Корисні поради на кожен день


Місячний посівний календар на серпень 2023

Календар на серпень 2023

Попри те, що наукові дослідження, які розглядали вплив фаз Місяця на ріст рослин, не прийшли до однозначної думки з цього приводу, більшість городників та садівників спираються саме на положення нашого супутника при плануванні присадибних робіт. В цьому матеріали ми розглянемо місячний посівний календар на серпень 2023 року та зазначимо ключові дати для певних процесів. Для зручності кожен процес позначено в календарі певним кольором. Це дозволить швидше зорієнтуватися в поточній даті та оцінити загальні поради на поточний календарний місяць.

Місячний посівний календар на серпень 2023 року: фази

Щоб мати можливість заздалегідь розпланувати робочі процеси, врахуйте, на які дати в серпні 2023 приходяться певні фази Місяця:

  • Повний Місяць – 1;
  • Період спаду – 2-15;
  • Молодик – 16;
  • Зростаюча фаза – 17-30;
  • Повний Місяць – 31.
Місячний посівний календар на серпень 2023
Місячний посівний календар на серпень 2023

Критичним в поточному періоді є тільки 1-е та 31-е серпня, коли будь-який формат догляду за ділянкою краще не проводити.

Місячний посівний календар на серпень 2023 року

Перша декада серпня

1-е – на цей день приходиться Повний Місяць. Усі види робіт бажано відкласти.

2-е – оптимальний час для догляду за ділянкою в цілому: від вибору засобів для боротьби зі шкідниками до обприскування чи скошування трави. Пасинкування томатів та огірків. Можна зібрати врожай цибулі, картоплі та часнику, обрізати плодові дерева. Висаджування рослин, полив чи внесення підживлення не рекомендовані.

3-4-е – дні можна присвятити вирощуванню розсади культур для подальшого висаджування в теплиці, наприклад, огірків для посіву пекінської капусти в цілях її вирощування восени. Посадка овочевих культур. Помірний полив та застосування добрив на основі органіки. Квіткарям радимо виокремити час на формування багатолітньої клумби. В саду дні підходять для скошування газону, висаджування чагарників з закритим типом кореневої системи.
Бажано відмовитися від обрізки та використання хімічних засобів.

5-6-е – варто провести прополювання землі, викопати та в цілому зібрати врожай, зібрати насіння для вирощування розсади наступного року. Дні підходять для системного догляду за ділянкою, для обробки усіх рослин, в тому числі чагарників, плодових дерев хімікатами з метою профілактики появи шкідників. В саду варто знайти час для скошування трави в цілях уповільнення її росту.
Не рекомендовано: посів розсади чи насіння, формування та обрізування, пересаджування, пасинкування, полив та застосування підживлювальних складів.

7-9-е – у разі сприятливої погоді, цей час можна присвятити висаджуванню зелені з метою отримання повноцінного врожаю восени. Допустиме використання добрив, полив та закладання компосту. Посадка багатолітніх рослин, ягідних чагарників, суниці. Дні також підходять для підстригання та поливу газоном, обрізки дерев та чагарників.
Не варто: пересаджувати рослини або розпушувати землю біля коріння.

10-11-е – в городі можна переходити до викопування картоплі, прищіпки баклажанів, перцю, томатів з метод пришвидшення дозрівання плодів. Збір врожаю та перекопування ділянки після. Обробка сухого ґрунту, розпушування. Боротьба зі шкідниками та різними видами хвороб. Збір насіння на наступний сезон. В саду та квітнику необхідно знайти час для обрізування молодої порослі, скошування газону та висаджування квітів з кучерявим типом погонів.
Від пікірування та пересаджування саджанців варто відмовитися.

Друга декада серпня

12-14-е – декілька днів, впродовж яких можна посадити редис та листову зелень. Можливе пересаджування розсади огірків в теплицю. Загальний збір врожаю усіх культур. Підготовку вільних ділянок для висаджування обраних культур під зиму. Закладання компосту. У квітнику можна висадити як однолітні, так й багатолітні квіти. В саду варто приділити час для обрізки дерев та чагарників, для висаджування чагарників з закритим типом кореневої системи. Сприятливий час для використання органічних або мінеральних добрив та для внесення підживлення.
Не варто: збирати врожай картоплі та будь-яких інших коренеплодів, обприскувати рослини хімікатами.

15-17-е – за день, в день Молодика та наступного дня місячний посівний календар на серпень 2023 року радить відкласти будь-які садово-городні роботи.

18-19-е – ці дні варто присвятити системній роботі в саду, на городі або у квітнику, оскільки дозволені майже усі відповідні процеси: від збору врожаю як на городі, так й в саду, а також для підготовки ділянки для висаджування рослин на зимовий період. Можлива прищіпка верхньої частини баклажанів, перцю та томатів з метою призупинення росту. Дана фаза вважається сприятливою для поливу та внесення мінеральних чи органічних добрив, висаджування багатолітніх квітів будь-якого типу та укорінення живців. В саду можна засіяти газон. Внесення добрив.

Остання декада серпня

20-21-е – дні підходять для висаджування в закритий ґрунт заздалегідь підготовленої розсади, для підготовки насіння, яке у разі наявності теплиці, можна вирощувати восени. В кінцеву декаду місяця збір врожаю як для поточного вживання, так й для зберігання. Можливий збір насіння, полив та підживлювання. В саду варто внести добрива на основі калію та фосфору для дерев та чагарників, посадити різновиди рослин з закритим типом кореневої системи. Дні підходять для комплексних робіт у квітнику.
Не варто: вносити будь-які токсичні хімікати.

22-24-е – в ці дні можна посіяти цибулю, салат, огірки та кольорову капусту з метою її пересаджування восени в теплицю. Допустиме внесення добрив, до складу яких входить калій та фосфор. Розпушування та полив. Дні також підходять для догляду за вже існуючим квітником: від посадки багатолітніх рослин до поливу. В саду можливе підживлення органічними чи мінеральними добривами, висаджування чагарників, які мають закриту форму кореневої системи.
Не бажано: займатися обрізанням та розмноженням рослин шляхом розподілу коріння, викопувати картоплю.

25-26-е – ці дні варто витратити на заготівлю насіння, посів розсади, які плануєте вирощувати в парнику восени, а також на обробку рослин від потенційних хвороб та шкідників. При чому це актуально як для городу, так й для саду чи квітника. Квіткарі можуть викорінити живці, висадити ампельні типи квітів. В саду місячний посівний календар на серпень 2023 року радить внести за потребою мінеральні добрива.
Дні не підходять для поливу та підстригання декоративних чагарників.

27-28-е – бажано витратити ці дні на висаджування чагарників смородини, аґрусу, малини та плодових дерев, висаджування багатолітніх рослин. Що стосується робіт на городі, то можна висадити насіння огірків на розсаду з подальшим висадженням в теплиці. Продовжується збір врожаю, його підготовка для подальшого зберігання. Внесення підкореневих добрив.

29-30-е – ці дні варто спрямувати на збір насіння, викопування картоплі для зберігання взимку, оброблення ділянки та боротьбу зі шкідниками. В саду можна провести системне обрізання чагарників та дерев, скосити траву задля зменшення інтенсивність її росту.
Не варто висаджувати більшість культур, вносити підживлення та поливати.

31 серпня – фаза Повного Місяця не підходить для будь-якого типу робіт на присадибній ділянці.

Місячний посівний календар на серпень 2023 року дозволить обрати найкращий відповідний період для догляду за квітником, садом чи городом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *