

Як вибрати рушник для обличчя за матеріалом

Перше, від чого варто відштовхуватися, вибираючи рушник для обличчя – матеріал, з якого він виготовлений. Найпоширенішими вважаються:

 • бавовна;
 • шовк;
 • махра;
 • бамбук;
 • велюр;
 • жаккард.

Бавовняні рушники

Бавовняний рушник для обличчя вважається оптимальним рішенням з точки зору ціни та якості. Він практичний та гігієнічний – відмінно вбирає воду та швидко сохне. Якісна бавовна досить приємна до обличчя, вона не провокує подразнення шкіру, тому підходить на кожен день. Також матеріал належить до категорії міцних, здатних переносити інтенсивне навантаження. Це означає, що його можна віджимати у пральній машині на високих обертах. Тому бавовняний вафельний рушник добре зберігає свій первісний стан. Окремий плюс таких виробів – вони доступні за ціною, тому покупка не вдарить бюджетом.

Шовкові рушники для обличчя

Шовкові – найкращі рушники для обличчя, оскільки сам шовк має унікальні властивості – його структура не сприяє розмноженню бактерій. До того ж він приємний до шкіри та не викликає подразнень. Така властивість матеріалу робить шовковий рушник для обличчя відмінним варіантом саме для щоденного використання. Шовкові нитки досить міцні, добре переносять натяг. Тому середній термін служби самих виробів – щонайменше 5-8 років. Але й ціна на них буде найвищою серед усіх різновидів. На момент написання статті за шовковий рушник розміром 40х50 см доведеться заплатити 900-1000 грн.

Махрові рушники для обличчя

Махрові вироби першими стали доступними широкому споживачеві. Основна причина попиту на них полягає у м’якості. Але при виборі таких виробів зверніть увагу на ярлик. Якісна махра робиться їх натуральних бавовняних волокон. Відповідно, на бирці має бути позначення – «100% натуральна бавовна». Якщо до складу входить поліестер, то такі рушники краще робитимуть форму. Але водночас вони будуть досить твердими.

Бамбукові вироби

До популярних найменувань також відносяться бамбукові рушники. Їхня головна перевага – у здатності швидко вбирати вологу. Якщо порівняти з бавовною, то бамбук робить це у 2,5 рази швидше. Багато споживачів також зазначають, що бамбук добре переносить користування та прання за високої температури. Матеріал приємний до шкіри і сприяє розростанню патогенних бактерій.

Як вибрати рушник для обличчя: ціна

Вартість якісного продукту залежить від тканини, що лежить у його основі. Найдорожчі вироби – шовкові. Найдешевші – махрові. Але загалом краще зупинятися на рушниках із натурального волокна. Вони екологічно безпечні, м’які і не схильні до швидкого зносу. Якщо ви розбираєтеся в питанні того, як вибрати рушник для обличчя, це базові характеристики, на які варто звертати увагу.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *