Корисні поради на кожен день


Який шуруповерт краще купити?

Який шуруповерт краще купити

Шуруповерт – це електроінструмент, призначений для викручування або закручування шурупів та гвинтів. Він може працювати від мережі електроживлення або від акумулятора і зазвичай використовуються у меблевому виробництві, в процесі ремонту або будівництва та інших сферах, де потрібно швидко та точно працювати зі всілякими кріпленнями. Навіть найпростіший шуруповерт дозволяє значно збільшити продуктивність роботи та зменшити зусилля оператора. В даній статі ми розглянемо, який шуруповерт краще купити: мережевий чи акумуляторний, які характерні відмінності є в кожного різновиду та чим керуватися при виборі.

Який шуруповерт краще купити: особливості мережевих моделей

До мережевих (або дротових) відносяться усі шуруповерти, які підключаються до мережі електроживлення. Вони від’єднуються до розетки за допомогою відповідного кабелю та зазвичай мають більшу потужність порівняно з акумуляторними аналогами. Такі апарати добре підходять для важких завдань, таких як закручування великих або старих затертих гвинтів. Вони також зручніші у разі довготривалої роботи, оскільки не потребують перерв на зарядку батареї, як у випадку з акумуляторними шуруповертами.

Мережевий шуруповерт

Переваги та недоліки мережевих шуруповертів

Щоб розібратися у тому, який шуруповерт краще купити, систематизуємо переваги таких моделей:

 1. Більша потужність – мережеві шуруповерти зазвичай потужніші за акумуляторні, що дозволяє їм легко викручувати або закручувати важкі гвинти та шурупи.
 2. Неперервна робота – дротові моделі працюють від мережі електроживлення, тому їм не потрібно зупинятися для зарядки батареї, що подовжує загальну тривалість роботи.
 3. Практичність – усі дротові апарати демонструють кращу продуктивність за температурних коливань навколишнього середовища.
 4. Зручність у разі тривалої роботи – якщо спиратися за досвід користувачів, то багато хто зазначає, що мережеві шуруповерти у разі необхідності тривалого закручування/викручування однакових за діаметром та габаритами саморізів вони простіші у користуванні.

Однак, мережеві шуруповерти мають свої недоліки – їх діапазон руху обмежений довжиною кабелю живлення, що може ускладнити роботу на великих відстанях від розетки. Якщо ви розмірковуєте над тим, який шуруповерт краще купити, врахуйте, що вам доведеться постійно підлаштовуватися під довжину кабелю або навіть використовувати подовжувач, що додає певних незручностей. Особливо при необхідності активно пересуватися по майданчику, підійматися на дробину. Також їх не можна вважати універсальними, тому ще працювати з ними на ділянках, на яких не має централізованого подання електроживлення, не вийде.

Дротові моделі обмежені у виборі – на 10 умовних шуруповертів, представлених у продажу, 8 будуть акумуляторними. Зазвичай до їх комплекту не входить патрон, тому свердлити ними також не має можливості. Ще один недолік – в техпаспорті або інструкції до них практично ніколи не вказується такий важливий показник як крутний момент. Їх продуктивність можна виміряти тільки через кількість обертів за хвилину. Врахуйте це під час аналізу асортименту.

Який шуруповерт краще купити: особливості акумуляторних

Акумуляторний шуруповерт, на відміну від попереднього, працює від батареї, тому більш автономний. Зазвичай він використовується для закручування/викручування будь-яких кріплень, а також для свердління отворів у матеріалах, таких як дерево, метал, пластик тощо.

Саме завдяки своїй універсальності такі моделі є в лінійках більшості сучасних виробників – їх асортимент дозволяє задовольнити вимоги будь-якого споживача. Це можуть бути як недорогі апарати з мінімальним показником вольтажу та обмеженим функціоналом, так й професійні шуруповерти, які завдяки достатній місткості акумулятора можуть працювати декілька годин поспіль без необхідності підзарядки.

Акумуляторний шуруповерт

Переваги та недоліки акумуляторних шуруповертів

Вирішуючи, який шуруповерт краще купити: мережевий чи акумуляторний, окремо розглянемо переваги акумуляторних моделей:

 1. Широкий вибір – як вже зазначалося вище, саме акумуляторні моделі становлять 80% усіх шуруповертів, які доступні на полках магазинів. Це дозволяє підібрати оптимальний варіант, відштовхуючись від власних потреб чи бюджету.
 2. Мобільність – відсутність кабелю суттєво збільшує зручність користування, оскільки вам не доведеться постійно звертати увагу, чи достатньо довжини для того, щоб зробити декілька кроків. Ви не будете плутатися та переступати через нього.
 3. Універсальність – у більшості апаратів передбачено редуктор с опцією перемикання швидкостей, що дозволяє використовувати один інструмент для декількох видів робіт.
 4. Розширений функціонал – наявність опції блокування валу та зупинення патрону для швидкої та зручнішої заміни розхідника. Такі опції як підсвічення та можливість встановлення кутових насадок дозволяють користувачу докладати мінімум власних зусиль в процесі роботи.
Акумуляторний шуруповерт як вибрати

Тепер до недоліків. Головний з них виходить з переваги, а саме – акумулятора. При значній автономності вам все одно доведеться мати під рукою розетку, в яку можна підключити зарядний пристрій з посадженою батареєю. Або мати декілька акумуляторів, але це потребує додаткових витрат.

Визначаючись, який шуруповерт краще купити, також врахуйте, що такі апарати потребують більш ретельного догляду, зокрема, вам доведеться слідкувати за ступенем заряду. Також врахуйте, що нікель-кадмієві АКБ мають ефект пам’яті (батарея може втратити свою місткість, якщо її не заряджати та не розряджати правильно).

Який шуруповерт краще купити: мережевий чи акумуляторний

Підбиваючи певні підсумки у розрізі того, який шуруповерт краще купити: мережевий чи акумуляторний, варто зазначити, що сильні та слабкі сторони є у кожного різновиду. Тому в цьому питанні варто відштовхуватися від призначення інструмента.

Професійним ремонтним бригадам чи компаніям, які займаються зборкою меблів, має сенс мати під рукою обидва різновиди. Це дозволить закрити будь-які прогалини та продовжувати повноцінно працювати за будь-яких умов. Але якщо бюджет не дозволяє купувати дротовий та акумуляторний апарат, то відштовхуйтесь у цьому питанні від того, для виконання яких завдань вам потрібен інструмент.

Як вибрати акумуляторну модель

Акумуляторні шуруповерти

Якщо ви вирішуєте, який шуруповерт краще купити для дома, то варто придивитися до акумуляторних моделей. При їх виборі керуйтеся наступними характеристиками:

 • ємність акумулятора – для більшості побутових процесів цілком достатньо інструмента з літій-іонним акумулятором з показниками 1,3-1,5 А/г (Ампер/годин). Для складніших вже потрібна модель з від 2 А/г.
 • крутний момент – чим більша цей показник, тим більші за розміром саморізи можна вкручувати за допомогою інструменту. Для дому достатньо 30 Нм, для професійного використання – від 30 до 150 Нм;
 • напруга акумулятора – в сукупності з іншими показниками впливає на продуктивність інструмента. Для побутового шуруповерта достатнім вважається вольтаж від 10,9 до 12V, для професійної – 14.4-18V;
 • діаметр патрона – зазвичай використовуються патрони на 10 мм, але більш універсальними вважається на 13 мм;
 • вага – оптимальна вага для побутового шуруповерта – до 1,5 кг;
 • формат редуктора – як в побутових, так й в професійних передбачено редуктори з двома режимами швидкості. Кількість обертів на 1 швидкості – до 500, на 2 – від 1000-1500. Це означає, що такі шуруповерти підходять як для закручування, так й викручування саморізів. Орієнтуйтеся на інструменти з редуктором на 2 швидкості та кількістю обертів 500/1600 об/хв.
Акумуляторний шуруповерт Bosch

Критерії вибору мережевих шуруповертів

Якщо ви не знаєте, який шуруповерт краще купити для спеціалізованих робіт, наприклад, для комплектації цеху зі збирання меблів, то для усіх вузькоспрямованих робіт варто зупинятися на мережевих моделях. Ось декілька порад стосовно вибору таких найменувань:

 • для робіт з гіпсокартоном варто обирати шуруповерти з показником швидкості у проміжку мінімум від 4000 до 5000 обертів за хвилину. Це дозволяє впоратися з будь-яким кріпильним елементом, особливо, якщо мова йде про серійні процеси;
 • для робіт, пов’язаних зі збиранням меблів, потрібно обирати прилад зі швидкістю обертів мінімум на 4500 об/хв, для монтажу або ремонту покрівлі – від 2000 об/хв.

Враховуючи усі поради стосовно того, який шуруповерт краще купити, сподіваємося, ви зможете підібрати модель, яка буде повністю відповідати вашим запитам.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *