Корисні поради на кожен день


Як вибрати електричну газонокосарку: поради

Як вибрати електричну газонокосарку

З початком дачного сезону проблема догляду за газоном стає все більш актуальною. Ідеальним рішенням для ділянки в межах 5 соток стане класична електрична газонокосарка, призначена для акуратної стрижки трави, догляду за клумбами та газонами. Вона досить компактна, продуктивна та більш екологічна, якщо порівнювати її з тією ж бензиновою. В статті ми розглянемо, як вибрати електричну газонокосарку, якщо ви вирішили зупинитися саме на цій моделі. В чому її сильні сторони та які технічні характеристики треба враховувати при виборі?

Як вибрати електричну газонокосарку: різновиди

Для початку зазначимо, що до цього класу належить два типи газонокосарок:

 1. Дротові.
 2. Акумуляторні.

Дротові електричні газонокосарки: особливості

Дротові газонокосарки працюють від мережі 220 В, тому їх можна під’єднати до подовжувача, від довжини якого залежить загальний рівень комфорту. Такі моделі досить компактні, вони прості у використанні та не потребують виконання ніяких додаткових зусиль для початку роботи.

Але тим, хто розбирається в тому, як вибрати електричну газонокосарку, варто заздалегідь вирішити, чи влаштовує їх саме наявність дроту. Окрім того, що він прив’язує до мережі, він також передбачає покупку подовжувача. Але найголовніша проблема полягає саме в тому, що під час косіння вам доведеться постійно звертати увагу на те, чи достатньо ще його запасу, щоб ви могли віддалитися. Ну і звичайно слідкувати за тим, щоб ненароком не зачепити його.

Акумуляторні електричні газонокосарки: переваги та недоліки

Що стосується акумуляторних моделей, то вони не потребують підключення до розетки, оскільки джерелом живлення в них виступає акумулятор. Між робочими сесіями вам потрібно ставити його на підзарядку. Такі газонокосарки вже більш автономні, при цьому за потужністю вони не відрізняються від дротових аналогів, але поступаються бензиновим. З травостоєм вони не впораються, але підходять для догляду за садовими зонами та газоном. Самохідні мобільні моделі можна використовувати також для стрижки трави вздовж бордюрів та навколо дерев.

Окрема перевага акумуляторних моделей полягає в тому, що більшість з них виготовляється з універсальним типом кріплення акумулятора. Це означає, в межах лінійки продукції одного виробника ви можете використовувати один акумулятор. Це дуже зручно та практично. Акумуляторні газонокосарки також відрізняються тим, що працюють тихіше за дротові, і вони потребують до себе менше уваги у питанні обслуговування.

Але перед тим як вибрати електричну газонокосарку саме акумуляторного типу, врахуйте, що тривалість їхньої роботи залежить від місткості акумулятора. Зазвичай її вистачає на 25-40 хвилин, залежно від виробника та конкретної модифікації, але для обробки великої ділянки площею понад 5-7 соток цього недостатньо.

Переваги електричних газонокосарок

Для наочності порівняємо переваги на недоліки дротових та акумуляторних газонокосарок у таблиці:

Тип газонокосаркиДротоваАкумуляторна
Перевагидоступна ціна економічність (у порівнянні з бензиновою) тривала робота екологічна чистотабезпечна та комфортна в експлуатації тиха робота відсутність токсичних викидів можливість обробки зон з важким прямим доступом універсальність акумуляторів
Недолікиобмеженість за відстанню роботи  вища ціна не підходить для роботи на ділянках з травостоєм залежність від заряду акумулятора

Як вибрати електричну газонокосарку на акумуляторі: поради

Якщо ви вперше стикаєтесь з питанням того, як вибрати електричну газонокосарку, яка працює саме на акумуляторі, спочатку варто розібратися у їх основних різновидах:

 • ротаційні, які за технічними показниками максимально ідентичні як класичним дротовим аналогам, так й бензиновим;
 • барабанні – простіші моделі, основним робочим елементом яких є вал, якому необхідно обертатися для безпосереднього косіння трави.

Ротаційні вважаються більш сучасними та в цілому більш продуктивними, тому для обробки великих ділянок варто обирати саме такі модифікації.

Ще один важливий параметр – це саме тип акумулятора. На дешевших моделях використовується свинцевий акумулятор, але він відрізняється низькою енергетичною щільністю та додає ваги самому інструменту. Але газонокосарки з таким акумулятором коштують дешевше та вони простіші в обслуговуванні.

Більш сучасними вважаються літій-іонні батареї, оскільки вони краще зберігають заряд, тривалість повного зарядження в них менше – в середньому становить 1 годину. В той час як свинцева батарея може заряджатися впродовж 18-24 годин.

Як вибрати електричну газонокосарку: основні характеристики

Обираючи дротову електричну газонокосарку, зверніть увагу на 6 наступних аспектів:

 1. Матеріал корпусу.
 2. Тип двигуна.
 3. Тип приводу.
 4. Формат травозбірника.
 5. Функціональні можливості.
 6. Ширина косіння.

Матеріал корпусу

Перед тим як вибрати електричну газонокосарку, зверніть увагу на тип її корпусу. Він може бути металевим або пластиковим. Корпус впливає на зовнішній вигляд обладнання, але це не головне його призначення. Він захищає внутрішні робочі вузли від поломки. Головна перевага металевого корпусу – він максимально довговічний та стійкий до пошкоджень, але водночас на його поверхні може з’явитися корозія, до того ж він впливає на ціну. Найдорожчі моделі газонокосарок – з алюмінієвим корпусом. Моделі з пластиковим корпусом доступніші за ціною, їх не лякає корозія, плюс вони легші за металеві. Але не такі стійкі до потенційного пошкодження. Виключення – протиударний пластик, який не поступається металу.

Тип двигуна

На електричні газонокосарки зазвичай встановлюється один з двох різновидів двигунів:

 • асинхронний;
 • синхронний.

Асинхронний відрізняється надійністю, стійкістю до зношування при спрощеній конструкції. Але саме приладдя з таким двигуном буде коштувати дорожче. Синхронний електродвигун зазвичай має менші показники потужності, він частіше потребує ремонту, але ціна газонокосарок, на які він встановлюється, буде нижчою. Зазвичай для невеликої садової ділянки або підстригання газону навколо зони відпочинку достатньо синхронного двигуна. Для постійної роботи на великій площині краще придбати модель с асинхронним мотором.

Тип приводу

Для тих, хто не знає, як вибрати електричну газонокосарку за конструкцією ріжучого модуля, зазначимо, що існує два формати приводу ножа, встановленого на газонокосарки:

 • прямий;
 • ремінний.

Сказати, який з них краще – важко, оскільки кожен має свої переваги та недоліки. Для багатьох користувачів ключовим є термін придатності модуля, але він залежить від дотримання правил косіння трави та якості матеріалів, з яких обладнання зроблено. Головне правило косіння трави – робити це вранці, у проміжку між 9 та 11 годинами. Тоді вона буде скошуватися ідеально, додатково ви не будете перегрівати саму газонокосарку він сонячних променів.

Особливості прямого приводу

У разі використання прямого приводу на газонокосарках зазвичай стоїть асинхронний двигун. Якщо він досить потужний, то така модель вважається найкращим варіантом для тривалої, якісної роботи обладнання.

Але у таких рішень є один аспект, який варто врахувати, якщо ви розбираєтесь в тому, як вибрати електричну газонокосарку для дачі. Якщо в мережі не буде постійного показника напруги у 220B, то такому двигуну буде важко вийти на стабільно високі оберти, завдяки чому ножі перестають працювати так, як повинні. В результаті зменшується якість підстригання трави. Синхронні двигуни не мають такої проблеми, оскільки можуть самостійно збільшити пусковий струм та вийти на потрібний ККД. Але це призводить до того, що двигун буде швидше нагріватися, тому працювати з газонокосаркою ви зможете менше.

Особливості ремінного приводу

Ремінні моделі передбачають відповідно використання рухливого ременя, який відповідає за передачу механічної енергії двигуна на ножі. Ремінь фіксується на фрикційних колесах циліндричної форми, які також необхідні для передачі імпульсу, і усі разом становлять єдину робочу конфігурацію. Такий тип приводу встановлюється на синхронні двигуни.

Багато хто намагається уникати ремінного приводу, дорікаючи йому меншу продуктивність та швидке зношування. Але якщо ви не тільки розберетеся в тому як вибрати електричну газонокосарку, але також будете дотримуватися зазначеної вище поради щодо оптимального часу косіння трави (до 11 години ранку), то навіть ремінний привід легко переживе роки постійної експлуатації.

Порівняльна таблиця переваг та недоліків прямого та ремінного приводу:

Тип приводуПрямийРемінний
Перевагистійкість до зношування високий КПД знижений рівень шуму та вібрації термін придатності – до 5000 годин високі показники обертального моменту при роботі на низьких оборотах двигунапроста конфігурація невисокий рівень шуму відсутність необхідності у використанні мастила мінімальне обслуговування
Недолікиважкий збільшую вартість газонокосарки вкрай чутливий до попадання на ножовий блок каміння чи деревинивірогідність швидкого зношування ременя необхідність дотримування певного температурного режиму – до 35°С збільшений розмір приладдя

Формат травозбірника

Одним з базових елементів газонокосарки є травозбірник, від місткості якого залежить, як часто вам доведеться робити додаткові рухи та вичищати його. За матеріалом він може бути пластиковим або тканинним. Перший варіант більш практичний, оскільки його простіше спустошувати, плюс у разі необхідності його можна легко помити. Тканинний травозбірник забезпечує циркуляцію повітря, завдяки чому покращується сам процес збору трави. Але через невеликий отвір він може швидко забиватися.

Функціональні можливості

Одна з важливих функцій, яка повинна бути передбачена у сучасній газонокосарці – це функція мульчування. Вона передбачає подрібнення скошеної трави до стану крихти, яка розподіляється безпосередньо по скошеному газону. Мульча виконує функцію органічного добрива, захищає ґрунт від швидкої втрати вологи, що особливо важливо влітку, при цьому не псує зовнішній вигляд ділянки. Але врахуйте, що мульчування передбачено не в кожній моделі.

Не знаєте, як вибрати електричну газонокосарку, щоб взаємодія з приладом була максимально комфортною? Зупиняйтеся на моделях, в яких є функція регулювання висоти косіння. Вона дозволяє виставити оптимальний рівень висоти газону після скошування, і частіше за все вона реалізована через важіль. На моделях першого покоління або на бюджетних варіантах – регулювання здійснюється вручну, але воно потребує докладання додаткових зусиль. На модифікаціях, випущених за останній час, ця опція реалізована через централізований модуль.

Також зверніть увагу, щоб у газонокосарки була передбачена ергономічна ручка з можливістю регулювання її висоти. Це дозволяє кожному користувачу підлаштувати прилад під себе.

Ширина косіння

Ще один важливий аспект, який варто врахувати – ширина, яку ріжуча частина може захопити за один проїзд. Від неї залежить, скільки часу вам буде потрібно для обробки усієї ділянки. Мінімальний показник – 20 см, максимальний – 46 см.

Сподіваємося, що наданої нами інформації достатньо для того, аби ви змогли розібратися в тому, як вибрати електричну газонокосарку, конструкція та функції якої будуть цілком відповідати вашим потребам.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *