Корисні поради на кожен день


Коворкінг: що це та як вибрати

Коворкінг що це та для чого потрібен_

Локдаун показав, що робоче місце можна перемістити з офісу в інший простір практично без шкоди для продуктивності. До того ж, для деяких людей віддалений формат роботи став навіть зручнішим. У зв’язку з цим термін «коворкінг» набув повсюдного поширення і сьогодні знайомий практично кожному, хто працює з інформацією чи контентом.

На жаль, немає точного дослівного перекладу, який вказував би, що таке коворкінг, і не спотворював суть поняття. Тому слово увійшло до лексикону у такому вигляді, в якому надійшло до нас від західних колег. В статті ми розглянемо, що таке коворкінг, чому він набув популярності та які види коворкінгу існують.

Коворкінг: що це

Коворкінг – це простір або приміщення, спеціально адаптоване для віддаленої роботи, а також для проведення офлайн зустрічей або відеоконференцій. Найчастіше коворкінги бувають облаштовані для офісних співробітників, фрилансерів різних профілів, онлайн-консультацій та інших занять, пов’язаних з використанням комп’ютера та інтернету.

Але це також може бути приміщення, підготовлене для виконання інших видів робіт: шиття, гончарної або столярної справи, малювання. У такому разі замість зручного столу, стільця та стабільного інтернету кожне робоче місце обладнують необхідними верстатами, машинами та базовими витратними матеріалами.

У коворкінгу можуть збиратися люди різних професій, які працюють на себе або за у компаніях. Ще один спосіб використання коворкінгу – роботодавець може орендувати постійні місця для своїх співробітників (наприклад, викуповувати для них абонементи на місяць наперед). Певною мірою це зручніше, ніж тримати власне приміщення.

Класичний коворкінг – це не тільки столи та стільці, але також різна офісна техніка (принтер, ксерокс) та побутові приміщення (туалетні кімнати, можливо, душова кабіна). Все частіше у вартість оренди робочого місця включаються напої та перекуси: чай, кава, соки, фрукти, печиво.

Спеціалізовані простори пропонують клієнтам додаткові унікальні послуги:

  • ресурси для стартапів (коучі, бази даних, курси та тренінги);
  • дороге обладнання, яке майстри-початківці не можуть собі дозволити купити самостійно (3D-принтер, ткацький верстат, швейна машина, піч для випалу керамічних виробів);
  • кімнати для відпочинку та сну для тих, хто працює вночі;
  • лабораторії, оснащені потужними витяжками та потрібним обладнанням.
Коворкінг це

Коворкінг: особливості

Робота в коворкінгу істотно відрізняється від перебування у кафе чи парку. Насамперед це комфорт. Оскільки в одному просторі збираються люди, які працюють, тому там не прийнято шуміти або заважати один одному. Ще одна відмінність полягає у тому, що не потрібно постійно щось замовляти, щоб зберегти столик. Робоче місце буде зарезервовано за клієнтом коворкінгу на весь оплачений період. Він може вийти на прогулянку або зробити перерву, навіть прилягти в кімнаті відпочинку.

Зрештою, коворкінг – це і про безпеку. У деяких випадках робочі місця резервують за конкретною людиною на постійній основі. Вона може без побоювань залишити там свій ноутбук чи блокнот із записами, щоб не носити із собою зайву вагу щодня.

Історія коворкінгу

Вперше переваги коворкінгу продемонстрували берлінські хакери у 1995 році. Фактично вони організували перший прототип коворкінгу. Це було специфічне місце для обміну інформацією та ідеями, а також спільної роботи над проєктами. У наступні роки коворкінги подібного зразка відкривалися по всій Європі.

Перше відкриття коворкінгу в США відбулося в Сан-Франциско у 2005 році Бредом Ньюбергом. Він почав розвивати свій стартап з надання послуг з ковокрінгу, надаючи базовий асортимент послуг:

  • робоче місце (стіл та стілець);
  • доступ до інтернету;
  • приміщення для медитації;
  • їдальня для спільних обідів;
  • можливість групового заїзду велосипедами.

Проєкт виявився настільки затребуваним та успішним, що протягом першого року Бред знайшов партнерів для ще одного коворкінгу.

Цікаво те, що за наступні два роки нове слово міцно увійшло до лексикону американців, а потім разом із носіями англійської мови проникло до інших країн. Вже через чотири роки відбулася конференція, на якій зібралися творці коворкінгів із різних куточків планети.

У 2007 році слово «коворкінг» (co-working) з’являється у базі даних пошукової системи Google.

Згідно з результатами досліджень, проведених у 2014 році, кількість коворкінгів у світі наблизилася до 6 тисяч (найбільше нових просторів відкривається в Нью-Йорку та Лондоні). Їхніми клієнтами стали понад 300 тисяч людей.

Кому підходить коворкінг

Переваги коворкінгу важливі для кількох категорій працюючих людей:

  1. Фрилансери. Це люди, які є професіоналами в конкретній сфері, та самостійно шукають для себе замовників. Вони не входять до штату будь-якої компанії, тому не мають конкретного місця роботи. Часто фрилансери здійснюють свою діяльність з дому, поєднують з подорожами або ж орендують місце в коворкінгу.
  2. Віддалені співробітники. Для деяких компаній набагато вигідніше відправляти своїх працівників на віддалену роботу. Це дозволяє економити кошти на оренді та утриманні офісного приміщення. Усі витрати та турботи бере на себе організатор коворкінгу (підтримка чистоти та порядку, оплата комунальних послуг, ремонт, оновлення обладнання, меблів та техніки).
  3. Малий бізнес та стартапи. Коворкінг – це відмінне рішення для того, щоб почати будь-який проєкт із нуля або протестувати бізнес-ідею. Це дешевше, ніж орендувати повноцінний офіс.
  4. Люди, які приїхали у відрядження. Деяким людям цілком комфортно проводити свої робочі будні у маленькому готельному номері. Однак іншим це може здатися нестерпним. Щоб створити більш позитивну робочу обстановку та залишатися продуктивними, вони вибирають собі оренду місця в коворкінгу.
  5. Великі компанії з міжнародними філіями. Дуже багато світових брендів надають своїм співробітникам можливість працювати в коворкінгу. Такі умови пропонують усім співробітникам чи лише частині штату.

Крім всіх вищезгаданих категорій клієнтами коворкінгів стають некомерційні організації. Це також пов’язано з економією та зручністю.

Коворкінг: види

Завдяки стрімкому розвитку індустрії коворкінгу з’явилося кілька різновидів цього формату:

Коворкінг-центр

Класичний коворкінг із загальними приміщеннями для роботи, а також додатковим комфортом. У них часто бувають обладнані мінікухні, санвузли з душовими, є вся необхідна для роботи техніка та базові витратні матеріали. Зазвичай у просторах такого типу є адміністратор, який розподіляє робочі місця, приймає оплату та стежить за порядком.

Бізнес-інкубатор

Такий коворкінг – це ідеальне рішення для підприємців-початківців. Організатори стартапів можуть отримати тут цілий спектр послуг, наприклад, консультацію експерта, допомогу з інвестуванням та рекламою.

Антикафе

Цей тип коворкінгу відрізняється тим, що оплата стягується не за робоче місце, а погодинно. Фактично, у цьому просторі можна робити будь-що, а також вживати напої та закуски, які включені в ціну. Тут може не бути специфічних послуг для роботи, проте можна значно заощадити. Плюсом стає затишна атмосфера.

Бібліотека

Сучасні бібліотеки вийшли далеко за межі звичайного «сховища книг». У їхніх залах організовують виставки, презентації та інші івенти. Також багато хто з них пропонує приміщення для роботи з інтернетом. Це зручно тим, хто не потребує додаткових переваг та бажає знизити витрати на утримання свого робочого місця.

Вибираючи той чи інший вид коворкінгу, зовсім необов’язково ходити до нього щодня. Можна вибрати один або кілька днів на тиждень, щоб урізноманітнити свій побут та підтримувати спілкування з іншими людьми.

Переваги та недоліки коворкінгу

Найчастіше, намагаючись з’ясувати, що таке коворкінг, люди порівнюють цей формат із домашньою роботою чи перебуванням у кафе. У такому разі, вони не завжди розуміють, навіщо їм платити за те, що можна отримати задарма.

Переваги коворкінгу:

  • багато коворкінгів відкрито цілодобово, що дуже зручно для тих, хто співпрацює з іншими країнами. Вдома складно налагодити повноцінну роботу у вечірній чи нічний час, не розбудивши рідних;
  • залишаючись замкненим у власній квартирі чи будинку, можна розгубити навички соціалізації. Коворкінг допомагає зберегти вміння спілкуватися, дозволяє почуватися частиною суспільства;
  • у загальному робочому просторі можна знайти майбутніх друзів та партнерів;
  • завдяки додатковим «плюшкам» робота в коворкінгу може бути навіть вигіднішою, ніж удома (спеціальні машини та обладнання, офісна техніка, канцтовари та розхідники);
  • це чудовий вихід для проведення офіційних онлайн-нарад та конференцій (на задньому плані буде не квартира, а офісне приміщення).

Звичайно ж, коворкінг – це не ідеальна система. У ній також є і мінуси:

  • безліч відволікаючих факторів;
  • оплата може становити значну частину заробітної плати, тому коворкінг підходить далеко не для кожного;
  • обмежений простір – людина орендує лише стіл та стілець. Інші робочі місця можуть бути до неї ближче, ніж це буде комфортно;
  • ризик витоку даних та крадіжки ідей.

Також варто зазначити, що якщо приміщення закривається строго о 18.00, то не вдасться затриматись і закінчити розпочате.

Як вибрати коворкінг

Враховуючи те, наскільки популярною сьогодні стала ідея організації коворкінгу, не дивно, що можуть виникнути труднощі з підбором оптимального місця.

5 порад щодо вибору кращого простору для роботи:

Розташування

Це перший і найбільш очевидний фактор, який вплине на вибір місця для роботи. Деяким людям потрібен «офіс» максимально близько до будинку, іншим хочеться мати можливість здійснювати прогулянки перед початком робочого дня або після закінчення. Також варто врахувати додаткові важливі пункти інфраструктури – кафе чи їдальню, супермаркет, тренажерний зал, зупинку громадського транспорту, зоомагазин та інше.

Вартість

Цей момент також дуже важливий і його легко прорахувати. Коворкінги зазвичай пропонують орендувати окреме місце, ще можна вибрати простір з платою погодинно або укласти довгостроковий договір.

Середовище та коло спілкування

У гонитві за економією та зручностями такий фактор може бути забутий. Однак він має велике значення. Потрібно постаратися підібрати простір з такими людьми, які розділятимуть основні цінності та переконання людини. Перебувати в їхньому суспільстві доведеться по кілька годин поспіль. Необхідно, щоб цей час проходив у комфорті.

Можливості для здійснення робочого процесу

Якщо є необхідність у спеціальних умовах, то це потрібно зробити пріоритетом (конференц-зал, великий екран для якісного відеозв’язку, окремий офіс, обладнання, доступ до баз даних, паркування).

Зручності, комфорт, декор

Можливо, це не умови першої необхідності, проте іноді вони можуть стати «останньою краплею» та допомогти з вибором конкретного простору. Сюди можна віднести чай та каву, перекуси та солодощі, наявність душової та кімнати відпочинку, івенти у вихідні дні, презентації та тренінги.

Найкращі коворкінги можна легко знайти в мережі інтернет за конкретною локацією. Найчастіше на сайтах-візитках є їхній актуальний прайс та перелік послуг. Щоб виключити помилку і відсіяти застарілі дані, варто спочатку продзвонити кожен коворкінг, що сподобався. Остаточний вибір буде легко зробити з варіантів, що залишилися в списку.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *