Корисні поради на кожен день


Місячний посівний календар на квітень 2023 року

посівний календар на квітень

На квітень припадає достатньо велика кількість садово-городних робіт, які варто спланувати заздалегідь. Найкращим помічником в цьому стане місячний посівний календар на квітень 2023 року, користуватися яким – максимально просто. В ньому позначені не тільки фази луни, але й сприятливі дні для посадки певних культур.

Місячний посівний календар на квітень 2023 року: фази Місяцю

У квітні 2023 року передбачені наступні фази Місяцю:

  • Зростаючий Місяць – 1-5 квітня.
  • Повний Місяць – 6 квітня
  • Спадний Місяць – 7-19 квітня.
  • Молодик – 20 квітня.
  • Зростаючий Місяць – 21-30 квітня.
Місячний посівний календар на квітень 2023
Посівний календар на квітень 2023

Особливості впливу фази Місяцю на рослини:

  1. Молодик або 1-й місячний день. Вважається одним з найнесприятливіших днів для проведення будь-яких робіт в саду та на городі. Це також стосується 2-го та 28-го дня, тобто одного дня до Молодика та одного дня після нього.
  2. Зростаючий Місяць – найкращий час для висаджування рослин, в яких цінна саме їхня верхня частина. Це усі різновиди квітів та чагарників, зелень та овочі. Це обумовлено тим, що в міру збільшення місячного серпу, збільшується рухливість вологи від коріння до стебла та усієї надземної частини рослини. В цей час також можна пересаджувати та висаджувати розсаду в ґрунт.
  3. Повний Місяць – в цей день краще відмовитися як від висаджування, так й пересаджування рослин. Але дозволені будь-які маніпуляції з догляду за городом: обробка рослин від шкідників, прополювання, видалення бур’янів та трави. Також добре провести підживлення.
  4. Спадний Місяць – в цей період усі соки навпаки спрямовані до коріння рослини, тому в цей час більшість коренеплодів починають активно рости та збагачуватися корисними макро- та мікрокомпонентами. На Спадний Місяць можна висаджувати, пересаджувати та проводити усі інші необхідні процеси з коренеплодами, цибулинними та бульбовими.

Місячний посівний календар на квітень 2023 року: вплив знаків Зодіаку на рослини

Використовуючи місячний посівний календар на квітень 2023 року, врахуйте, що, окрім фаз Місяцю, потрібно звертати увагу також на знак Зодіаку, в якому наш супутник перебуває у конкретний час. До числа родючих знаків, під якими можна висаджувати майже усі рослини, відноситься Рак, Телець, Риби та Скорпіон. Але є більш детальне розбиття за типом рослин.

Коли краще висаджувати листові рослини

Коли Місяць входить у водні знаки зодіаку – Рак, Скорпіон, Риби – сприятливим буде висаджування листових культур: капусти, всі види зелені, спаржу, а також декоративних рослин та газону.

Коли садити зернові та ягідні рослини

Для цього типу рослин варто дочекатися часу, коли Місяць увійде до одного з вогненних знаків. Це може бути Овен, Лев чи Стрілець. У цей час можна розпочинати посадку огірків, помідорів, баклажанів, перцю, квасолі, гороху, сої, кукурудзи та зернових. Що стосується садових культур, то цей час також підходить для висаджування саджанців черешні, абрикоси, сливи, груші, малини та всіх видів смородини.

Коли садити коренеплоди

Для всіх коренеплодів хорошим часом для посадки вважаються фази, коли Місяць знаходиться в земних знаках – Тельці, Діві та Козерога. У цей час можна висаджувати картоплю, батат, моркву, кореневу селеру, редиску, буряк та часник.

Коли висаджувати квіти

Для квітів найкращим часом вважаються повітряні знаки Зодіаку – Близнюки, Терези, Водолій. Але також у цей час можна посадити броколі та артишок.

Місячний посівний календар на квітень 2023 року

1-2 квітняЗростаючий Місяць у Леві з переходом у Діву – в цілому не найкращий час для роботи з рослинами. Не варто не тільки висаджувати рослини у відкритий ґрунт чи на розсаду, але й пересаджувати, підживлювати та поливати їх. Оптимальні роботи – підготовка ділянки для подальшої роботи. В саду бажано займатися обробкою чагарників від шкідників, прополюванням, посівом газонної трави.

3-4 квітняЗростаючий Місяць у Деві – сприятливий час для висаджування одно- чи багатолітніх квітів, посів газону, укорінення живців, обрізки молодих садових дерев. В цей час також можна вносити мінеральні добрива, висаджувати будь-які декоративні рослини, прополювати город і очищати його від бур’янів. Рекомендоване пікірування розсади.

5 квітня – Зростаючий Місяць у Деві з переходом в Терези – цей день можна присвятити висаджуванню буряка, зелені, гороху, картоплі. На городі також можна поливати та вносити добрива. При наявності теплиці можна переходити до посадки огірків, білокачанної капусти, солодкого перцю та броколі. Що стосується робіт в саду, то день підходить для посадки саджанців кісточкових плодових дерев: від традиційної яблуні до вишні, абрикосу та сливи.

6 квітня – Повний Місяць у Терезах – в цей день бажано не проводити жодних робіт, як на городі, так й в саду та квітнику.

7-9 квітня – Спадний Місяць у Терезах, Скорпіоні та Стрільці – підходящий час для робіт на городі, в теплиці або в парнику. Переходьте по посіву ріпчастого лука, буряка, моркви, картоплі та редису. В ці дні також можна продовжувати висаджувати розсаду, якщо не встигли це зробити у свій час, зокрема, це перець, томати, огірки та будь-які різновиди капусти. Також можливе підживлення добривами, висаджування винограду, персиків, вишні та груші. Коли Місяць перебуває у Скорпіоні, вважається, що це один з найкращих періодів для висаджування рослин з ключками: від троянд до аґрусу, терену, шипшини. Але в цей час бажано відмовитися від пересаджування та обрізки.

10-11 квітня – Спадний Місяць у Стрільці та Козерогу – якщо дозволяє погода, можна переходити до посадки картоплі, цибулі, буряка, редиски та квасолі. Також можна обробляти рослини від шкідників, перекопувати землю. Час підходить для висаджування полуниці, шипшини, винограду та малини. Не бажано пікірувати, обрізувати та поливати рослини.

12-13 квітня – Спадний Місяць у Козерогу та Водолії – переходьте до посіву моркви, білокачанної капусти, картоплі, петрушки та редису. У разі підходящої температури повітря та ґрунту можна висаджувати ранню капусту. Підходящий час для підживлювання рослин, їхнього захисту від шкідників та хвороб. Найкращі роботи в саду – це обрізка дерев для формування крони, висаджування плодових дерев, підкормка.

14-15 квітня – Спадний Місяць у Водолії – в цей час варто відмовитися від будь-яких робіт, пов’язаних з висадженням та пересаджуванням рослин. Але можна приділити час перекопуванню ділянки, прополці, підгортанню, санітарній обробці та боротьбі зі шкідниками та хворобами.

16-17 квітня – Спадний Місяць у Водолії з переходом у Риби – допустимо займатися посівом коріння петрушки, моркви, редису, буряку картоплі та квасолі. Можливе висаджування розсади у теплицю. Дуже підходящий час для посадки томатів, перцю, огірків та інших рослин, щеплення плодових дерев. Не рекомендовано займатися обрізанням чагарників та дерев. Варто відмовитися від обрізки дерев та обробки рослин від шкідників.

18 квітня – Спадний Місяць у Рибах з переходом в Овна – висаджування/пересаджування, полив та внесення добрив не рекомендоване. В цей день рекомендована тільки обробка рослин від шкідників.

19-21 квітня – Молодик – за день до Молодика та на наступний день після нього варто утриматися від будь-яких робіт в саду та на городі, оскільки в цей час рослини досить чутливі.

22 квітня – Зростаючий Місяць у Тільці – один з найкращих днів у місяці для посадки будь-яких овочів: огірків, томатів, перцю, кабачків, капусти та коренеплодів. Допустиме внесення мінеральних добрив та полив. На квітнику можна висаджувати будь-які багатолітні квіти та декоративні чагарники, в саду – плодові дерева та ягідні чагарники.

23-24 квітня – Зростаючий Місяць в Близнюках та Раку – висаджування бобових культур, редиски, огірків, гарбуза, квасолі та зелені. В саду можна займатися прополкою та обрізкою дерев, висадити виноград.

25-26 квітня – Зростаючий Місяць у Раку – ще один оптимальний період для проведення будь-яких робіт на городі. Рекомендована посадка огірків, кабачків, томатів, капусти усіх типів, фенхелю, перцю, квасолі, баклажанів та усіх видів зелені. День підходить для посадки одно- та багатолітніх чагарників та квітів.

27-29 квітня – Зростаючий Місяць у Раку, Леві та Деві – несприятливий час для робіт в саду, у квітнику та на городі. Краще зайнятися підготовкою грядок та прополкою. Також не бажано підщеплювати рослини, пророщувати насіння та поливати рослини.

30 квітня – Зростаючий Місяць у Деві – оптимальний час для висаджування рослин, які мають виключно декоративні функції. День підходить для внесення мінеральних добрив, викорчовування бур’янів, обробки ділянки, формування крони молодих дерев у саду, обприскування їх від шкідників та хвороб.

Місячний посівний календар на квітень 2023: найсприятливіші дні

Перед плануванням робіт в саду та на городі радимо спиратися на місячний посівний календар на квітень 2023 року:

Тип культури:Рекомендовані дні у квітні:
Томати3, 8-9, 17-18, 22, 26-27
Огірки5, 7-9, 17, 25-26
Перець та баклажани7-9, 16-17, 22, 26
Усі види зелені7-9, 16-17, 22, 25-26
Коренеплоди (буряк, морква, редиска, селера)7-9, 13, 16-17, 22, 25-26
Гарбуз та кабачки4, 13, 22, 25-26
Картопля3-4, 18-19, 21, 26-27, 29
Цибуля7-13, 16-17, 22, 25-26
Усі види капусти7-9, 12-13, 16-17, 22, 25-26
Бобові4-5, 21-22, 25-26

Що стосується днів, коли від будь-яких робіт в саду та на городі краще відмовитися, то, аналізуючи місячний посівний календар на квітень 2023 року, це такі дні як 6, 19, 20 та 21 квітня.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *