Корисні поради на кожен день


Як почистити кондиціонер

Як почистити кондиціонер

Кондиціонер – універсальний побутовий прилад, за допомогою якого можна підтримувати комфортний мікроклімат у приміщенні. У спеку він працює на охолодження повітря, в холодну пору року – на його нагрівання. При всій невибагливості подібна техніка вимагає догляду – раз на 2-3 місяці його потрібно чистити. У статті ми розглянемо як почистити кондиціонер самостійно, яких правил потрібно дотримуватися в процесі роботи.

Як почистити кондиціонер: частота обслуговування

Регулярно чистити кондиціонер потрібно з двох причин: для захисту себе та продовження терміну служби самої техніки. Якщо роками не чистити внутрішній фільтр, то у повітря потраплятимуть мікрочастинки пилу, алергенів та бактерій. Найчастіше на поверхні грат фільтра утворюється пліснява, мікрочасточки якої потім розподіляються по приміщенню. Що стосується чищення як профілактики, то вона дозволяє вчасно відстежити зношування деталей і при необхідності замінити їх. Оптимальна періодичність чищення кондиціонера влітку – кожні 3 тижні.

Крім питання про те, як почистити кондиціонер будинку, багатьох турбує частота заміни фільтра. Це окремий момент, в якому треба розумітися. Виробники рекомендують міняти їх раз на 4 місяці, але часто це маркетинговий прийом. Якщо ви не користуєтеся взимку кондиціонером, то достатньо міняти його 1 раз на рік.

Частота чищення залежить від запиленості приміщення та інтенсивності експлуатації. Якщо квартира знаходиться вище 4 поверху, то повітря в ній буде досить запилене не тільки пилом, а й вихлопними газами та пухом дерев. В такому разі чистити доведеться частіше. Оптимальний час таких робіт – кінець травня.

Що буде, якщо не чистити кондиціонер

Визначити поломку, спровоковану відсутністю догляду за кліматичною технікою, можна за такими ознаками:

  • поява вібрації та сторонніх шумів;
  • перегрів модулів;
  • стікання конденсату;
  • проблеми із запуском.

Ці ознаки можуть бути і у разі поломки або зношування деталей, але якщо ви давно не чистили кондиціонер, то почніть з обробки внутрішніх частин.

Як почистити кондиціонер: вибираємо засоби

Перш ніж розібратися в тому, як почистити кондиціонер у домашніх умовах, треба вибрати відповідні засоби. Можна використовувати рідке мило, яке потрібно розвести у теплій воді. Для догляду за радіатором призначені спеціальні засоби, які можна знайти у продажу. Найчастіше це розпилювачі чи аерозольні балончики, за допомогою яких зручно прочищати поверхні. У їхньому складі зазвичай присутні і антибактеріальні компоненти, які одночасно очищають та вбивають суперечки грибків та потенційно небезпечні бактерії.

Як почистити кондиціонер: послідовність

Розглянемо, як почистити кондиціонер самостійно – послідовність дій.

Вимкніть живлення

Перш за все, переконайтеся, що кондиціонер вимкнутий з розетки або виключений з електричної мережі. Це гарантія безпеки під час роботи з пристроєм.

Зніміть фільтри повітря

Більшість побутових кондиціонерів мають доступні фільтри повітря, які знаходяться на передній панелі або всередині внутрішнього блоку. Зніміть ці фільтри, відкривши кришку або витягнувши їх за допомогою спеціальних ручок.

Очистіть фільтри

Потримайте фільтри під проточною водою, щоб видалити бруд, пил та інші забруднення. У разі потреби використовуйте м’яку щітку або пилосос для видалення більш міцних забруднень. Переконайтеся, що фільтри повністю просохли перед тим як повернути їх на місце.

Очистіть внутрішній блок

За допомогою губки або тканини, зануреної в м’який миюче розчин, протріть внутрішній блок кондиціонера. Уникайте використання абразивних чи агресивних розчинників, оскільки вони можуть пошкодити поверхню. Зверніть особливу увагу на забруднення, такі як пил, жир або водяні сліди.

Очистіть вентилятор

Переконайтеся, що вентилятор внутрішнього блоку чистий. За допомогою пилососа або м’якої щітки обережно видаліть пил та бруд з вентилятора. Будьте обережні, щоб не пошкодити його лопаті. Якщо вентилятор вкритий жиром або іншими важкими забрудненнями, ви можете використовувати м’яку губку або тканину, занурену у слабкий миючий розчин, щоб обробити поверхню вентилятора. Сам вентилятор повинен повністю висохнути перед тим як встановлювати його на місце.

Перевірте дренажну систему

Деякі кондиціонери мають дренажну систему, яка відведе конденсат (вологу) з внутрішнього блоку. Перевірте, чи дренажний шланг або трубка не забруднені. Видаліть будь-які перешкоди, які можуть ускладнювати вільне стікання води.

Перевірте стан інших компонентів

Під час очищення внутрішнього блоку також рекомендується оглянути інші компоненти, такі як жалюзі, решітки або внутрішні панелі. Видаліть будь-які забруднення, які ви помічаєте, і переконайтеся, що всі компоненти належним чином закріплені.

Зберіть все назад

Після завершення очищення, встановіть фільтри повітря на своє місце, закрийте кришку внутрішнього блоку та переконайтеся, що всі компоненти правильно збилися.

Підключіть живлення

Перевірте, що кондиціонер вимкнений з розетки або виключений з електричної мережі, перш ніж підключити живлення знову. Переконайтеся, що кондиціонер працює належним чином після підключення живлення.

Це загальна послідовність дій при очищенні внутрішнього блоку побутового кондиціонера. Беручи її до уваги, можна сформувати базо уявлення про те, як почистити кондиціонер самостійно.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *