Корисні поради на кожен день


Кемпінг: що це, переваги та що для нього потрібно

Кемпінг що це, переваги та що для нього потрібно

Тисячі, або навіть мільйони українців щороку з нетерпінням очікують настання літа, щоб нарешті відпочити на природі. Кемпінг дозволяє максимально наблизить до краси лісу, гір чи узбережжя. Але, як і будь-який інший формат дозвілля, кемпінг передбачає певну підготовку. Наша сьогоднішня стаття стане в пригоді новачкам, які тільки розмірковують про свою першу мандрівку.

Кемпінг: це

Кемпінг це

Кемпінг – це те ж саме, що і похід. Тобто, запланована та заздалегідь підготована подорож за межі цивілізації. Головна особливість сучасного кемпінгу полягає в комфорті. Якщо людина вирішує побути наодинці з природою, це зовсім не означає, що їй потрібно терпіти незручності. Існує безліч предметів, інструментів та приладдя, які роблять кемпінг безпечним, захоплюючим, яскравим, таким, що запам’ятовується на роки.

Щоб підібрати свій індивідуальний комплект приладдя, знадобиться трохи часу та терпіння. Одного намету та переносної плитки буде недостатньо. Більшість експертів впевнені в тому, що запорука вдалої мандрівки – ретельна підготовка і чіткий план.

Переваги кемпінгу

Кемпінг – це коротка або тривала подорож на природу, тобто у ліс, на берег водойми, у степ або в гори. Зовсім неважливо, наскільки віддаленим від цивілізації є табір, це завжди відчувається, як захоплива пригода.

Бенефіти, які можна отримати, обираючи такий відпочинок:

  1. Перебування на відкритому повітрі – насамперед, це значить, що в кров людини потраплятиме більше кисню. Як наслідок, може покращитись самопочуття, з’явиться більше сил для активності, підвищиться енергійність.
  2. Єднання з природою – про це багато говорять, однак не завжди зрозуміло, що мається на увазі. Річ у тому, що перебування поряд із деревами, іншими рослинами, тваринами та водоймами дуже корисне для людини. Це дозволяє сповільнити хід думок, що надважливим для тих, хто схильний до тривожності. Спостерігання за природою та її процесами має заспокійливий ефект, адже людина може концентруватись на об’єктах різної віддаленості (своєрідна розминка для очей), вивчати фактури та текстури, визначати різноманітні природні кольори.
  3. Розвиток креативності – завдяки кемпінгу можна краще зрозуміти закони природи, спостерігати за функціонуванням екосистем, познайомитися з абсолютно новими для себе поняттями. Це розширює світогляд та допомагає генерувати ідеї.
  4. Розслаблення та зменшення рівня стресу – попри те, що кемпінг належить до активного типу відпочинку, він сприяє розслабленню. Це пов’язано зі зменшенням інформаційних потоків, шумів, а також із загальним вповільненням темпу життя.
  5. Зближення з людьми, налагодження тісного зв’язку – у віддаленні від звичної буденності люди можуть по-новому пізнати одне одного. До того ж похід стає чудовою можливістю побути наодинці зі своїми друзями, рідними чи коханими. Коли немає відволікаючих факторів (інтернету, телебачення, новин), залишається більше часу на розмови, пісні біля вогнища, танці та іншу активність. Спільний досвід, здобутий в мандрівці, може укріпити стосунки. Також це приємні спогади, які просто необхідні довгими зимовими вечорами.

Переваги кемпінгу очевидні для інтровертів та людей, які не люблять відпочивати в натовпі з іншими. Виїжджаючи на природу, можна обрати будь-яке зручне місце. Головне, щоб воно було вдалим з погляду безпеки.

У переваги кемпінгу можна додати ще пункт про економічну вигоду. Насправді цей вид відпочинку не можна назвати дешевим. Однак він точно вигідніший за поїздку в іншу країну. Тож, обираючи між туристичною подорожжю ол-інклюзів та походом на природу, люди часто віддають перевагу останньому.

Недоліки та потенційні проблеми кемпінгу

Кемпінги

Ідеального відпочинку не існує, тому й у кемпінгу є ряд особливостей. Їх необхідно враховувати ще на етапі підготовки поїздки. Якщо виявиться, що мінуси переважають плюси, то буде час змінити план.

Недоліки кемпінгу:

  • погодні умови – неможливо застрахуватись від раптової зміни погоди, навіть, якщо заздалегідь звіритись із прогнозами. Дощ, сильний вітер, спека, шторм. Містянам важко витримувати такі умови, тому відпочинок може перетворитись на тортури;
  • відсутність комфорту та звичних зручностей – кемпінгова романтика підходить не всім. Перебуваючи вдома, у звичних комфортних умовах, може здатись, що немає нічого страшного у тимчасових незручностях. Однак на практиці це часто стає дуже відчутним. Потрібно бути готовим до незручного спального місця, необхідності постійно носити воду, миття посуду без проточної води, відсутності туалету, електрики та особистого простору;
  • комахи – це один з найнеприємніших аспектів кемпінгу, який здатен повністю зіпсувати атмосферу. Без спеціальних засобів для захисту від комах відпочивати на природі неможливо;
  • небезпека – у віддалені від цивілізації підвищується ризик потрапити у небезпечну ситуацію. Це може бути зустріч із дикими тваринами, конфлікт з іншими відпочивальниками або злодіями, що полюють на майно. Також існує небезпека пожежі, якщо нехтувати правилами розведення вогню;
  • відсутність невідкладної медичної допомоги – якщо будуть проблеми з мобільним зв’язком, то виклик швидкої стане неможливим. Це може бути великою проблемою, якщо комусь із відпочиваючих стане зле або він отримає травму.

Зазначимо, що на природі підвищується ризик отримання синців або серйозніших пошкоджень. У більшості випадків допоможе правильно зібране спорядження. Готуючи все для кемпінгу, важливо подбати про аптечку.

Як правильно підготуватися до кемпінгу

У підготовці до подорожі на природу важливо врахувати найголовніші моменти, але при цьому не перевантажити свою поклажу та не перетворитися на божевільного планувальника-перфекціоніста. Жодна мандрівка не буде ідеальною, щось завжди йде не так, як здавалось із дому. Тому потрібно зробити все, що від вас залежить, в потім просто відправитись у подорож та перевірити, чи ваш план працює.

Про що варто подбати на етапі підготовки:

  1. Місце для кемпінгу – краще за все скористатись рекомендаціями досвідчених мандрівників. Можна спитати у друзів або ж знайти місце в інтернеті. Для початківців краще обирати локацію недалеко від цивілізації.
  2. Обладнання та спорядження – список таких речей досить довгий. Варто ретельно його вивчити та подумати, що дійсно згодиться в мандрівці, а що буде зайвим. Наприклад, термочашка входить до пункту «бажано, але не обов’язково», а от без триноги буде вкрай важко щось приготувати.
  3. Намет для кемпінгу та спальне місце – найважливіші предмети для тих, хто бажає провести на природі кілька днів. Необхідно врахувати погодні фактори та свої особисті вподобання.
  4. Їжа та напої – дещо з продуктів можна взяти із собою в готовому вигляді. Наприклад, їжу в герметичній упаковці, сухі суміші та снеки, випічку, овочі, фрукти. Якщо заплановано приготування смаженого м’яса чи риби, то варто подбати про зберігання цих продуктів. Чудовим виходом стає сумка-холодильник.
  5. Безпека – аптечка, предмети особистого захисту (газові балончики, брелоки-сирени, та інше), світловідбивальні наліпки на одяг. Дуже важливо заздалегідь продумати свій власний протокол дій у небезпечній ситуації. Його потрібно узгодити з усіма учасниками подорожі та впевнитись, що всі його запам’ятали. Наприклад, не ходити в ліс або на пляж поодинці, завжди щільно закривати ємність із пальним та ставити її якомога далі від вогнища.

Очевидно, що кемпінг може бути дуже складним для людей з обмеженими фізичними можливостями. Однак це не привід відмовляти їм у відпочинку на природі. Якщо у сім’ї чи колі друзів є така людина, варто скоригувати весь план відповідно до її особливих потреб. Наприклад, обрати місце, до якого можна доїхати на машині. Також варто забезпечити наявність зв’язку з медичною установою та постійно слідкувати за станом людини.

Все для кемпінгу: як підготувати спорядження

Все для кемпінгу

Перш за все варто обрати місце для кемпінгу. Від цього залежатиме більшість іншого спорядження. Готуючи все для кемпінгу, потрібно врахувати можливі форс-мажорні обставини.

Намет для кемпінгу

Намет – головний атрибут відпочинку на природі. Краще за все, обирати його самостійно в офлайн магазині, а не онлайн.

Критерії для вибору намету:

  • частота користування;
  • розмір (на скільки людей він має бути розрахований);
  • скільки спорядження має в нього вміщатись;
  • бюджет.

Якщо мандрівка триватиме кілька днів, можна обрати відносно недорогий та невеликий намет. В цьому випадку більш вагомою перевагою буде мобільність. Варто розуміти, що колір намету для кемпінгу має велике значення. Світлий намет відбиває сонячні промені та не так сильно нагрівається, однак у темному легше заснути.

Столик для кемпінгу

Для пікніка на кілька годин цілком достатньо простої ковдри, розстеленої на землі. Однак для подорожі з ночівлею не обійтись без мінімальних зручностей. Столик для кемпінгу спростить побут і захистить їжу від мурах. Виробники пропонують найрізноманітніші варіанти столів, що відрізняються за формою, функціональністю та призначенням.

Один із критеріїв вибору – тип ніжок. Столик для кемпінгу з паралельними ніжками має низьку стійкість, однак ним зручно користуватись. Хрестоподібно розташовані опори гарантують підчищену стійкість столу, щоправда, простору для ніг під ним стає менше. Найкращий вихід – телескопічні ніжки. Вони дозволяють надійно становити стіл на нерівній поверхні та залишають вдосталь місця для комфортного розташування людей, що сидітимуть за ним.

Столи виготовляють із пластику, поліестеру, ДВП, МДФ, фанери, алюмінію та інших металів. Звичайно, що найміцніші та найбільш довговічні – це металеві. Однак, якщо ними планується користуватись лише кілька днів на рік, то переплачувати немає сенсу.

Лампа для кемпінгу

Досвідчені мандрівники запевняють, що вибір освітлення для кемпінгу має дуже велике значення. Це необхідно для того, щоб нормально виконувати побутові справи. Однак в той же час є гарантією, що вдасться вчасно помітити небезпеку.

Лампа для кемпінгу має бути обрана за розміром, типом роботи й видом кріплення.

Якими бувають лампи:

  • ліхтарі – класичний вид освітлення для кемпінгу, вони компактні та яскраві;
  • підвісні світильники – їх можна прикріпити до намету зсередини або в будь-якому місці надворі;
  • кишенькова лампа – підходить для будь-яких умов використання, хоча має обмежений радіус освітлення.

За джерелом живлення лампи поділяються на ті, що працюють від батарейок та акумуляторні. Всі вони належать до світлодіодних світильників, тому відрізняються яскравістю, стійкістю до температур та дощу, довговічністю. Лампа для кемпінгу повинна мати спеціальний корпус, який знижує ризик її пошкодження. Деякі ліхтарі мають кілька режимів роботи, що дозволяє керувати інтенсивністю освітлення.

Багато любителів відпочинку на природі віддають перевагу налобним ліхтарикам. Це допоміжне джерело світла, яке залишає руки вільними й дозволяє легко виконувати різні задачі в темний час доби.

Обираючи кемпінг як різновид відпочинку, варто взяти з собою спеціальний ліхтар з додатковим режимом SOS. Він запрограмований на почергове мерехтіння в порядку 3 коротких спалахи, 3 довгих, 3 коротких. Це міжнародний сигнал, що означає – комусь потрібна допомога. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *