Корисні поради на кожен день


Місячний посівний календар на березень 2023

Місячний посівний календар на березень 2023

На березень припадають усі підготовчі роботи, пов’язані з майбутнім посівним сезоном. Тому вкрай важливо завчасно продумати весь обсяг робіт. Повноцінним помічником городника у цій справі стане місячний посівний календар на березень 2023. На його основі можна визначити найкращий час для висаджування певних культур, оскільки від положення Місяцю в конкретний день залежить кінцевий результат садово-городних робіт.

Місячний посівний календар на березень 2023: найкращі дні

В посівному календарі на березень 2023 року найсприятливіші дні для посівів: 1-3, 9-11, 16, 17, 24-25, 27-30.

Зростаючий Місяць у березні 2023: 1-6 березня
Повний Місяць: 7 березня
Спадаючий Місяць: 8-20 березня
Молодик на новий місяць: 21 березня
Зростаючий Місяць: 22-31 березня

Місячний посівний календар на березень 2023: як працювати

Щоб створити найкращі умови для посадки рослин, необхідно знати не тільки стадію, в якій знаходиться Місяць, але й поточний знак зодіаку, в який він зайшов. Стан Місяцю поділяється на 4 категорії:

  1. Молодик. Це початкова фаза, з якою заведено вести розрахунок поточного астрологічного місяця. Оскільки це умовний нуль, в цей час необхідно відмовитися від будь-яких посівних робіт.
  2. Зростаючий Місяць. Це етап, впродовж якого Місяць починає повільно збільшуватися. Це найкращий час для проведення будь-яких садово-городних процесів: посадка, пересаджування, внесення добрив та прополювання ділянки.
  3. Повний Місяць. Попри найбільшу активність, в цей час не варто саджати будь-які культури чи квіти. Варто спрямувати свої сили на очищення саду чи городу він трави чи шкідників.
  4. Спадаючий Місяць. Оптимальна фаза для роботи з цибулинними, коренеплодами, оскільки усі поживні елементи природним чином прямують до коріння.

Місячний посівний календар на березень 2023: що та коли висаджувати

1-6 березня – найкращий час для висаджування на розсаду гострого та солодкого перцю, усіх видів капусти, баклажанів, огірків та різних видів зелені. Також можна посадити однорічні квіти.

7 березня – повний Місяць. Відкладіть роботи на більш сприятливий час.

8-10 березня – в цей проміжок місячного циклу можна висадити часник, різні види цибулі, а також висадити цибулеві квітки.

11-17 березня – заплануйте на цей час висаджування розсади та висадку певних культур в ґрунт, оскільки це найбільш сприятливий для цього час. Рослини, які будуть посаджені в цей проміжок, не тільки гарантовано зійдуть, але й дадуть чудовий врожай. Ці дні також підходять для обрізання дерев, прищеплювання, а також їхньої побілки.

18-23 березня – несприятливі дні для будь-яких процесів у саду чи городі. При необхідності можна доглядати рослини, які вже були висаджені до цього.

24-27, 30 березня – можна висаджувати томати, баклажани, усі види перців та капусти. Якщо дозволяє погода, у відкритий ґрунт можна посадити часник, горох та квасолю. Це також підходящий проміжок часу для формування нового саду.

31 березня – в цей день варто відмовитися від роботи в саду на городі. Але можна підготувати грядки для робіт у квітні.

Що в березні 2023 можна посіяти на розсаду

Щоб отримати якісну та здорову розсаду, необхідно обрати для цього найкращий час. Якщо це зробити занадто рано, то саджанці навіть найкращих сортів будуть слабкими та не приживуться в ґрунті. Якщо упустити час, то культури будуть потребувати більше часу на адаптацію та можуть не встигнути дозріти. Обираючи тип розсади, беріть до уваги декілька факторів:

  • специфіку локального клімату;
  • сторону світу, на яку виходять підвіконня (від цього залежить, чи буде рослинам достатньої їх природного освітлення);
  • вегетаційний період;
  • стан саджанця рослини, коли його можна пересадити безпосередньо в ґрунт;
  • місце зростання: на відкритій ділянці городу, в парнику або в теплиці.

Тривалість періоду вегетації зазвичай вказується на пакуванні розсади. Наприклад, для солодкого перцю цей період зазвичай становить 50 днів, для пізніх томатів – 65-70 днів, для ранніх – 45 днів. Усі інші чинники доведеться аналізувати самостійно.

У томатів вегетаційний період (від появи сходів до повного дозрівання плодів) в середньому становить 100 днів, але це залежить від конкретного сорту. Оптимальний вік саджанців для їх вирощування у ґрунт – 50 днів. Щоб отримати врожай вчасно, найкраще розсаду висаджувати в ґрунт у перший тиждень червня. Якщо спиратися на цей розрахунок, насіння потрібно посадити в останній тиждень березня. Це найбільш вдалий час і в тому випадку, якщо ви плануєте висаджувати саджанці в теплицю.

У березні можна починати вирощувати розсаду всіх сортів капусти. Процес завжди починається з передпосівної підготовки. Також врахуйте, що у приміщенні необхідно підтримувати оптимальний рівень вологості – не більше 70%. До появи сходів температура повітря в приміщенні має бути мінімум 20°С, після її потрібно зменшити до 15-18°С.

Вирощування розсади баклажанів – досить клопіткий процес, особливо для новачків. Але якщо ви вирішили спробувати, ранні сорти можна посадити вже в перший тиждень березня. Баклажани вимогливі до показників ґрунту. Він має бути нейтральним за рівнем pH, пухким та максимально родючим. Розсаду можна висаджувати в ґрунт на 65 день після того, як з’являться перші паростки.

Схожі записи

One thought on “Місячний посівний календар на березень 2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *