Корисні поради на кожен день


Захист для роликів: як вибрати

Захист для роликів як вибрати

Катання на роликових ковзанах об’єднує в собі цікавий формат дозвілля та фізичне навантаження. Але, як і будь-яка спортивна дисципліна, воно передбачає використання певного захисного спорядження. В цьому матеріали ми розглянемо, з яких саме елементів складається захист для роликів, як його вибрати та що врахувати в процесі?

Захист для роликів: різновиди

Роликові ковзани для дитини

Обирати захисне спорядження для катання на роликах необхідно, відштовхуючись від його призначення. До числа найрозповсюдженіших видів захисту належить:

  1. Фріскейтинг. Передбачає використання лише 2-х елементів: рукавичок та наколінників.
  2. Фітнес. Різновид спорядження, який вважається найбільш затребуваним. До його складу входить захист для зап’ястя (рукавиці або пластини), наколінники та налокітники.
  3. Спідскейтинг. Вузькоспеціалізований тип захисту, розрахований на протекцію від травм у разі падіння на швидкості. На дітей не розрахований.
  4. Паркове катання. Такий формат катання передбачає взаємодію з зовнішніми елементами на вулиці та рампою у залі. Для нього потрібен посилений захист.

Об’єднавчим елементом усіх зазначених різновидів є шолом. Його потрібно використовувати при будь-якому форматі катання. Особливо дітям.

Комплект захисту для роликів

Як вибрати захист для роликів: критерії

Якщо захист для роликів підібраний правильно, то він здатний поглинати понад 90% енергії удару, рівномірно розподіляя її по усій поверхні. На практиці це гарантує майже максимальну протекцію від травм, отриманих внаслідок падіння. Тому до вибору такого спорядження необхідно підходити відповідально.

Щоб правильно підібрати захист для роликів, в останню чергу необхідно відштовхуватися від його зовнішнього вигляду. Натомість варто врахувати 3 ключові аспекти, від яких залежать його утилітарні функції:

  1. Безпечність.
  2. Розмір.
  3. Поточний рівень катання.

Безпечність захисту для роликів

Під безпечністю подібного спорядження потрібно розуміти його якість, а саме – наскільки добре воно захищає ролера від травм. Існує декілька ознак безпечності обраних найменувань.

Орієнтуватися в цьому питанні на торговельні точки не варто – в більшості магазинів можна знайти як дешеві китайські вироби, так й достатньо якісне спорядження відомих виробників. Якщо вам необхідно придбати захист для роликів для дитини, яка ходить у відповідну секцію, то краще буде звернутися за консультацією до тренера. Він з власного досвіду порадить певного виробника. Якщо ж можливості проконсультуватися не має, то відштовхуйтеся від розповсюдженості обраної марки. Зайдіть на сайт виробника, ознайомтеся з інформацією, яку він пропонує своїм клієнтам. Якщо хоча б мінімальну інформацію про нього знайти складно, це привід відмовитися від покупки.

Пакування захисту для роликів з посиланням на сайт
Пакування захисту для роликів з посиланням на сайт

Ключова ознака високого ступеня безпеки захисту для роликів – наявність відповідних сертифікатів. Цю інформацію можна подивитися на сайті виробника або безпосередньо на пакуванні.

Спорядження відомих виробників відрізняються міцністю до силового навантаження, ергономічністю та відповідними зовнішнім виглядом. Його вартість буде вищою від ноунеймів, але вона окупується тривалим терміном експлуатації. Це обумовлено тим, що відомі виробники мають ресурси на розробку якісніших матеріалів та їх тестування.

Розмір захисту для роликів

Захисне спорядження, підібране за розміром – це запорука безпеки райдера. В цьому питанні не може бути компромісів на кшталт «буду надягати тільки кофти з довгим рукавом» чи «під спортивні штани надягну ще один прошарок одягу, щоб наколінник добре тримався».

Захист для роликів має відповідати фізичним особливостям дитини, сидіти максимально зручно та навіть непомітно. Суглоб має точно входити у відповідну комірку, а фіксуючі стрічки не повинні здавлювати шкіру.

Захист для роликів: що входить у комплект

Як вибрати захист для роликів

До базового набору захисного спорядження, призначеного для катання на роликах, входить:

  • шолом, який забезпечує захист голови від травм;
  • наколінники, призначені для захисту колінного суглоба від подряпин або ударів;
  • налокітники або ліктьові накладки, які відповідають за захист ліктьових суглобів та передпліччя;
  • накладки на зап’ястя, за допомогою яких можна нівелювати ризик отримати подряпину, травму або розтягнення зап’ястного суглоба.

Окремий різновид захисту, особливо важливий для дітей – це спеціальні шорти. Вони захищають поперек та сідниці від травм, отриманих в наслідок падіння. Оскільки діти ще тільки опановують навичку катання на ковзанах, такі шорти дозволять мінімізувати ризики травмуватися під час падінь, які обов’язково будуть на початковому етапі.

Як обрати дитячі захисні шорти

При виборі дитячих шортів, зупиняйтеся на виробах, в яких передбачено 2-3 шари протекційної піни. В них буде більше точок ущільнення, відповідно, захищати вони будуть краще. Для виготовлення зовнішнього шару в них зазвичай передбачена дихаюча сітка з поліестеру. Вона забезпечує природню циркуляцію повітря, завдяки чому дитина не буде пріти під час інтенсивного тренування.

Обираючи захисні шорти, зверніть увагу на матеріал, з якого зроблені пінні вставки. Краще зупинятися на виробах зі спіненого поліетилену. Він добре витримує тиск, не деформуючись в наслідок ударів. Найкращими з точки зору комфорту вважаються шорти з перфорованого поліетилену.

Що стосується конкретних виробників, то широкий попит мають такі торговельні марки як Powerslide, Rollerblade та Sport gear. В цих компаній достатньо широка розмірна сітка, яка охоплює від 3-х до 14 років, а також великий вибір моделей за кольоровою гамою.

Як вибрати шолом для катання на роликах

Шолом для катання на роликах
Шолом для катання на роликах

Як вже зазначалося вище, шолом – це головний елемент серед усього захисного спорядження. Він відповідає за захист голови від ударів, спричинених падінням. Маленьким дітям його потрібно придбати обов’язкового, оскільки він дозволить дитині почуватися впевненіші та опановувати як саму їзду катання, так й трюки.

Для виготовлення шоломів зазвичай використовується пластик посиленої міцності. Від одночасно легкий, завдяки чому сам шолом не дає додаткового навантаження на шию та хребет, та міцний. В середині більшості шоломів передбачена м’яка піна для амортизації.

Як вибрати шолом за типом? Спирайтеся в цьому питанні на його призначення. Якщо вам необхідно підібрати шолом для роликів дитині або для звичайного катання собі, то фітнес-шоломи стануть оптимальним рішенням. Вони достатньо компактні, ергономічні та забезпечують відповідний рівень захисту для такого типу катання. Для екстремального дозвілля призначені казанки – шоломи збільшеної міцності.

Але ключовим аспектом при вибору шолома є не стільки його тип, як відповідність розміру голови. Він має сидіти комфортно, не сповзати назад або вперед. Тому краще купувати його у стаціонарних магазинах спортивного спорядження, де є можливість його приміряти. Якщо такої можливості не має, то необхідно заміряти окружність голови на 2-3 см вище вух. Отримане значення і є необхідним розміром, від якого можна відштовхуватися, обираючи шолом в інтернет-магазинах.

Шолом для роликів не повинен падати на очі, коли ви нахиляєте голову, та падати назад, якщо ви закинули голову. Він має закривати потилицю, але не тиснути.

Окремий момент – система фіксації шолома. Ремені мають бути надійними, щоб у самий непідходящий момент не розстібнутися. Добре, якщо у обраної моделі шолома є регулятор, за допомогою якого можна виставити натяжіння ременів. Він дозволить обрати оптимальний ступінь під конкретні розміри голови.

Регулятор натяжіння в шоломі
Регулятор натяжіння в шоломі

Як вибрати захист для роликів: налокітники та наколінники

Наколінники на налокітники – другі по важливості захисні елементи. Перші використовуються для захисту колінного суглоб від подряпин або ударів, другі – ліктьового суглоба.

Два типи наколінників
Два типи наколінників

Головний принцип, яким потрібно керуватися при їх виборі – це відповідність розміру того, хто буде їх носити. Якщо ви обираєте захист для роликів для дитини, то не купуйте його на виріст. Наколінники та налокітники мають повністю закривати суглоб. Якщо вони будуть замалі вони не зможуть виконувати цю функцію. Якщо ж вони будуть завеликі, то дитині буде не зручно. Тому при виборі перевірте, чи повністю входить суглоб у відповідну комірку. Правильно підібраний захист для роликів також не повинен нічого передавлювати.

При виборі цих елементів також зверніть увагу на передбачений виробником тип кріплення. Він може бути реалізований у 3-х форматах:

  • за допомогою стрічок на липучках;
  • панчішний;
  • комбінований.

В першому випадку наколінники або налокітники кріпляться тільки за допомогою спеціальних липучок. Це достатньо зручно, але не надійно. Панчохи передбачають, що вам потрібно безпосередньо протиснути руку в середину захисту. Головний недолік такого рішення полягає в тому, що панчохи мають властивість сповзати. Тому найкращими вважаються комбіновані моделі, в яких передбачені й стрічки, й панчоха.

Приклад налокітника комбінованого типу
Приклад налокітника комбінованого типу
Налокітники з фіксуючими стрічками
Налокітники з фіксуючими стрічками

Як вибрати накладки на зап’ястя

Накладки на зап’ястя – останній різновид захисного спорядження, який потрібен як досвідченому ролеру, так й новачку. Вони не допускають травм зап’ястного суглоба, а також запобігають розтягненням. До них ті самі вимоги, що й до інших накладних елементів: надійна фіксація, відповідність розміру та міцний пластик. При їх виборі зверніть увагу на якість швів. Вони не повинні розійтися після першого дня користування.

При їх виборі зверніть увагу на текстильну основу. Краще, якщо вона буде цільною, аніж складатися виключно з фіксуючих стрічок. Це забезпечує вищий рівень захисту від розтягнень.

Два типи накладок на зап'ястя
Два типи накладок на зап’ястя
Порівняння накладок для захисту зап'ятся
Порівняння накладок для захисту зап’ятся

Обираємо захист для роликів для дитини: що врахувати

Систематизуємо основні аспекти, на які варто звернути увагу, обираючи захист для роликів для дитини:

  1. Відповідність розміру кожного елемента. Він не повинен здавлювати тіло або сповзати. В ідеалі він має бути максимально непомітним.
  2. Наявність усіх різновидів фіксації.
  3. Обирайте найменування, виконанні з посиленого пластику, який фіксується до основи виробу за допомоги металевих елементів.
  4. Обов’язково приміряйте екіпіровку перед тим як її придбати.
  5. Надавайте перевагу захисту, в якого передбачена вентиляційні отвори. Вони додають більшого комфорту під час катання.

Спираючись на зазначені поради, ви зможете підібрати якісний та безпечний захист для роликів для дитини або дорослого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *