Корисні поради на кожен день


Як підібрати колеса для роликів

Колеса для роликів як підібрати

Колеса – це єдиний елемент роликових ковзанів, що контактує з дорогою. Тому, коли настає час підібрати нові колеса для роликів, варто приділити час та увагу цьому питанню. Від того, наскільки ефективно колеса виконуватимуть свої функції, безпосередньо залежить комфорт, техніка та безпека роллера.

Серед різноманітності специфічних моделей потрібно знайти ту, яка відповідатиме самим роликам, а також цілям та завданням ролера. Окремий аспект – подбати про захит для роликів, незалежно від типу катання.

Як підібрати колеса для роликів: на що звернути увагу насамперед

Як вибрати колеса для роликів

Головне, на що необхідно орієнтуватися – це матеріал та діаметр. Поліуретанові колеса вважаються найкращими, вони довговічні та досить пластичні. По діаметру нові комплектуючі повинні відповідати габаритам рами роликових ковзанів. Фактично це і є ключові параметри для підбору. Однак не варто ігнорувати інші характеристики.

Отже, про що потрібно запитати у продавця:

  • діаметр;
  • матеріал;
  • жорсткість;
  • тип та розмір ступиці;
  • профіль.

Від діаметра залежить швидкість їзди та накат. Тобто чим менші колеса для роликів, тим повільнішою буде їзда і коротша дистанція, що проїжджається від одного відштовхування роликом (накат). Відповідно, чим більший діаметр, тим вищі ці показники.

Також діаметр впливає на стійкість та маневреність роликових ковзанів. При маленькому діаметрі ролики виявляються ближче до землі, в результаті вони стають більш стійкими. У той же час, маленькі колеса демонструють підвищену маневреність. Однак на показник маневреності також впливає довжина рами, а не лише величина коліс. Для прикладу: 4 колеса діаметром 90 мм покажуть вищу маневреність, ніж 5 коліс з таким самим діаметром.

Виходячи з цього, для агресивної їзди варто вибрати колеса менших розмірів. Це дозволить виконувати стрибки та ефективно контролювати ролики. Висока динамічність та розгін не є важливими за такої їзди, тому відносно низька швидкість не стане недоліком.

При підборі коліс для спідскейтингу необхідний кардинально інший підхід. Тут потрібні великі колеса для роликів. Рама на таких роликах довша, а отже, знадобиться більша кількість комплектуючих. Все це забезпечить роллеру високу швидкість і відмінний накат, адже на тривалій дистанції маневреність не дуже важлива.

Залежно від діаметра також варіюється вартість коліс. Менші моделі з невеликою ступицею коштують дешевше.

Як підібрати колеса для роликів за діаметром

Для оснащення дитячих роликів із чотириколісними рамами зазвичай застосовують колеса діаметром 64, 68 або 72 мм. Якщо мова йде про підбір комплектуючих для чотириколісної рами, перевагу віддають колесам на 90 та 100 мм.

На чотириколісні рами довжиною 231 мм та 243 мм дорослих фрискейт роликів ставлять колеса на 76 або 80 мм. Якщо потрібні колеса для рами на 231 мм, зазвичай продавці показують колеса з 36 по 40 розмір. У випадку, коли потрібно замінити колеса на довшій рамі (243 мм), потрібно купити комплектуючі діаметром з 41 мм до 48 мм. Однак ці дані мають рекомендаційний характер. При підборі коліс для певних цілей необхідно буде враховувати свій комфорт. Якщо буде відчуття, що є нестача стійкості, можна збільшити раму. Для нарощування маневреності навпаки – зменшити.

Для триколісних рам рекомендують колеса діаметром 110 мм.

Докладніше про призначення коліс різних діаметрів:

  • 60-72 мм – комплектуючі в такому діапазоні підходять для оснащення дитячих роликів на чотириколісній рамі;
  • 72-80 мм – традиційний вибір для дорослих чотириколісних роликів;
  • 90 мм, 100 мм – такі колеса для роликів можна порекомендувати тим, хто збирається оснастити дитячі чотириколісні роликові ковзани. Також ці діаметри підходять для дорослих, якщо колеса 76-80 мм для занадто повільні, а з діаметром 110 мм – навпаки, швидкі;
  • 110 мм – стандартний вибір для оснащення дорослих роликів на триколісній рамі;
  • 125 мм – це найбільші ролерські колеса, які виготовляються на даний момент. Вони не дуже популярні, тому що мають більшу висоту рами, а також вимагають крутого нахилу ноги.

Наведена класифікація включає лише загальні параметри. Це колеса, які підходять для звичайного катання і ролерів-початківців. Професіонали та досвідчені ролери можуть використовувати нестандартні рами. Для них виробники виготовляють алюмінієві рами, для яких потрібні колеса 5*90 мм, 4*90 мм або 4*100 мм.

Якими бувають колеса за рівнем жорсткості

Жорсткі колеса служать довше, вони повільніше стираються і не схильні до дрібних механічних пошкоджень. Однак у той же час вони не поглинають поштовхи під час наїзду на нерівності дороги. М’які комплектуючі навпаки, більш комфортні, але стираються швидше.

Рівень жорсткості залежить від матеріалу, який використовував виробник. Існує прилад, за допомогою якого можна виміряти жорсткість – Дюрометр, одиницею вимірювання є А. Однак окремі виробники можуть використовувати власні позначення (у бренду Matter F0 – висока жорсткість, F4 – низька). Кожна модель коліс має власну характеристику, зафіксовану у специфікації. Рівень твердості варіюється від 74А до 100А. У продажу можна знайти досить м’які колеса (85А) та відносно жорсткі (90А).

Окрім того, що м’які колеса більш комфортні для ролера, вони також допомагають знизити навантаження на тіло під час стрибків. Ще одна їхня перевага – відмінне зчеплення з дорожньою поверхнею та захист від ковзання. При цьому м’які колеса не рекомендують використовувати для ваги більше 80 кг, так як знос буде занадто швидким.

Жорсткі колеса для роликів служать на порядок довше і забезпечують гарний накат. Однак роллеру варто підготуватися до підвищеного навантаження на тіло через низьку амортизацію. Також підвищується ризик ковзання.

Значення типу та розміру ступиці

Ступиця – це центральна частина, власне, серцевина колеса, до якої прикріплена зовнішня частина всієї конструкції. На ній тримається поліуретан (основна частина колеса), а також вона приймає на себе навантаження при стрибках і катанні.

Чим міцніша ступиця, тим краще поліуретан тримається на ній. Також надійність ступиці визначається тим, що вона не схильна до поломок. Колеса невеликого діаметра можуть мати литу ступицю практично без отворів. Така конструкція міцна, але важка.

Великі комплектуючі найчастіше отримують ступиці, що нагадують велосипедні колеса. Це легкі колеса, проте вони тендітніші.

Деякі виробники воліють ховати ступицю всередину поліуретанового колеса.

Профіль колеса для роликів

Від типу профілю залежить площа плями контакту коліс із дорогою. Якщо ролики потрібні для звичайного катання у місті, профіль не має особливого значення. На цей параметр зазвичай звертають увагу лише ті, хто бере участь у змаганнях.

Для агресивної їзди використовуються маленькі колеса із профілем, форма якого наближається до прямокутної. Для їзди на тривалі відстані знадобляться колеса з великим діаметром та овальним профілем.

Колеса для роликів: який матеріал кращий

Основними матеріалами для виготовлення роликових коліс є гелієві суміші та поліуретан.

Гелієві колеса мають низьку вартість та дуже швидко зношуються. Поліуретан носиться довго і забезпечує чудові характеристики катання.

Склад та властивості поліуретану, з якого виготовляються колеса для роликів, у різних виробників можуть суттєво відрізнятися. Тому варто заздалегідь переглянути відгуки та обрати бренд. Також можна довіритися досвідченому продавцю або порадитись зі знайомими ролерами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *