Корисні поради на кожен день


Що робити, якщо вибило вікна

Що робити, якщо вибило вікна

Події останніх часів змушують українців шукати лайфгаки, які навряд чи будуть актуальними в мірні часи. В цій статті ми розглянемо, що робити, якщо вибило вікна у квартирі або будинку. Який інвентар повинен бути у вас вдома, щоб спростити процес відновлення? Як подати заявку на «єВідновлення» у «Дії»?

Що робити, якщо вибило вікна: покрокова інструкція

Розбиття вікон – це стресовий досвід, навіть у таких складних умовах вкрай важливо вжити усіх необхідних заходів для забезпечення вашої безпеки та безпеки оточуючих. Ось покрокова інструкція, що робити, якщо вибило вікна у разі прильоту або вибухової хвилі. Мова йде виключно про «косметичні» пошкодження.

Оцініть збитки

Спочатку огляньте вікно та оцініть ступінь пошкодження. Чи пошкоджена рама, чи виключно розбите скло? Зверніть увагу на будь-які гострі краї або осколки скла.

Зверніться до поліції

Для фіксацій пошкодження майна через агресію РФ, обов’язково викликайте поліцію. Вона повинна приїхати самостійно, але краще зробити офіційний запит. В такому випадку вони швидше відреагують. Оскільки процес фіксації буде займати певний час, краще, якщо хтось, хто має юридичні права на нерухомості, буде постійно на місці.

Обов’язково робіть фото- та відеофіксацію пошкоджень, щоб мати можливість отримати відшкодування. Усі матеріали потрібно буде завантажити у «Дію».

Видаліть усі залишки скла

Використовуйте захисні рукавички, мітлу та совок, щоб обережно видалити скляне сміття з місця. Доцільно заздалегідь потурбуватися та придбати саме будівельні рукавиці та спеціальні мішки для будівельного сміття. Звичайні побутові пакети чи гумові кухонні рукавиці для цього не підходять.

Закрийте розбите вікно

Використовуйте товсту ковдру або шматок картону, щоб накрити розбите вікно, поки його не можна буде замінити. Це допоможе запобігти проникненню холодного повітря або вологи у приміщення. Але якщо є можливість заїхати до будівельного гіпермаркету, то краще придбати товсту поліетиленову плівку. Вона непогано витримує навантаження повітрям і при цьому її достатньо легко закріпити.

Зверніться до професіоналів

Зверніться до професійної компанії із заміни вікон, щоб оцінити збитки та вартість заміни. Важливо вирішити проблему якомога швидше, щоб забезпечити вашу безпеку та запобігти будь-якій подальшій шкоді.

Превентивні міри

Оскільки імовірність пошкодження вікон залишається високою, варто вжити певних превентивних мір, які дозволять мінімізувати наслідки. Зокрема на вікна варто наклеїти бронеплівку, яку зазвичай використовують для лобового скла автомобілів. Від розбиття вона не убереже, але зробить так, що внаслідок вибухової хвилі скло не розлетиться на дрібні друзки з гострими кутами. Скоч виконує подібну функцію, але краще все ж таки придбати бронеплівку. Вона міцніша.

Що робити, якщо вибило вікна: заявка на відшкодування

Окремий момент – подача заявки на відшкодування збитків у «Дії». Розглянемо основні кроки для отримання коштів.

Перше, що потрібно зробити – це пересвідчитися, що нерухомість занесена до електронного реєстру нерухомого майна. Якщо квартира або будинок набуті після 2013 року, велика імовірність того, що вони в ньому є. Якщо до, то в реєстрі їх не буде. А «Дія» під час реєстрації заявки на відшкодування, спирається на електронний реєстр. Тому якщо помешкання не вказано в ньому, отримати кошти буде складно.

У разі відсутності нерухомості в реєстрі у користувача зберігається можливість подати заявку, але перевести її в статус активованих неможливо. Це відображається у відповідному функціоналі програми – у разі відсутності нерухомості в реєстрі вона «відправить» до ЦНАПу. Додатковий аргумент на користь внесення майна до електронного реєстру – це обов’язкова процедура у разі оформлення будь-яких операцій (продажу чи купівлі).

До числа основних документів, які мають бути на руках для внесення нерухомості до реєстру, належить техпаспорт. Якщо є декілька власників, вони фізично мають бути присутні. У разі, якщо хтось з власників помер, у вас має бути свідоцтво про смерть. Наступний крок – це безпосередньо подача заявки в ЦНАПі. В середньому процес займає декілька тижнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *