Корисні поради на кожен день


Як вибрати дитячий велосипед

Як вибрати дитячий велосипед

Більшість батьків привчають дітей до велосипеда з ранніх років. Перший велосипед – це завжди триколісна модель із блокатором коліс та спеціальною рукояткою, за допомогою якої дорослі можуть керувати ним. Після 4-5 років вже можна купувати двоколісний велосипед, керуючись не лише його естетичністю, а й технічними характеристиками. Як вибрати дитячий велосипед, які конструкційні особливості треба брати до уваги?

Як вибрати дитячий велосипед: поради

Якщо ви плануєте купити дитині велосипед, відштовхуйтеся від таких рекомендацій:

  • правильне розташування сидіння – у верхній точці траєкторії руху ноги під час прокручування педалей нога не повинна торкатися керма, у нижній – повинна максимально випрямлятися;
  • варто купувати моделі, у яких передбачено захист ланцюга. Він не допускає попадання одежі на механізм під час керування, що вкрай важливо з точки зору безпеки;
  • не купуйте велосипеди на виріст, економлячи гроші. Відштовхуйтесь в цьому питанні виключно від зросту дитини та її фізичних якостей;
  • невелика вага – найкращі дитячі велосипеди зроблені з алюмінію. Такий каркас відрізняється гарною міцністю, стійкістю до зовнішнього впливу, при цьому він досить легкий, тому дитина зможе сама вивозити велосипед
  • відрегулюйте положення керма – дитині має бути комфортно тримати її навіть у процесі повороту;
  • дітям до 12 років не потрібні велосипеди з перемикачем передач;
  • купуйте виключно моделі, які належать до категорії дитячих велосипедів.

Як вибрати дитячий велосипед: технічні характеристики

Тип гальма

Однією із проблем, з якою стикаються батьки, розбираючись в тому, як вибрати дитячий велосипед, вважається вибір типу гальма. Існую два типи гальм, які встановлюються на велосипеди: ножні та ручні. Якщо у дитини достатньо фізичних сил, наприклад, вона може самостійно стиснути алюмінієву чи порожню пластикову пляшку, то в екстреній ситуації вона зможе також і натиснуту на ручне гальмо. Якщо ж сил замало, то краще купувати велосипеди з ножним гальмом. Для дітей 3-5 років підходить лише ножний. Обидві модифікації широко представлені у продажу, тому вибір оптимального варіанту не стане проблемою.

Зріст

Купуючи велосипед, орієнтуйтеся також і на зріст дитини. Для дітей зростом від 85 до 100 см (до 3 років) зупиняйтесь на моделях на 12 дюймів (1 дюйм – це 2,54 см). Для дітей віком від 3 до 5 років при зростанні в межах 105 см призначені велосипеди на 14 дюймів. Молодшим школярам, зростання яких коливається в діапазоні від 105 до 125 см, вже можна купити 16 або 18 дюймовий велосипед. Для зручності сприйняття зафіксуємо це у вигляді таблиці:

Зріст дитиниДіаметр коліс
85-100 см12″
100-115 см14″
105-120 см18″
110-130 см20″
125-150 см24″

Габарити рами

Досліджуючи питання того, як вибрати дитячий велосипед, також зверніть увагу на довжину рами. Відрізок між крайньою точкою сидіння та кермом має бути таким самим як і довжина від кінчиків пальця до ліктя. Цей показник впливає на зручність та безпечність пересування.

Конструкція сідла

Зупиняйтеся на велосипедах, в яких передбачена можливість регулювання висоти сідла, щоб дитина могла обрати комфортне для себе положення. Зокрема, при необхідності вона повинна мати змогу швидко дістатися ногами землі, а під час гальмування вона не повинна падати назад.

Вага

Як вже зазначалося вище, найкращим матеріалом для дитячого велосипеду є алюміній, оскільки він вважається найлегшим різновидом серед усіх. Такою моделлю буде легко керувати, що особливо важливо для зовсім маленьких водіїв.

Наявність передач

Якщо вам необхідно вибрати дитячий велосипед для підлітка починаючи від 12 років, ви можете зупинитися на моделях, в яких передбачена система перемикання передач. Для дітей молодшої вікової групи вона не потрібна.

Як вибрати дитячий велосипед: додаткові аксесуари

Ще один важливий момент, який потрібно врахувати – наявність другорядних, але достатньо важливих елементів, необхідних для комфортної та безпечної їзди:

  • ліхтарі та світловідбивачі, завдяки яким дитина буде помітною на дорозі;
  • особисті елементи захисту, до числа яких входить шолом та спеціальні рукавички. Якщо дитина тільки навчається кататися, то також їй можна придбати наколінники;
  • помпа, яка дозволить за необхідністю підкачати шини. Зазвичай вона займає мало місця та кріпиться до рами;
  • дзеркала, які дозволяють покращити радіус оглядовості, що є вкрай важливим для безпечного користування велосипедом;
  • замок, призначений для убезпечення засобу. Він може бути представлений у вигляді класичного замку або у вигляді армованої мотузки.

Деякі батьки також оснащують велосипед дитини сумкою для зручного зберігання особистих речей та атрибутами, призначеними за доглядом за велосипедом, але оскільки вони не впливають не безпеку, то обговорюються у кожному конкретному випадку.

Сподіваємося, що, спираючись на вказані поради стосовно того, як вибрати дитячий велосипед, вам буде простіше аналізувати асортимент моделей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *