Зміст
Копчення – це процес обробки харчових продуктів, зазвичай м’яса або риби, димом для покращення смаку, аромату та тривалості їх зберігання. Це давній спосіб консервації їжі, який використовується здебільшого для вдосконалення смакових якостей. Але його також можна застосовувати для збільшення терміну придатності продуктів без необхідності додавати хімічні консерванти. В статті ми розглянемо, як приготувати продукти в коптильні, яких правил варто дотримуватися в процесі.
Як приготувати продукти в коптильні: особливості
Якщо ви ще не вибрали коптильню, то розпочати потрібно саме з цього. Для власників присадибної ділянки варто придивитися до моделей без інтегрованого в них джерела нагріву. Такі коптильні можна нагрівати за допомогою газової горілки, деревини або вугілля. Найкращі конструкції такого типу зазвичай виготовлені з нержавіючої сталі, яка добре витримує як термічне навантаження, так й надмірну вологість.
Обравши коптильню, яка відповідає вашим вимогам, необхідно переходити до заготовлення тріски. Її можна виготовити самостійно або придбати вже готову. Для копчення підходить тріска з клену, вишні, яблуні або абрикосів. Кожен вид тріски має свій власний аромат та смак, що впливає на кінцевий результат. Виберіть той, що відповідає особистим вподобанням.
Якщо плануєте самостійно заготовлювати тріску, обирайте чисту та суху деревину, на поверхні якої не має ознаки її враження паразитами. Важливий момент – під час заготовлення тріски необхідно видалити кору. Також не варто замочувати тріску чи додатково її оброблювати.
Комплектація коптильні
Окремий момент – заходи безпеки. Якщо ви плануєте користуватися коптильнею у закритому приміщенні, її конструкція обов’язково повинна передбачати гідрозамикач та димовідвід. У більшості побутових моделей передбачені гідрозамикачі, але може не бути димовідводу. Це означає, що такі коптильні можна встановлювати виключно на вулиці.
Деякі коптильні також можуть бути обладнанні вбудованим термометром, який спрощує відстеження температури всередині камери. Але його наявність не обов’язкова, і в деяких випадках може впливати на ціну обладнання.
Як приготувати продукти в коптильні: основні кроки
Якщо ви не маєте відповідного досвіду, розберемо, як приготувати продукти в коптильні гарячого копчення:
- Покладіть на дно коптильні 1 невелику жменю тріски. Важливо не переборщити – для більшості стандартних побутових моделей дійсно достатньо зовсім невеликої кількості деревини. Для додаткового аромату можна додати гілку смородини.
- Встановіть піддон. Він виконує функцію проміжного шару, який захищає тирсу та дно від попадання жиру з продуктів. Щоб спростити догляд за коптильнею, піддон варто застелити фольгою.
- Встановить сітку або інші елементи конструкції, призначені для розміщення продуктів.
- Додатково закрийте продукти шаром фольги, якщо ви використовуєте коптильні з плоскою кришкою. Це обумовлено тим, що така конструкція може передбачати потрапляння конденсату всередину. Якщо ви придбали коптильню зі скатним типом кришки, то накривати продукти фольгою не потрібно, оскільки конденсат в такому випадку буде стікати по стінках, не потрапляючи на продукти.
- Нагріваємо коптильню у температурному проміжку від 65°С до 100°С, залежно від типу продуктів, та залишаємо на 1 годину.
- Обережно знімаємо кришку, верхній шар фольги та викладаємо продукти на заздалегідь підготовлений посуд.
Це короткий опис того, як приготувати продукти в коптильні на прикладі класичної побутової моделі без вбудованого джерела нагріву. Процес буде дещо змінюватися у разі застосування інших джерел нагріву, але на даному прикладі ми розглянули базову технологію копчення, яку можна застосовувати у побуті.