Корисні поради на кожен день


Електросушарки для одягу: як вибрати

Електросушарки для одягу як вибрати

Електросушарки для одягу – побутове приладдя, призначене для прискорення сушки білизни після прання. На відміну від звичайних конструкцій, електричні моделі здатні пришвидшити процес випаровування вологи через додатковий термічний вплив на тканину. Як результат – середня тривалість висушування речей та постільної білизни на таких сушарках не перевищує 1-1,5 години. В статті ми розглянемо, що становлять собою електросушарки для білизни, на які різновиди поділяються та на які характеристики спиратися при їх виборі.

Електросушарки для одягу: переваги

Сучасні електросушарки для одягу – це ергономічні конструкції, які дозволяють розв’язати проблему пошуку оптимального місця для розвішування великої кількості випраної білизни. З ними відпадає необхідність у натягуванні мотузок в коридорі, ванні чи навіть кімнатах. Це не тільки не перешкоджає вільному переміщенню по квартирі, але й не паплюжить інтер’єр. Вони ергономічні, мають елементарну конструкцію, тому у разі обережної експлуатації прослужать роками без необхідності заміни.

Середня довжина шнура для під’єднання до розетки становить 2 м, тому для них можна легко знайти відповідне місце. У разі необхідності їх можна під’єднати до подовжувача.

Чим ще електросушарки для білизни кращі за традиційні моделі – їх переваги:

 • середня протяжність усіх мотузок, які передбачені в електричних сушарках, становить 15-20 метрів. Знайти місце для відповідної кількості мотузок, розвішених у ванні чи будь-який іншій кімнатні, буде складно;
 • ергономічність, обумовлена можливість швидко скласти та розкласти приладдя. Товщина складеної конструкції – до 8 см. Це спрощує пошук оптимального місця для її зберігання;
 • варіантивність в плані розміщення;
 • широкий модельний ряд з однією або кількома робочими зонами та додатковими модулями, що розширює перелік речей, які можна розмістити на сушарці;
 • вбудований таймер та терморегулятор для можливості вибору необхідного режиму роботи та її тривалості. Такі функціональні можливості нівелюють імовірність пересушування білизни чи нецільового використання електроенергії.

Технологія роботи, на основі якої працюють усі електросушарки для одягу, також не сприяє розростанню бактерій, характерному у разі природного висушування білизни у приміщенні з підвищеною вологістю. Їх переваги особливо помітні в міжсезоння – перед чи після закінчення опалювального сезону.

Єдиним недоліком електросушарок є їх споживання електроенергії, що призводить до додаткових витрат. Але максимальний показник споживання найпотужніших моделей становить 1 кВт/год.

Сукупність цих факторів робити електричні сушарки справжніми помічниками в оптимізації побутових завдань. Особливо незамінними вони є для молодих сімей. На спеціальних гачках можна підвішувати не тільки одежу на плічках, але й дитячі іграшки.

Електросушарки для рушників

Електросушарки для одягу: принцип роботи та як користуватися

Електрична сушарка для білизни зовні нічим не відрізняється від класичних розкладних чи підвісних моделей. Її головна відмінність полягає в інтегрованому нагрівальному елементі, який пришвидшує випаровування вологи. Діапазон регулювання ступеня їх нагріву – від 30°С до 60°С. Такий запас дозволяє встановити оптимальну температуру під особливості конкретних тканин. До того ж в електричних конструкціях передбачені прути різної товщини, через що ви зможете обрати найбільш відповідний під вимоги матеріалу.

Якщо мова йде про розкладні підлогові моделі, то принцип користування ними ідентичний до звичайних сушарок:

 1. Розкладаємо конструкцію, обравши для неї найкраще місце.
 2. Підключаємо прилад до мережі.
 3. Розвішуємо на прутах речі.
 4. За допомогою пульта дистанційного керування встановлюємо температуру та режим роботи.
 5. Складаємо речі після того, як вони повністю висохли.

Чи безпечні електросушарки для одягу

Попри те, що в електросушарки для одягу вбудовано нагрівальний елемент, він повністю ізольований силіконом, тому вірогідність ураження струмом – мінімальна. Але під час експлуатації все одно варто дотримуватися певних правил безпеки. Головне – у разі перетирання дроту чи будь-яких дефектів його стану прилад варто віддати на ремонт або замінити новим.

Що стосується максимальної температури нагріву, то в більшості моделей вона становить 60°С. В той час як максимальне допустиме значення –  450°С. Прилад самостійно вимикається у разі перевищення вказаних показників або при нестабільних параметрах струму в мережі.

У розкладних підлогових моделей зазвичай передбачені спеціальні гумові накладки на ніжки, призначені для нівелювання імовірності ковзання конструкцій. Це також є додатковим захистом для самого підлогового покриття.

Як вибрати електросушарку для одягу за типом

Усі сучасні електричні сушарки за типом поділяються на 2 класи:

 1. Підлогові.
 2. Настінні.

Підлогові моделі відрізняються наявністю відповідних ніжок, які й дозволяють встановити їх на підлогу або іншу рівну поверхню. Вони достатньо компактні, прості у своєму принципі складання/розкладання, та в зібраному форматі займають мінімум місця. Але попри ергономічність такі конструкції все одно потребують вільного простору, що необхідно врахувати при виборі. Тому для дуже маленьких квартир не підійдуть.

Настінні сушарки для білизни передбачають кріплення на стіну, тому вони займають менше місця, аніж підлогові. Але їх доведеться фіксувати за допомогою цвяхів, що передбачає відповідні складнощі. Настінні моделі – стаціонарні, тому переміщувати їх не вийде.

Електросушарки для одягу: особливості конструкції

Обираючи електросушарки для одягу, також варто звернути увагу на їх конструкційні особливості. Класичними вважаються розкладні моделі, які становлять 90% усього асортименту. Вони складаються з декількох елементів, поєднаних між собою руховими елементами. Їхня головна перевага – в ергономічності в складеному стані, завдяки чому ви зможете легко знайти для них підходяще місце для зберігання.

Стандартні розкладні сушарки можуть бути 2-х видів:

 • горизонтальні;
 • вертикальні.

Горизонтальні здатні збільшувати робочий простір, розкладаючись в довжину. Такі моделі ідеально підходять для балконів. У вертикальних робочі зоні розкладаються у висоту, завдяки чому займають менше вільного простору. На них варто звернути увагу у разі малогабаритної квартири чи будинку.

Існують також телескопічні сушарки, в яких можна збільшувати або зменшувати їх конструкцію за допомогою відповідних розсувних елементів.

Розсувні сушарки – це здебільшого модифікація настінних моделей. В них закладена можливість збільшення довжини конструкції. Можуть біти консольними або інерційними. Перші становлять собою гармошку (частіше за все – металеву), яка фіксується до стіни та може висуватися на певну відстань – зазвичай до 45-50 см. При необхідності її можна швидко демонтувати. Недоліком інерційних моделей є обмежений експлуатаційний ресурс їх мотузок. Консольні моделі також частково можуть виконувати функцію тримача для рушників.

В інерційних є корпус та котушка, на яку намотуються шнури, з’єднані між собою спеціальною планкою. Після зняття планки кожна мотузка автоматично намотується на котушку.

Матеріал електросушарок

Для виготовлення електросушарок зазвичай використовують сталь або алюміній. Сталеві моделі коштують дорожче, але це обумовлено їх міцністю та стійкістю до деформації або появи корозії. Найбільший експлуатаційний термін у сушарок, виготовлених з нержавіючої сталі.

Що стосується алюмінію, то це легкий матеріал, відповідно, і самі конструкції не будуть занадто важкими. Але під вагою білизни він може прогинатися, що може призвести до поломки. В цілому, алюмінієві електросушарки потребують більш акуратного користування, але й коштують вони дешевше серед усіх різновидів.

МатеріалПеревагиНедоліки
Алюміній– доступна ціна;
– широкий модельний ряд;
– легкість конструкції;
– може деформуватися під вагою речей;
– потребує обережного користування;
Сталь– міцність;
– довговічність;
– імовірність появи корозії у разі підвищеної вологи повітря;
– висока ціна;
Нержавіюча сталь– стійкість до корозії;
– найбільший експлуатаційний термін;
– естетичність.

– найвища ціна серед усіх різновидів.

Як вибрати електросушарки для одягу за функціоналом

В усі електричні сушарки закладено головну функцію – віддачу тепла від нагрівального елемента, що й дозволяє пришвидшити просушування речей. Але в деяких моделях також можуть бути передбачені додаткові функції, які варто врахувати перед покупкою:

 • терморегулятор – необхідний для підтримання температури на заданих показниках. Він також не дозволяє температурі підійматися вище певних 30°С, якщо ви обрали сушку для делікатних речей;
 • таймер – модуль, який відповідає за тривалість роботи сушарки. Він захищає від пересушування, оскільки автоматично відключає прилад після закінчення встановленого часу роботи;
 • додаткова обробка речей – якщо електросушарка працює на базі інфрачервоного випромінювання, то в ній також може бути додаткова опція для дезінфекції речей та нівелювання патогенних бактерій.
Розкладна підлогова електросушарка для одягу

Як вибрати електричну сушарку за оснащенням

Майже усі сучасні електросушарки для одягу також оснащені бічними крилами – додатковими полицями, які за необхідністю можна розкласти для збільшення місткості. В складеному вигляді вони укладаються на основну поверхню сушарки, тому не додають габаритів. Тому краще зупинятися саме та моделях такої конфігурації.

Зверніть увагу на наявність отворів на кінцях стрижнів, які призначені для встановлення вішаків. В деяких випадках можуть бути передбачені відповідні підставки. Що стосується коліщаток, то на більшості електросушарок вони не передбачені. Вони спрощують пересування усієї конструкції в межах кімнати, але їх можна зустріти тільки у габаритних моделях, які складаються з декількох ярусів.

Додаткові поради з вибору

Якщо вам необхідно купити електросушарку для одягу, але ви не маєте досвіду користування ними, врахуйте декілька додаткових аспектів:

 • якщо є можливість подивитися на сушарку наочно, зверніть увагу на відстань між лозинами (мотузками). Щоб речі висихали швидше, вона повинна бути в проміжку 5-9 мм. Якщо вона буде меншою, вам буде складніше розвішувати на ній речі та висихати вони будуть не рівномірно;
 • стрижні в сушарці не повинні фіксуватися шляхом зварювання, оскільки дана технологія може призвести до швидкої появи корозії;
 • обирайте сушарки, в яких передбачені пластикові накладки на ніжки, які будуть захищати підлогу від подряпин;
 • усі фіксуючи елементи мають бути максимально міцними. В іншому випадку конструкція не зможе рівно стояти та під вагою речей може постійно розходитися;
 • зверніть увагу на наявність додаткових елементів – бічних крил та тримача для вішаків. Вони розширюють робочу зону та дозволяють використовувати кожен квадратний сантиметр конструкції.

Електросушарки для одягу: виробники

До числа найпоширеніших виробників електросушарок можна віднести такі торговельні марки:

 1. Besser.
 2. DOMOTEC.
 3. Shine.
 4. A-Plus.
 5. Q-tap Breeze.

Розглянемо характерні особливості продукції кожного з цих брендів

Besser

Besser – німецький бренд, виробничі лінії якого знаходяться в Китаї. Його продукція наразі – одна з найбільш розповсюджених саме на українському ринку. Компанія спеціалізується на випуску підлогових сушарок, до переваг яких належить достатньо висока якість збирання, довговічність та мінімальна кількість заводського браку. Головна перевага бренду – у реалізації сушарок під різні вимоги та фінансові можливості. Це дозволяє кожному знайти в асортименті модель, яка буду відповідати конкретним вимогам.

DOMOTEC

DOMOTEC – ще один німецький виробник з заводами в Китаї. Заснований ще у 1999 році, він також спеціалізується на випуску мультиварок, електрочайників, міксерів, прасок та іншої невеликої побутової техніки. Його продукція відрізняється ергономічністю, естетичним зовнішнім виглядом та надійністю нагрівальних елементів. Як і попередній бренд, DOMOTEC робить акцент на випуску саме підлогових електросушарок.

Електросушарки для білизни

Shine

Китайський виробник Shine випускає енергоефективні електросушарки для одягу, які також мають великий попит на українському ринку. В її асортименті також представлені розкладні підлогові моделі, виготовлені з комбінації пластику та алюмінію. Це достатньо якісні, зручній у користування моделі, оснащені додатковими секціями для збільшення кількості речей, які можна розвішати за раз.

A-Plus

A-Plus – китайська торговельна марка, яка випускає побутові товари та дрібну техніку. Її продукція знаходиться у бюджетному ціновому сегменті, що також передбачає і відповідну якість. Але при цьому ті самі сушарки для білизни чудово виконують свої функції, не коштуючи при цьому занадто дорого.

Q-tap Breeze

Q-tap Breeze також належить до когорти китайських виробників, які пропонують кінцевому споживачу якісні сушарки розкладного типу. Це найдорожчий бренд серед усіх, які були зазначені вище. Його продукція відрізняється стійкістю до експлуатаційного навантаження, міцністю та продуманою ергономікою.

Електросушарки для одягу: найпопулярніші моделі

Besser Silver (L0525)

Besser Silver (L0525) – класична підлогова розкладна електросушарка, за допомогою якої можна максимально пришвидшити процес сушіння. В розкладеному вигляді її висота становить 146 см, ширина – 54 см, глибина – 73 см. Вона працює від мережі 230 Вт, зібрана з пластику та алюмінію. Сушарка розрахована на максимальне навантаження у 15 кг та має 1 робочий режим з діапазоном регулювання температури від 45°С до 65°С. Якщо спиратися на відгуки покупців, то повний комплект постільної білизни вона здатна висушити за 2 години.

Domotec Electric Airer Art:8281

Ще одна популярна модель, яка поєднує в собі високу продуктивність, компактні розміри та надійність. Її висота в розкладеному стані – 146 см, ширина – 55 см, глибина – 74 см. Попри те, що вона виготовлена з алюмінію, сушарка добре витримує навантаження. Користувач може встановити потрібну йому температуру нагріву в діапазоні від 50°С до 55°С. Це мобільна та стійка сушарка, на якій завдяки рівномірному прогріванню усіх елементів можна просушити навіть вовняні речі за 1,5-2 години. Максимальна вага речей – 15 кг. Її окрема перевага полягає в ефективній боротьбі з бактеріями. Рівномірне прогрівання білизни дозволяє знешкодити усі патогенні бактерії. Гумові накладки на ніжки захищають підлогу від пошкоджень.

Shine ЕБК 8/220

Електрична сушарка Shine ЕБК 8/220 підійде тим, хто шукає достатньо містку модель. Її довжина у розкладеному вигляді становить 180 см, ширина – 50 см, глибина – 90 см. Габарити поверхні, яка нагрівається – 90х50 см. Максимальна вага речей в неї така сама як й в попередніх сушарках – 15 кг. Виробником закладена можливість вибору температури сушіння. Мінімальний показник становить 45°С, максимальний – 65°С. В сушарці передбачено 1 робочий режим та працює вона від звичайної мережі.

A-Plus ART 349

Модель A-Plus ART 349 – приклад простої, але достатньо функціональної сушарки, на якій можна висушити білизну, вовняні речі, одяг з делікатних тканин та навіть дитячі іграшки. Її головна відмінність полягає у 2-х додаткових секціях по 6 лозин на кожній, які також нагріваються, як й центральна робоча зона. В іншому – це класична побутова сушарка.  Довжина у розкладеному стані – 146 см, шириною – 53 см та глибиною у 74 см. В неї також закладено 1 режим роботи та максимальна місткість не перевищує 15 кг.

Q-tap Breeze (SIL) 55701

Стандартна сушарка для білизни Q-tap Breeze (SIL) 55701 підійде тим, хто шукає надійну та просту в користуванні модель для покриття базових вимог у просушуванні випраних речей. Має 2 додаткові секції (тип розкриття – «книжка»). Загальна довжина її робочої поверхні становить 11,4 м. Оснащена водозахищеним регулятором.

Електросушарки для одягу – це практичний та максимально простий у користуванні прилад, який спростить ведення побуту. В них закладено елементарний принцип складання/розкладання, який не викликає складнощів. І на відміну від класичних моделей без вбудованого нагрівального елемента, вони не будуть постійно стояти в кімнаті, захаращуючи прохід. Достатньо всього декількох годин, щоб отримати суху білизну, яку навіть можна не прасувати.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *