Корисні поради на кожен день


Як вибрати велосипед для дорослого

Як вибрати велосипед для дорослого

Велосипеди є популярними транспортними засобами та засобами активного відпочинку. Вони мають стабільний попит по ряду причин: від екологічності до практичності в межах міського середовища. Велосипедна їзда також вважається ефективним фізичним навантаженням, яке поліпшує кардіоваскулярну систему, м’язову силу, витривалість та сприяє збільшенню ендорфінів (гормонів щастя). Але щоб отримати максимум користі від процесу, важливо правильно підібрати модель. В статті ми розглянемо, як вибрати велосипед для дорослого, якими критеріями варто керуватися?

Як вибрати велосипед для дорослого: основні правила

Вибір велосипеда для дорослої людини залежить від кількох факторів, включаючи ваші потреби, стиль їзди, фізичну підготовку та бюджет. Ось кілька кроків, які можуть допомогти вам при виборі велосипеда:

 1. Власні потреби. Думайте про те, як ви будете використовувати велосипед. Чи ви плануєте їздити по місту, гірськими стежками, тренуватися на шосе чи займатися велоспортом? Формування призначення та цілі покупки допоможе зрозуміти, який тип велосипеда вам підходить.
 2. Вибір типу велосипеду. В продажу представлені різні типи велосипедів: шосейні, гірські, міські, гравійні, шосейні, гібридні і т.д. Кожен з них має свої особливості, які за певних умов експлуатації можуть бути як недоліком, так і перевагою.
 3. Розмір рами. Це один з найважливіших факторів. Якщо рама буде занадто мала або занадто велика, це може призвести до незручностей та неефективної посадки. Краще проконсультуйтесь з фахівцем або спробуйте велосипед перед покупкою.
 4. Комплектація. Передня і задня передачі, гальма, вид шин, амортизація та інші компоненти впливають на якість та безпечність користування велосипедом. Розгляньте свої потреби та зверніть увагу на якість таких комплектуючих перед їх придбанням.

Як вибрати велосипед для дорослого: різновиди

Розбираючись у тому, як вибрати велосипед для дорослого, почніть з вибору оптимального різновиду, який буде відповідати вашим вимогам. Найпопулярнішими вважаються гірські велосипеди, призначені для їзди бездоріжжям. Вони відрізняються посиленою гальмівною системою та рамою, що дозволяє використовувати їх і для занять екстремальними видами спорту. До характерних особливостей гірських велосипедів також належить:

 • широкі колеса, порівняно з міськими аналогами;
 • каркас підвищеної міцності для здатності витримувати підвищене навантаження;
 • опуклий протектор на шинах;
 • наявність задньої підвіски.

Ще один популярний різновид велосипедів – fat bike, який відрізняється від класичних моделей збільшеними колесами. Широкі шини додають велосипеду ваги, що потрібно враховувати при виборі, але за рахунок розширення вони дозволяють комфортно пересуватися навіть у разі поганого дорожнього покриття.

Якщо потрібний велосипед з відмінними показниками прохідності при традиційній формі рами, варто зупинитися на гібридах. Зовні вони схожі на гірські велосипеди, але призначені для їзди у межах міста. Гібридні моделі часто доповнені електроприводом, який відповідає за їх запуск. Якщо розглядати їх переваги, то багато хто вибирає їх через розширену кількість швидкостей та ергономічність самої конструкції велосипеда.

Для їзди асфальтом та якісним дорожнім покриттям найкраще підходять міські моделі. Вони відрізняються максимально спрощеною формою та продуманою посадкою, що особливо важливо для тих, хто часто користується велосипедом, оскільки така конструкція розширює кут огляду та дозволяє швидше зреагувати на позаштатну ситуацію на дорозі. Міські велосипеди – вузькоспеціалізований різновид. Вони підходять тільки для міста, пересіченою місцевістю на них буде складно кататися.

Як вибрати велосипед для бездоріжжя

Якщо ви не знаєте, як вибрати велосипед для бездоріжжя, почніть з того, що розгляньте відмінності велосипедів для бездоріжжя та міських байків.

Основними відмінними рисами велосипедів, призначених для їзди по пересіченій місцевості, вважаються:

 • посилена рама, яка має переносити підвищене експлуатаційне навантаження. У міських моделей вона полегшена;
 • наявність амортизації на двох колесах, що забезпечує безпечніше та одночасно комфортне водіння. У класичні велосипеди її в принципі не ставлять;
 • вбудовані підшипники промислового класу, що відрізняються підвищеною стійкістю до потрапляння на поверхню всіляких забруднень та вологи;
 • втулки, виготовлені із звичайної або хромомолібденової сталі. Сталь, легована молібденом або хромом, вважається найкращим матеріалом для виготовлення втулок;
 • наявність агресивного, міцнішого протектора, необхідного для забезпечення високого зчеплення з дорожнім покриттям.

Рекомендації щодо вибору велосипеда для бездоріжжя

Для формату їзди крос-кантрі або швидкісного спуску краще зупинитись на двопідвісному байку, оснащеному амортизацією на обох колесах. Його плюс – у чудовій податливості з точки зору керування та посиленій підвісці, яка забезпечує м’яке приземлення після стрибка.

MTB або гірські велосипеди вважаються універсальними у цьому класі. Для виготовлення їх рами зазвичай використовують спрощений алюміній, за рахунок чого підвищується загальний рівень комфорту їзди. Такі велосипеди можуть розвивати досить хорошу швидкість на будь-якому типі ґрунту, і за рахунок легкої рами на них легко підніматися на гірку. Початківцям краще купити MTB з м’яким типом хардтейлу. Також варто вибрати механічний формат гальмівної системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *