Корисні поради на кожен день


Як вибрати дитячі ролики

Як вибрати дитячі ролики

Помірне фізичне навантаження – це основа органічного розвитку дитини. Але більшість сучасних дітей не дуже полюбляє проводити час на вулиці. Тому батькам доводиться шукати золоту середину між розвагами та спортивною дисципліною. Оптимальним варіантом активного дозвілля вважаються роликові ковзани. Вони стали не лише популярним варіантом відпочинку, а й ефективним засобом розвитку координації та збільшення витривалості. Однак, велике різноманіття дитячих роликів, представлене на ринку, викликає певні труднощі для батьків. В статті ми розглянемо, як вибрати дитячі ролики, на які характеристики необхідно звертати увагу в першу чергу, які є другорядними.

З якого віку можна починати кататися на роликах

Перше, з чого необхідно почати розбиратися у темі того, як вибрати дитячі ролики – вік дитини, з якого вона в принципі може ставати на ковзани. Вкрай важливо дотримуватися певних рекомендацій з точки зору безпеки та фізичного розвитку. Починаючи від 3-х років діти можуть спробувати роликові ковзані з додатковою підтримкою. До цього віку в них ще тільки розвивається опорно-руховий апарат, тому катання на ковзанах може викликати певні трудності.

Як вибрати ролики для дітей

Оптимальний вік для початку занять – від 5 років. Але пам’ятайте, що кожна дитина є унікальною, і її фізична готовність може відрізнятися. Батькам необхідно впевнитися, що дитина вже вміє тримати баланс, розуміє, що таке швидкість та як її опанувати. Якщо ви не впевнені, що ваша дитина готова до того, щоб ставати на роликові ковзани, покажіть її кваліфікованому тренеру.

Окрім безпосередньо роликів маленьким дітям необхідно використовувати усе захисне спорядження: наколінники, налокітники, шолом, рукавички та спеціальні шорти, призначені для захисту попереку. Їх краще придбати одразу.

Ще один момент – розмір ковзанів. Навіть у разі виникнення бажання віддати дитину на заняття у 2-3 роки, врахуйте, що в розмірній сітці більшості виробників перший розмір саме дитячих моделей – 27-28. Він орієнтований на дітей від 3 до 5 років.

Як вибрати дитячі ролики за типом

Існує декілька принципів градації дитячих роликів. Один з найрозповсюдженіших – за типом черевика. Про нього ми більш детально поговоримо нижче. Зупинимося на типах розміщення коліс на рамі.

За способом розміщення коліс усі ролики поділяються на 2 класи:

  1. Стандартні, в яких колеса розташовані в одну лінію. Їх може бути 3 або 4.
  2. Ролики квади, моделі з чотирма колесами, розташованими попарно паралельно один одному.

Ролики квади: особливості

Ролики квади від стандартних моделей відрізняються нетиповим розміщенням коліс – попарно у 2 ряди. Оскільки колеса не розташовані в одній площині, то на таких моделях простіше тримати рівновагу, відповідно, кататися на них буде легше.

Квади підходять для будь-якої вікової категорії: від дітей до дорослих. На них буде важко розігнатися чи робити трюки, але для початківців вони вважаються чудовим варіантом. У своєму класі вони поділяються на 4 групи:

  1. Прогулянкові – універсальні роликові ковзани, на які варто звернути увагу усім новачкам. Їх головна відмінність полягає у чоботі, який закінчується трохи вище щиколотки, та невеличкому зручному підборі. В таких роликах зазвичай м’які колеса, які забезпечують додаткову амортизацію під час катання по твердому покриттю. Прогулянкові квади чудово підходять для дітей. Батьки також можуть до них придивитися.
  2. Спортивні – відрізняються колодкою, яка ідентична до колодки спортивного взуття. В них занижений верх та плоска за формою підошва. На спортивних моделях буде простіше розвивати велику швидкість та виконувати трюки.
  3. Фігурні – призначені для використання на дискотеках або для виконання певних артистичних елементів. Відрізняються маленькими, але жорсткими колесами.
  4. Трюкові – квади, які підходять виключно досвідченим спортсменам, оскільки призначені для виконання трюків на рампі.
Ролики квади
Ролики квади

Чим квади відрізняються від класичних роликів

Як вже було зазначено вище, від стандартних роликових ковзанів квади відрізняються розташуванням коліс: не в одну лінію, а попарно та паралельно один одному. Але також в них по-різному розташоване гальмо: у класичних моделей – позаду, у квадів – попереду. Через специфічний формат колес на квадах достатньо важко розігнати велику швидкість. Більшою мірою вони призначені для повільного катання. Якщо додати до цього їх стійкість, то даний тип роликових ковзанів вважається непоганим варіантом для маленьких дітей, які тільки починають опановувати навичку ковзання.

Оскільки більшість батьків не знає, яке вибрати дитячі ролики квади, то найголовніша порада – обирайте моделі з м’якими колесами. На них складно розвинути надто високу швидкість. Плюс такі колеса краще поглинають вібрацію, що збільшує загальний рівень комфорту.

Що стосується виробників, то найкращі квади з точку зору якості та ціни випускають такі бренди як Raven, Story, Croxer та Rio Roller.

Як вибрати дитячі ролики: ключові характеристики

Як вибрати дитячі ролики з поліуретановими колесами

Досліджуючи питання того, як вибрати дитячі ролики, більшість батьків робить акцент на якомусь одному елементів. Здебільшого – на колесах. Колеса дійсно важливі, оскільки впливають на комфорт та якість від ковзання, але вони належать до числа витратних матеріалів. Тобто за необхідністю їх можна замінити.

Ключовим елементом ролика є черевик. Від нього залежить як зручність, так й безпека. Черевик повинен відповідати наступним вимогам:

  • бути міцним зовні, але м’яким з середини;
  • надійно облягати ногу задля максимальної її фіксації.

М’який чи твердий черевик: особливості

Усі роликові черевики поділяються на 2 класи: хардбут (твердий черевик) та софтбут (м’який черевик). Також можна зустріти таку назву як дитячі фріскейт ролики та відповідно фітнес ролики для дітей. 90% усіх роликів, які представлені в продажу, належать до першої категорії. Їх виготовляють з пластику посиленої міцності або пластмаси. Перевагами твердих моделей вважаються:

  1. Міцна фіксація ноги.
  2. Наявність бокової підтримки.
  3. Захист від травм уразі виконання трюків чи просто їзди.

Єдиним недоліком таких черевиків вважається відсутність вентиляції, але за умови постійного догляду це не буде великою проблемою. Також покращити загальний рівень комфорту можна за допомогою спеціальних термошкарпеток. Вони не тільки добре поглинають вологу, виводячи її на зовнішню сторону, але також запобігають натиранню.

В яких випадках варто купувати ролики саме з твердим черевиком? Як радять фахівці – майже в усіх. Особливо, якщо дитина починає активно тренуватися та освоювати навіть найпростіші трюки. Це обумовлено головним недоліком саме м’яких аналогів – вони значно гірше утримують гомілкостоп у правильному положенні. До того ж в таких моделях зазвичай достатньо проблемне шнурування. Дитині доводиться докладати значних фізичних зусиль для того, щоб надійно зафіксувати черевик на нозі.

Софтбутс виготовляють з текстильних матеріалів, які підходять для спортивного взуття. Вони легкі, «дихаючі» та відносно зручні. Але надійними їх вважати складно.

Як вибрати дитячі ролики з жорстким черевиком
Дитячі ролики з жорстким черевиком

Колеса

Наступний аспект, якому необхідно приділити увагу у разі необхідності вибрати дитячі ролики – це якість коліс. Вона повинна бути максимальною з можливих. Найкращим матеріалом для роликових коліс вважається поліуретан. Він достатньо стійкий до стирання та механічних ударів, при цьому забезпечує найвищий рівень комфорту при їзді.

Обираючи ролики за типом коліс, зверніть увагу на показник їхньої жорсткості. Для дитячих моделей вона має коливатися в діапазоні від 78 А до 85 А. Це показники за відповідною школою твердості, яка була розроблена у 20-х роках Альбертом Шором. Літера «А» говорить про приналежність матеріалу до класу м’яких, а число – це конкретний показник твердості.

Поліуретанові колеса з рівнем жорсткості 85 А
Поліуретанові колеса з рівнем жорсткості 85 А

Врахуйте, що деякі бренди можуть маніпулювати даним показником, завищуючи його. Це особливо актуально для маловідомих компаній, які пропонують споживачу недорогі ковзани. Найпростіший спосіб не потрапити на таких гачок – надавати перевагу виключно відомим брендам. Це Micro, Fila, Rollerblade, Flying Eagle та FR Skates,

Кількість коліс

Окреме питання, яке варто розгляду – це кількість коліс на рамі. Більшість дитячих моделей до 35 розміру може оснащуватися 3 або 4 колесами. До переваг триколісних моделей належить краща маневровність та керованість, чотириколісних – більший комфорт та стійкість. Перші більше орієнтовані вже на досвідчених ролерів, другі – на початківців. Дітям краще купувати ролики на 4 колесах.

Матеріал рами

Один з головних елементів роликових ковзанів, від якого залежить якість їзди – це рама. Це невеликий модуль, прикріплений до черевика, який відповідає за передачу зусилля від ноги до безпосередньо коліс. Оскільки на раму приходиться найбільше експлуатаційне навантаження, то вона повинна бути максимально міцною. Від неї також залежить, наскільки легко можна розігнати швидкість на конкретних роликах та керувати ними.

На дитячі роликові ковзани зазвичай встановлюють рами, виготовлені з одного з трьох матеріалів:

  • алюмінієвого сплаву;
  • композиту;
  • пластика.

Алюмінієві рами вважаються найкращими, оскільки деформувати їх зазвичай достатньо складно. Але вони призначені для професійної їзди, зокрема, для фріскейту. Обираючи моделі з такою рамою, врахуйте, що вони будуть дорожчими за інші та важчими. Для початківців в них не має необхідності, але для дітей, які займаються регулярно та вже вміють взаємодіяти з рампою, кращі зупинитися саме на таких моделях.

Рами на основі пластику – це бюджетне рішення, яке використовується у двох випадках: на дитячих або бюджетних ковзанах. Перевага пластику в тому, що він, на відміну від металу, краще амортизує навантаження. Тому на таких моделях комфортніше кататися на непрофесійному покритті.

Композитні рами – це оптимальне рішення поміж пластику та металу. Вони легкі та одночасно достатньо міцні, щоб витримувати навіть прості трюки. До того ж вони чудово поглинають вібрацію, забезпечуючи більш зручне ковзання.

Приклад металевої рами
Приклад металевої рами

Як вибрати дитячі ролики: загальні поради

Щоб вам було простіше розібратися у тому, як вибрати дитячі ролики, систематизуємо основні моменти:

  1. Розмір. Майже усі дитячі ролики мають вбудований розсувний механізм, який дозволяє збільшити їх розмір на 2,5-3 см. Це дуже зручно та економічно, оскільки дає можливість користуватися однією парою впродовж декількох років. Якщо обираєте серед класичних моделей, зупиняйтеся на тих, в яких запас довжини буде не більше 1 см.
  2. Фіксація ноги. Це один з найважливіших моментів, які необхідно врахувати перед тим як вибрати дитячі ролики, оскільки він напряму відповідає за безпеку. Стопа має чітко фіксуватися в черевику, не завалюючись в жодну зі сторін. Якщо це трапляється, це говорить про низьку якість виробу. В черевику нога повинна фіксуватися в 3 етапи: за допомогою пластикових скоб, шнурків та липучок. Бажано, щоб усі три типи фіксаторів було передбачено.
  3. Матеріал коліс. Найкращими вважаються колеса з поліуретану. Він забезпечує оптимальне зчеплення з поверхнею та достатній рівень амортизації. Додаткова перевага – в їх стійкості до стирання.
  4. Гальмо. В більшості дитячих моделей на задній частині рами вже передбачено гальмо, але спеціалісти радять його одразу зняти. Користуватися ним можна, але краще навчити дитину гальмувати колесами.
Приклад якісних фіксаторів на дитячих роликах
Приклад якісних фіксаторів на дитячих роликах

Як вибрати захист для роликів

Купуючи ролики, обов’язково подбайте і про наявність захисного спорядження. Воно необхідно для протекції найбільш чутливих місць, які можна травмувати під час катання. Базові елементи захисту – це шолом, наколінники, налокітники та спеціальний захист для зап’ястя. Захист для зап’ястя зазвичай представлений у вигляді пластин, які фіксуються до руки за допомогою ременів. Інколи використовуються рукавиці, але не настільки розповсюджені. Зовсім маленьким дітям до 5 років також варто придбати спеціальні шорти, які створені для захисту тазостегнового суглобу від травм у разі падіння.

Захист для роликів
Захист для роликів

Обираючи захист для роликів, врахуйте наступні моменти:

  • будь-який елемент захисту має відповідати фізичним якостям дитини. Він не є має бути занадто великим або малим, оскільки не буде нормально виконувати свою функцію;
  • слідкуйте за тим, щоб наколінними на налокітники не передавлювали та не порушували нормальний кровотік;
  • на зворотному оберті наколінників чи налокітників зазвичай вказано їх розмір, на який можна спиратися при виборі. Знайдіть таблицю розмірів виробника та підберіть той, який підходить саме вашій дитині;
  • не нехтуйте захистом, особливо, коли дитина тільки вчиться кататися. Правильно підібраний, він зведе до мінімуму вірогідність отримати травму під час падіння.
Сумка для роликів
Сумка для роликів

Ми зазначили тільки базові аспекти, які стосуються того, як вибрати дитячі ролики та захист до них. Якщо дитини буде займатися цим видом спорту під наглядом професійного тренера, до нього можна звернутися за більш детальною консультацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *