Корисні поради на кожен день


Як знизити витрати на продукти без втрати в їх якості

Як знизити витрати на продукти

Зміст

Для багатьох людей в Україні витрати на харчові продукти стають основною статтею видатків. Щоб урізноманітнити свій раціон, зробити його повноцінним та при цьому не відмовлятися від смаколиків, українцям доводиться застосовувати цілу систему спеціальних прийомів. Хтось інтуїтивно винаходить свої власні методи економії, інші користуються порадами експертів. В статі ми розберемо, як знизити витрати на продукти, не знижуючи їх якість.

Як зекономити на продуктах: базові поради

Людям, які тільки пристосовуються до самостійного життя, варто почати планувати окремий бюджет на їжу. Таку ж пораду можна дати тим, в кого значно скоротились доходи. Замість того, щоб іти в магазин і брати все, що заманеться, вони тепер мають вкластися в певну суму. Але при цьому необхідно попіклуватися про баланс білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та мікроелементів. На жаль, макарони з майонезом не здатні надати організму людини повний спектр поживних речовин.

Як контролювати витрати на продукти

Щоб контролювати витрати на продукти, можна використовувати наступний алгоритм:

Скласти детальний список

Робити закупи буде зручніше, якщо згрупувати пункти списку за категоріями та місцеположенням продуктів у магазині. Наприклад, написати підряд всі м’ясні вироби, потім молочну продукцію, овочі та фрукти, крупи. Так не доведеться витрачати час на постійний перехід від одного сектора магазину в інший.

Купувати продукти в простому, дешевому пакуванні

Таким чином можна значно скоротити витрати, адже пакування викидається майже одразу і немає ніякого сенсу переплачувати за нього. Наприклад, замість невеликого обсягу крупи, що продається у коробці, можна купити більший об’єм продукту в целофановому пакеті. Найдешевшими зазвичай є крупи, що продаються насипом. Але вони можуть бути низької якості з домішками круп із сусідніх ємностей.

Навчитися порівнювати ціни в різних магазинах (ринках)

Маючи список, дуже просто простежити, як коливаються ціни в різних торгових точках. Можна навіть зробити для себе таблицю та вести записи.

Звертати увагу на власні торгові марки великих супермаркетів

Більшість мережевих магазинів володіють кількома власними брендами. Зазвичай це найдешевші товари на їх полицях. Вони не завжди мають найвищу якість, тому доведеться перевірити на власному досвіді, наскільки актуальна така економія.

Уникати імпульсивних покупок та ходити на закупи після ситного прийому їжі

Це допомагає встояти перед спокусою купити смачненьке, адже перекуси та смаколики можуть в результаті коштувати більше, ніж основний набір продуктів.

Один з найдієвіших способів, як економити на продуктах – це не робити масштабні закупи в день отримання грошей.

Корисні поради для зниження витрат на продукти

Люди, які можуть щось приготувати вдома, мають вагому перевагу. Їх бюджет харчування буде значно меншим, ніж у тих, хто постійно купує готову їжу. Ідеальний варіант – навчитися готувати і робити всі страви самотужки. Для цього є багато навчальних відео на Ютуб, там же можна дізнатися, як скласти збалансоване базове меню.

Якщо ж на приготування їжі не вистачає сил, часу і бажання, варто потурбуватися про мінімізацію видатків. На обід і вечерю можна ходити в заклад громадського харчування, але вдома варто тримати щось для сніданків та перекусів.

Коли основні навички з економії вже набуті, а найпростіші домашні рецепти засвоєні, можна переходити до наступного рівня зниження витрат.

Планування меню наперед

Цей принцип корисний не тільки тим, хто шукає, як економити гроші на продуктах. Він дозволяє заздалегідь збалансувати раціон.

Експерти зі здорового харчування радять кілька разів на тиждень вживати рибу. Якщо запланувати все меню на тиждень наперед, це не буде проблемою. Коли ж людина кожного дня забігає в магазин або готує експромтом, вона може не згадувати про корисну рибу місяцями.

Маючи розписане меню, дуже легко спланувати закупи. В результаті можна ходити в магазин всього раз на тиждень, а не через день. Ризик купівлі зайвих продуктів значно зменшиться, бо на очі не будуть попадатись смаколики в яскравих обгортках.

Користуватись застосунками, планерами, програмами для планування

Існує хороший вибір різноманітних допоміжних інструментів для оптимізації та спрощення ведення бюджету. Комусь достатньо простих «Нотаток» в смартфоні, іншій людині сподобається застосунок з більш складними функціями. Існують додатки, в які можна завантажити улюблені рецепти і складати з них меню. При цьому список продуктів буде підраховано автоматично.

Використовувати морозильну камеру

Іноді трапляється так, що не з’їдена їжа залишається стояти в холодильнику, поки не зіпсується. Звичайно ж, це тільки збільшує продовольчі витрати. Натомість її можна заморозити. Більш того, деякі люди навмисне готують одразу багато страв у великій кількості, щоб потім розділити їх на порції та заморозити на майбутнє. Такий підхід дозволяє урізноманітнити меню і зменшує кількість відходів.

Заморожуючи їжу, потрібно дотримуватись певних правил: не перевищувати термін зберігання продуктів, герметично пакувати пахучі страви, знати, що можна заморожувати без втрати користі.

Купувати продукти зі знижками

Розпродажі, акції, сезонні пропозиції та інші знижки – найкращий друг економного покупця. Однак варто пам’ятати, що іноді недобросовісні продавці можуть шахраювати. Вони навмисне підвищують ціни, щоб потім поставити табличку «Знижка». Тож варто навчитися орієнтуватися в цінах, щоб розуміти, чи акція справжня.

Купувати оптом або великими партіями

Ця порада дійсно може допомогти скоротити витрати на продукти, однак лише в тому разі, коли йдеться про закупку їжі для великої компанії чи сім’ї. Відкриту банку чи пачку не можна довго зберігати. Потрібно розуміти, чи буде продукт вжитий до того, як встигне зіпсуватися.

Також опт актуальний, якщо продається ціла партія невеликих банок, пляшок або пачок, а сам продукт має тривалий термін зберігання (консерви, герметично упаковані продукти, сухі інгредієнти). Кожну банку можна відкривати в міру необхідності, а залишок буде безпечно зберігатися.

Окрім економії на самих продуктах, такий спосіб допомагає зменшити витрати на транспортування – бензин для власного авто, вартість таксі або доставки.

Заощаджувати на білках

Зазвичай найбільшою статтею продуктових видатків є м’ясо, та навіть тут можна знайти спосіб, як економити гроші на продуктах.

Дуже популярний варіант – купити цілу курку та розділити її на частини. В такому разі будуть доступні різні інгредієнти за відносно невисокою ціною. Ще один хороший спосіб отримати дешеву м’ясну страву – купити недороге м’ясо і дуже довго його готувати (наприклад, холодець або запечені ребра).

Також можна інколи заміняти м’ясо на субпродукти:

  • печінку;
  • лівер (в його склад входять різні відварені та подрібнені субпродукти);
  • нирки;
  • язик;
  • мізки;
  • серце.

З них готують паштети, начинку для страв з тіста, котлети.

Заміною дорогому м’ясу також може бути квасоля або інші бобові (хумус), тофу, соєві продукти, яйця.

Ввести в раціон більше сезонних овочів та фруктів

Загалом овочі коштують дешевше, ніж м’ясні продукти або вироби з борошна. Однак вони є надзвичайно корисними та необхідними для організму людини. Додаючи в своє меню овочі, можна досягти одразу кількох цілей – зменшити продовольчі витрати та покращити своє здоров’я.

Важливо додати, що користь та поживну цінність мають найпростіші, доступні овочі:

  • буряк;
  • морква;
  • картопля;
  • капуста (цвітна капуста);
  • цукіні та кабачки;
  • гарбуз;
  • селера.

Маючи такий набір, можна досить непогано і дешево харчуватись довгий час. Фрукти та продукти з малим терміном придатності (огірки, помідори, перець) можна купувати за сезоном. Тоді вони коштують недорого. Взимку експерти рекомендують використовувати квашені (ферментовані) або засолені овочі.

Перевіряти вартість одиниці товару в упаковці

Це правило допоможе не стати жертвою хитрих маркетологів. Іноді заманливий напис «ціна за упаковку» може ввести в оману, бо людині здається, що оптова вартість обов’язково має бути нижчою за роздрібну.

Цим користуються продавці, які навмисне пакують свої товари по кілька штук, однак завищують ціну. Варто завести звичку рахувати вартість одиниці на калькуляторі.

Готувати смаколики та перекуси самостійно

Щоб забезпечити себе солоденьким, зовсім не обов’язково вміти поратися з тістом. Існує безліч рецептів для приготування десертів без випікання (торти, тістечка, цукерки, солодкі пасти). Найпростіший варіант – шоколадне масло. Достатньо змішати вершкове масло, какао та цукрову пудру. В результаті вийде корисна, смачна і здорова намазка на хліб до чаю.

Звичайно, якщо навчитися випікати, то можливостей побільшає. З домашнього або купованого тіста можна робити пироги, кекси, млинці, печиво та багато іншого. Початківці часто обирають сухі суміші, підготовлені для приготування конкретного виду страви. Але потрібно впевнитися, що сухе молоко або яєчний порошок не викличе негативної реакції організму.

Самостійне вирощування інгредієнтів

Ця порада може здатися смішною тим, хто живе в приватному будинку і впродовж десятиліть обробляє власний город. Та людям у квартирах або тим, хто щойно переїхав у приватний сектор, варто взяти її на озброєння.

Протягом року можна ростити салати та мікрозелень, влітку декому вдається отримати урожай балконних помідорів чи огірків. Також популярним є вирощування трав і спецій в горщиках.

Власники присадибних ділянок можуть скористатися можливістю та висадити кілька фруктових дерев або кущів, наприклад, чорниці чи малини. Це чудовий приклад того, як економити на продуктах харчування і на додачу отримати додатковий прибуток від продажу ягід чи варення.

Шукаючи спосіб знизити витрати на їжу, важливо врахувати, що потрібно буде виділити час і сили на її приготування, що в поточних умовах може бути додатковою проблемою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *