Корисні поради на кожен день


Що посадити у відкритий ґрунт у березні

Що посадити у відкритий ґрунт у березні

Будь-який посівний сезон завжди починається з підготовки ділянки до майбутніх робіт. Зокрема, планування культур під посадку та їхнє розташування. Попри те, що в березні можуть бути морози, в останню декаду місяця вже можна висаджувати певні овочі, пряні трави та саджанці плодових дерев. В статі ми розглянемо, що посадити у відкритий ґрунт у березні, щоб отримати в сезон чудовий врожай.

Що посадити у відкритий ґрунт у березні: стримувальні фактори

Головна проблема березня полягає у мінливості погоди та збереженні високої ймовірності заморозків. Це накладає певні обмеження на процес посадки, оскільки більшість культур для вегетації потребує стабільного тепла. Тому при плануванні посадки певних культур у ґрунт в березні, спирайтеся на погодні умови. Але також врахуйте наступні фактори:

  • рівень вологості та добової температури;
  • стан землі (наявність механічної обробки, проведеної наприкінці минулого сезону, внесення добрив);
  • вибір насіння та сортів, які підходять для вирощування в певному кліматі;
  • врахування найбільш сприятливих днів для посіву згідно з положенням Місяцю;
  • прогнозування вегетаційного періоду.

Що посадити у відкритий ґрунт у березні: поради

Перед безпосереднім висадженням радимо дотримуватися наступних порад:

  1. Враховуйте, який сорт насіння краще підійде під конкретні кліматичні особливості. Зазвичай виробники вказують це на пакуванні.
  2. Не сійте усі культури відразу, особливо, зелень. Якщо саджати з кроком в тиждень, то з часом можна буде отримувати стабільний врожай впродовж декількох місяців, а не усе в один час.
  3. Більшість культур, які можна висадити у ґрунт в березні, можуть витримати заморозки до -5°С, але для росту їм потрібна температура повітря щонайменше у +3°С. Тому, обираючи сорт культури, враховуйте, наскільки він морозостійкий.

Які овочі посадити у відкритий ґрунт у березні

У березні можна висаджувати в ґрунт тільки ті культури, які можуть витримати нічні заморозки.

Кріп та петрушка. Одна з причин розповсюдженості цих видив зелені – вони можуть проростати у ґрунті будь-якого типу. Їх можна висадити коли добова температура не буде падати нижче -4°С. Обирайте добре освітлені ділянки. Сухе насіння потрібно висаджувати на глибині до 3 см з «кроком» 3 см. Оптимальна відстань між рядами – 15-20 см.

Буряк. Зазвичай буряк садять наприкінці місяцю, коли повітря прогріється мінімум до +10°С. Якщо знехтувати цим правилом, то культура може перемерзнути, оскільки під час зростання вона сягає корінням углиб. Якщо глибокі шари землі ще холодні, буряк не зростатиме. Глибина посіву – 10-15 см. Ширина міжряддя – 40 см.

Редиска. З посівом редиски не можна затягувати, оскільки вона дасть добрий урожай тільки в тому випадку, якщо вегетаційний період припадатиме на короткий світловий день. Якщо буде дуже спекотно, культура може дати стрілки, які не дозволяють коренеплоду нормально розвиватися. У результаті він стає надто твердим та непридатним для вживання. Вибирайте правильне місце для посадки рослини: половину світлового дня на нього повинна падати тінь. Перед безпосереднім посівом насіння необхідно знезаразити, використовуючи розчин фунгіциду. Глибина борозни – до 4 см. Відстань між борознами – 15 см.

Горох. Горох можна висаджувати тільки в тому випадку, якщо температура повітря становить 6-8°С, але він перенесе й заморозки до -5°С. Горох любить легкий супіщаний ґрунт або чорнозем. Грядка має бути на сонячній частини ділянки. Щоб прискорити проростання, посадковий матеріал необхідно загорнути у вологе ганчір’я та залишити в теплому приміщенні. У такому стані їх потрібно залишити до появи перших паростків. Глибина борозни – 10 см. Відстань між борознами – до 50 см.

Морква. Ранні сорти моркви можна висаджувати у відкритий ґрунт вже у другій декаді березня. Зазвичай їх садять одночасно з буряком. Що стосується технології посадки, це може бути вологий спосіб (з використанням крохмального клейстера або вологого паперу). Відстань між рядами – 20 см.

Як правильно висаджувати культури

Перед безпосередньою посадкою обраних культур зверніться до правила правильного підбору попередників. Нижче представлена відповідна таблиця. На неї можна спиратися під час планування розташування культур на ділянці.

Сівозміна на городі

Які дерева посадити у відкритий ґрунт у березні

Якщо в березні вже не має довготривалих низьких температур, то можна переходити до оновлення саду. Найкращими плодовими деревами, підходящими для висадки у цей час, вважаються черешні, вишні, яблука, абрикоси, сливи, а також ранні сорти груші. Для простішого запам’ятовування керуйтеся наступним правилом: весна – це найкращий час для висадження кісточкових саджанців.

Обираючи саджанці, зверніть увагу, щоб у них не було набряклих бруньок. Якщо вони вже з’явилися, то від посадки таких дерев краще відмовитися, оскільки велика імовірність, що такі дерева не підуть у ріст. Вкрай важливо обрати правильну погоду. Уникайте як активного сонця, так й затяжних дощів.

Сам процес висаджування однаковий для будь-яких садових культур:

  • початку треба підготувати землю: розпушити її та внести добрива;
  • перед безпосередньою посадкою саджанець потрібно замочити у воді на кілька годин. Це дозволить кореневій системі ввібрати необхідну кількість вологи;
  • огляньте коріння дерева – вони повинні бути цілими, без ушкоджень. Якщо деякі з них трохи підмерзлі, їх слід акуратно зрізати;
  • яма повинна бути досить широкою – коріння дерева має вільно розташовуватися по всій площі;
  • на дно ями необхідно покласти органічні та мінеральні добрива, а також засоби, які захищають від шкідників;
  • розташовуємо саджанець в ямі та засипаємо її землею.

Що посадити у відкритий ґрунт у березні: перелік квітів

Квітники зазвичай формуються у квітні, але деякі одно- та багаторічні рослини, що можна посадити у відкритий ґрунт у березні. Наприклад, ехінацею, яку потрібно посадити в перші тижні місяця. В цей час також можна висадити азарин або дзвіночки. Якщо ви пропустили час посадки тюльпанів восени, то їх можна висадити в кінці березня.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *