Корисні поради на кожен день


Як вибрати орхідею: на що звернути увагу

Як вибрати орхідею

Орхідея Фаленопсис залишається найбільш популярною рослиною для домашнього розведення. Вона привертає увагу своєю оригінальністю та величезною кількістю відтінків, завдяки чому виглядає дуже виграшно та незвичайно. Але щоб якомога довше насолоджуватися красою орхідеї, важливо спочатку купити здорову рослини. У статті ми розглянемо, як вибрати орхідею в магазині, на що звертати увагу у першу чергу та як не придбати хвору квітку.

Як вибрати орхідею: специфіка проблеми

Орхідея належить до числа потенційно проблемних та вимогливих домашніх рослин, які у питанні догляду потребують дотримання певних правил. Але запорукою її довгого цвітіння, до якого прагнуть усі, хто наважується на її розведення, є початковий стан рослини. Саме тому перед тим як вибрати орхідею в магазині, варто заздалегідь сформувати перелік критеріїв, яким обрана рослина повинна відповідати.

Як правильно вибирати орхідею

Як вибрати орхідею: де купувати

В магазинах орхідею можна придбати впродовж усього року, і якщо рослина не буде навіть 5 хвилин перебувати на морозі, пора року в цьому питанні не грає принципіальної ролі. Але якщо після покупки ви взимку понесете рослину додому, тримаючи в руках, це може їй нашкодити, оскільки орхідея – це теплолюбна рослина. В такому випадку її необхідно повністю огорнути у декілька шарів паперу, щоб не допустити перемерзання бутонів, листя та коріння.

Тепер декілька слів стосовно того, де краще купувати рослину. Перевага великих гіпермаркетів полягає у величезному виборі та можливості спокійно оглянути кожну рослину. Але зазвичай тут їм не приділяють дуже багато уваги. В результаті більшість рослин або заражена шкідниками, або місяцями не отримує достатньої кількості світла та вологи. Саме тому великі крамниці часто запроваджуються розпродажі або роблять окрему категорію з уцінкою, в яку зазвичай потрапляють або хворі орхідеї, або ті, які вже відцвіли.

Орхідею також можна придбати у будь-якій квітковій крамниці, де зазвичай їх краще доглядають, але це залежить від конкретної точки продажу. Плюс флористи більш обізнані у питаннях догляду за орхідеями, ані ж консультанти у гіпермаркетах. Вони зможуть зорієнтувати в асортименті (наприклад, вказати, чим сорт Фаленопсис відрізняється від Цимбідіуму) та дати чітку інструкцію, що конкретно вам потрібно робити після того, як ви придбали рослину та принесли її додому та яке добриво для орхідей варто придбати.

Але найкращим місцем для покупки орхідеї є оранжерея, оскільки тут формуються умови для росту квітки, максимально наближені до природних. До того ж така рослина не мала досвіду транспортування та неправильних умов зберігання, що вже зменшує шанси придбати хвору чи пошкоджену орхідею.

Орхідею не можна купувати на ринках, ярмарках або на інших відкритих майданчиках. Це обумовлено тим, що вона дуже вимоглива до температури навколишнього середовища і не любить протягів.

Скільки коштує орхідея

Як вибрати орхідею: на що звернути увагу

Обираючи орхідею в магазині, умовно поділіть її на 4 зони:

 1. Коріння.
 2. Стебло.
 3. Листя (старі та молоді).
 4. Бутони.

Коріння

Унікальність рослини полягає у тому, що її коріння залучене до фотосинтезу, тому вкрай важливо, щоб воно отримувало достатньо світла. Тому зупиняйтеся на орхідеях, які продаються виключно у прозорих горщиках. В ньому впродовж деякого часу можна залишити рослину вже після покупки. Роздивіться коріння з усіх сторін. Воно повинно мати темно-зелений або сіро-зелений колір та його в цілому повинно бути досить багато.

Принципове значення має і стан повітряного коріння рослини (коріння, яке розрослося та знаходиться за межами горщика). Купуйте тільки ту орхідею, в якої воно тверде, але водночас еластичне. Відмовтеся від покупки у разі, якщо воно м’яке та в’яле.

Здорове коріння орхідеї

Стебло

За станом стебла також можна визначити, чи здорова рослина – воно не повинну бути занадто тонким та кривим. Якщо на квітконосі є будь-які дефекти, це є проявом того, що рослину вирощували без дотримання певним правил догляду.

Здорове стебло орхідеї

Листя

Розбираючись у тому, як вибрати орхідею, обов’язково зверніть увагу на стан листя рослини. Воно повинно мати насичений та рівномірний колір. Наявність плям говорить про те, що квітка хворіє, і для її виходжування потрібно бути докладати більше зусиль, до того ж воно може не пережити акліматизації. Листя також повинно добре тримати форму, якщо воно в’яле, краще таку орхідею не купувати – такі проблеми свідчать про те, що рослину не правильно вирощували, тому й в домашніх умовах його буде складно виходити.

Обов’язково роздивіться листя з усіх сторін, особливо, з внутрішньої – на ній не повинно бути ніяких комах.

Здорове листя орхідеї

Бутони

Досвідчені квітникарі, які знають, як вибрати орхідею, завжди дивляться на стан бутонів. Зокрема, на стеблі повинні бути не тільки бутони, які вже розпустилися, але й закриті. Це важливо, оскільки закриті бутони можуть нівелювати скидання квітів у разі, якщо рослина не витримала стресі від знаходження на новому місці. Також зверніть увагу на стан квітконоса – в цій зоні не має бути слизу.

Як вибрати орхідею з закритими бутонами

Як вибрати орхідею: головні поради

Резюмуємо усі поради стосовно того, як правильно вибрати орхідею в магазині:

 1. Орхідею можна придбати в гіпермаркетах, квіткових крамницях та оранжереях. Найкраще місце покупки – оранжерея, але дістатися до неї найскладніше, тому оптимально зупинятися на квіткових магазинах.
 2. У разі покупки рослини у холодну пору року загортайте її у поліетиленовий пакет або декілька шарів щільного паперу. Купуючи орхідею влітку, тримайте її якомога далі від протягів та прямих сонячних променів.
 3. Колір здорового коріння – сіро-зелений або темно-зелений.
 4. Здорове стебло орхідеї – достатньо товсте та не має викривленої форми.
 5. Листя повинно мати яскравий, природній зелений колір без будь-яких плям чи інших дефектів.
 6. Обирайте рослину, в якої є як розкриті, так і закриті бутони.
 7. Не купуйте орхідею з плямами, ознаками гнилі або нальотом на листі.

Дотримуючись основних правил стосовно того, як вибрати орхідею, ви мінімізуєте ймовірність купівлі хворої або пошкодженої квітки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *