Корисні поради на кожен день


Як вибрати шуруповерт: різновиди та їх переваги

Як вибрати шуруповерт

Шуруповерт – практичний інструмент, без якого важко уявити не тільки ремонт, але й виконання деяких повсякденних завдань. Він призначений для закручування або викручування кріпильних елементів, до числа яких відносяться гвинти та саморізи. Деякі різновиди також оснащені ударною функцією, завдяки чому вони можуть робити отвори у щільних матеріалах. В статті ми розберемо, як вибрати шуруповерт, відштовхуючись від його призначення, які технічні характеристики потрібно враховувати при виборі найменування для ремонтних чи побутових робіт?

Як вибрати шуруповерт: які моделі купувати не варто

Перед тим як перейти до з’ясовування того, як вибрати шуруповерт, зазначимо головну пораду – не купуйте першу-ліпшу найдешевшу та малопотужну модель. Навіть якщо ви шукаєте пристрій для виконання однієї задачі, наприклад, для збирання шафи, існує велика імовірність того, що слабка електроніка, яка використовується у таких найменуваннях, не витримає навіть декількох годин інтенсивної роботи.

За умови тривалості роботи від 45 хвилин та довше зупиняйтеся на модифікаціях середніх або високих показників потужності. При цьому тип живлення не має різниці.

Різновиди та їх характерні особливості

Почати розбиратися у цьому питанні варто з поділу усіх моделей за типами та зазначити їх характерні відмінності. Спираючись на ці дані, вам буде простіше підібрати ту, що найкраще відповідає конкретним вимогам.

Конструція шуруповерта

Акумуляторна викрутка

Найпростішою з точки зору функціонала вважається акумуляторна викрутка. Вона відрізняється компактними розмірами, ергономічністю, але зазвичай має невеликий крутний момент. Її варто придбати у разі необхідності періодично вкручувати/закручувати маленькі саморізи або для проведення дрібного ремонту побутової техніки. Завдяки невеликим розмірам такий інструмент також підходить для роботи у важкодоступних місцях.

До переваг акумуляторної викрутки відносяться:

  • компактні габарити;
  • незначна вага, що додає оператору мобільності та не навантажує руку;
  • можливість роботи у стиснутих умовах;
  • більшість моделей комплектується сучасними літій-іонними акумуляторами;
  • низька ціна.

Попри те, що акумуляторна викрутка не відрізняється потужністю, вона все одно практичніша за звичайну викрутку: крутний момент механічної викрутки – 5 Нм, акумуляторної – щонайменше 10 Нм, тому вона в будь-якому разі пришвидшіть процес.

Тим, хто розмірковує над тим, як вибрати шуруповерт такого формату, варто відштовхуватися від типу АКБ, кількості обертів та швидкостей. Окрім літій-іонних, такі моделі також можуть працювати на базі нікель-кадмієвих акумуляторів. Останні погано переносять низькі температури та в них обмежена кількість циклів «зарядження/розрядження». Що стосується функціонала, то зупиняйтеся на моделях, у яких можна регулювати швидкість обертання біти та передбачено хоча б 2 робочі швидкості.

Мережевий шуруповерт

Як вибрати мережевий шуруповерт

Мережеві належать до числа вузькоспеціалізованих приладів, оскільки в більшості варіацій такого типу не передбачено режиму свердління. Що стосується їх переваг, то ключова – більш висока продуктивність у порівнянні з акумуляторними аналогами та можливість безперервної роботи без прив’язування до ступеня заряду АКБ.

В межах самого класу таких приладів існує 3 окремі категорії і кожна відрізняється призначенням:

  1. Апарати, призначені для закручування саморізів у м’які матеріали, наприклад, гіпсокартон.
  2. Шуруповерти, які підходять для роботи з металевими конструкціями.
  3. Моделі, технічні характеристики яких дозволяють використовувати їх для збирання меблів.

Як вибрати мережевий шуруповерт

Якщо ви не знаєте, як вибрати дротовий шуруповерт, то врахуйте саме вузьке призначення таких моделей. Відштовхуйтесь саме від призначення апаратів – це перший та найголовніший показник. Але також при виборі зверніть увагу на специфіку обробки певних матеріалів, зокрема, на крутний момент. Наприклад, для закручування маленьких саморізів або для збирання меблів достатньо приладу з показником до 20 Нм. Але якщо необхідно просвердлити дерев’яну поверхню, то знадобиться інструмент вже на 30-35 Нм. Для роботи з металом краще обрати модель мінімум на 40 Нм.

Ще один важливий параметр – це розміри кріплення, під які конкретний апарат призначений. Ці дані завжди є в інструкції та більшість інтернет-магазинів вказує їх у карточці товару. Найрозповсюдженішим вважається показник у 4 мм. Для виконання більшості побутових питань цього зазвичай достатньо. Для професійних завдань потрібен апарат, який справиться з кріпленнями у 10-12 мм. Найбільший показник у 13 мм передбачено виключно у найменуваннях з функцією дрилі.

Також важливим є загальний рівень комфорту при роботі з інструментом, тому радимо зупинятися на дротових шуруповертах, в яких передбачено наступні опції:

  • підсвічування робочої області;
  • блокування кнопки запуску;
  • накладки на рукоятці, які нівелюють надмірну вібрацію.

Як вибрати шуруповерт, працюючий від мережі? Якщо цікавить недорогий побутовий прилад, варто придбати модель з середнім показником потужності та швидкозатискних фіксатором оснастки. Тим, хто не планує окремо купувати дриль, але може знадобиться функція свердління у твердому матеріалі, варто купувати інструмент з відповідною функцією.

Акумуляторний шуруповерт

Як вибрати акумуляторний шуруповерт

Найпопулярнішим різновидом вважається акумуляторний, який не потребує підключення до мережі, оскільки джерелом живлення в ньому виступає змінний АКБ. Саме автономність – головна перевага таких моделей. Це дозволяє використовувати їх у будь-яких умовах, навіть у разі відсутності централізованої подачі електроенергії. Ще до числа їхніх переваг відноситься:

  • зручність користування;
  • мобільність та невелика вага;
  • відсутність постійної прив’язки до мережі;
  • висока продуктивність – деякі моделі мають показник крутного моменту понад 65 Нм. Вона обумовлена специфічною конструкцією редукторної частини інструменту, зокрема, збільшенням передбаченої кількості шестерень.

Головний недолік таких моделей пов’язано з його головного перевагою – акумулятором. Тривалість роботи буде залежати від місткості батареї та її типу.

Що стосується того, як вибрати шуруповерт акумуляторного типу, то, в першу чергу, відштовхуйтесь від ступеня затискання та місткості акумулятора. Обидва ці показники повинні бути високими, оскільки від цього залежить тривалість роботи приладу, але й ціна також буде відповідною.

Різновиди шуруповертів

Як вибрати шуруповерт на акумуляторі: формат акумулятора

При виборі таких найменувань перше, на що варто звернути увагу – це тип батареї.Сучасні виробники зазвичай використовують 3 різновиди акумуляторів:

  1. Нікель-кадмієві. Вони були досить поширеними в побутових рішеннях до приходу літій-іонних акумуляторів. Мають нижчу енергетичну щільність (меншу ємність та обмежений показник збереження енергії на одиницю ваги) порівняно з літій-іонними акумуляторами. Якщо їх не заряджати та розряджати повністю, вони також можуть мати ефект пам’яті, який зменшує їх місткість з часом.
  2. Літій-іонні. Вважаються найнадійнішими, мають високу місткість, довгий термін придатності, невелику вагу та розмір, що дозволяє їх інтегрувати саме у портативні пристрої.
  3. Нікель-метал-гідридні. Мають більшу ємність на одиницю ваги порівняно з нікель-кадмієвими акумуляторами, та відрізняються тим, що позбавлені ефекту пам’яті. Це дозволяє їм зберігати свою ємність при регулярному використанні. В них також використовуються менш токсичні компоненти, що робить їх більш екологічно безпечними, у порівнянні з нікель-кадмієвими аналогами.

Щоб спростити вибір, систематизуємо переваги та недоліки кожного різновиду:

Тип акумулятораПеревагиНедоліки
Нікель-кадмієвийстійкість до коливання температур зовнішнього середовища доступна цінавелика вага розрядження у режимі простою
Літій-іоннийвідсутній принцип саморозрядження відсутній ефект пам’яті найвищий показник вольтажу.  чутливість до знижених температур – під час роботи на холоді вони швидко розряджаються і втрачають ємність.
Нікель-метал-гідриднийвисокий експлуатаційний ресурс повна інертність до навколишнього середовищасередній показник циклів зарядження

Літій-іонні акумулятори мають багато переваг порівняно з іншими типами. Вони мають вищу енергетичну щільність, меншу вагу, не мають ефекту пам’яті та зберігають заряд довше. Крім того, літій-іонні акумулятори можуть бути заряджені за короткий час та мають подовжений термін служби, що дозволяє їм бути ефективними та зручними для використання в побутових шуруповертах.

Мережева чи акумуляторна дриль-шуруповерт

Дриль-шуруповерт ударний

Ще одна категорія – це мережеві або акумуляторні найменування, в яких передбачено функцію дрилі. По факту це дворежимний інструмент, в якого є можливість регулювання швидкості. Зверніть увагу, що більшість таких моделей призначені для побутового користування, оскільки для професійного зазвичай купують окремо дриль відповідної потужності. Зазвичай в них встановлено такий саме редуктор, як і на акумуляторних моделях, є підсвічення та функція реверсу для швидкого викручування кріплень.

Мережевий ударний шуруповерт

Головна перевага саме таких моделей полягає в універсальності, що дозволяє користувачу зекономити на купівлі двох окремих інструментів.

Як вибрати шуруповерт: найважливіші характеристики

Розбираючись у тому, як вибрати шуруповерт для побутових завдань, відштовхуйтесь від 2 ключових параметрів:

  • крутного моменту та швидкості обертання;
  • потужності.

Крутний момент та швидкість обертання

Крутний момент (момент обертання) визначає силу обертання, яку може згенерувати мотор інструмента. Цей параметр вимірюється у Нм (ньютон-метрах) та показує, наскільки сильно шуруповерт може викручувати гвинти, болти та інші кріпильні елементи. Моделі з більшим моментом обертання здатні працювати з великими за розміром елементами кріплення та матеріалами більшої щільності та товщини.

Проте, варто зазначити, що збільшений показник частоти обертів також може збільшувати вагу та розміри корпусу, що робить інструмент менш портативним та зручним у використанні. Загалом, вибір приладу залежить від конкретного завдання, яке ви хочете виконати, та від типу матеріалів.

Для регулювання крутного моменту на корпусі приладу передбачено кільце-запобіжник, завдяки якому можна виставити оптимальний показник ступеня затискання. Перед покупкою врахуйте наступні показники даного параметру:

  • для закручування саморізів достатньо крутного моменту в 10 Нм, але фактично це в 2 рази більше, аніж може показник звичайного ручного зусилля;
  • для більшості робіт з гіпсокартоном або пластиком потрібен варто обрати інструмент у 25 Нм, який може працювати з різними кріпленнями, діаметр яких не перевищує 4 мм;
  • шуруповерти з крутним моментом у 25-40 Нм підходять для закручування саморізів у металічні або дерев’яні конструкції, при цьому можна використовувати кріплення діаметром вже від 4 мм та більше.

Що стосується швидкості обертання, то зазвичай виробниками передбачено 1, 2 або 3 швидкості, залежно від інших технічних показників. Значна швидкість, наприклад, до 13-14 тисяч обертів, призначена для свердління, а низька (до 1000 обертів) – для закручування кріплень. Ударна функція, що імітує дриль, зазвичай позначається як окрема функція і завжди вказується у техпаспорті до інструмента.

Потужність

Якщо ми розглядаємо мережеві шуруповерти, то для них основним параметром виступають саме оберти, а вже потім – потужність. Наприклад, модель на 2000 обертів зазвичай демонструє ступінь затиску до 18-20 Нм, чого достатньо для роботи з пластиком, деревом і теоретично – з металопрофілем. При цьому їх середня потужність становить 50 Вт.

Для акумуляторних ключовим вважається напруга батареї (її вольтаж). Вона знаходиться в діапазоні від 1 до 35, але при виборі спирайтесь на наступні поради:

  • 1-2 В – такий показник зазвичай передбачений на слабких моделях (з вбудованим акумулятором дуже малої місткості);
  • від 3 до 6 вольт – такої моделі достатньо для домашнього ремонту та дрібних завдань;
  • 10-18 Вольт достатньо для легкого закручування саморізів у дерево, алюмінієвий профіль та пластик;
  • для свердління твердих поверхонь вже потрібна модифікація з показником не менше 18-20 Вольт напруги,
  • 30-36 В – максимальний показник для таких пристроїв.
Вибір шуруповертів у продажу

Як вибрати шуруповерт: загальні поради

Декілька загальних порад для того, щоб спростити вибір інструмента:

  • навіть якщо вам потрібен апарат для 1-2 задач, не купуйте найдешевший – велика імовірність того, що його електроніка швидко перегорить;
  • також важливі додаткові функції (реверс, імпульсний режим, світлодіодне підсвічування) – вони не впливають на ефективність роботи, але роблять її комфортнішою;
  • беріть до уваги вагу інструмента – акумуляторні апарати зазвичай на 800-1000 грамів важчі за дротові. Це може бути принциповим показником у разі тривалої роботи. Якщо обрана модель важить понад 2 кг, довго працювати з нею буде вкрай важко, плюс така вага негативно позначається на точності. Тому для щоденної тривалої роботи краще зупинитися на мережевому варіанті, для періодичної – на акумуляторному;
  • за типом патрона усі шуруповерти поділяються на швидкозатискні або шестигранні патрони. У повсякденному використанні перші більш зручні, оскільки не передбачають використання шестигранного ключа, необхідного для зміни насадки. У разі використання інструмента з шестигранним патроном біти затискаються за допомогою такого ключа, який зазвичай додається у комплекті.
Переваги акумуляторних шуруповертів

Ще один вторинний, але потенційно важливий аспект – комплектація. Для зручності зберігання варто віддавати перевагу електроінструменту, що продається разом із кейсом. У ній його зручно зберігати, не побоюючись втратити ключ чи насадки. У таких валізках також зазвичай є відповідне місце під знімні біти. Комплектація також передбачає наявність спеціального ремінця на зап’ястя, що рівномірно розподіляє навантаження і робить утримування інструменту не таким виснажливим.

Враховуючи усі зазначені поради стосовно того, як вибрати шуруповерт, ви зможете підібрати модель під ті задачі, які актуальні саме для вас, не переплачуючи за непотрібні показники. При виникненні нагальних питань краще звернутися до профільних фахівців, які зможуть зорієнтувати в асортименті.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *