Зміст
Згідно з теорією, яку висунув Гіпократ, кожна людина має один з чотирьох типів темпераменту. Давньогрецький лікар виокремив головні ознаки цих типів та надав їм назви – сангвінік, холерик, флегматик і меланхолік. Через кілька тисячоліть люди все ще користуються даною теорією. Сьогодні спробуємо дослідити, хто такий сангвінік, які бонуси він виграв у генетичній лотереї та з якими мінусами вимушений миритися.
Сангвінік: це
Сангвінік – це один із типів темпераменту, який характеризується високим рівнем енергії та активністю. Сангвіністичний темперамент надає людині жвавості, рухливості, швидкої реакції на зовнішні подразники. Також сангвініки відносно легко переживають негативні події та неприємні ситуації.
Людей із сангвіністичним типом особистості часто зображують усміхненими, адже вони зазвичай налаштовані оптимістично та схильні в усьому бачити позитивні риси. Завдяки високому рівню енергії сангвініки приваблюють інших, вони комунікабельні, емоційні та відкриті.

Звичайно ж, сангвінік – це не ідеальна особистість, яка зібрала в собі найкращі риси та переваги. Люди із сангвіністичним типом особистості мають свої недоліки. Наприклад, їм складно справлятись із сильними емоціями. Також вони схильні до запізнень, бо не люблять дотримуватись рутини.
Хто такий сангвінік: чому важливо розібратися в типах темпераменту
Попри те, що Гіпократ розробив свою теорію багато століть тому, вона досі актуальна та знаходить застосування у психології та коучингу. Ба більше, вона дуже корисна для тих, хто працює над собою самостійно та прагне до особистісного розвитку. Знаючи свій тип темпераменту, можна краще зрозуміти свої ключові потреби. Це необхідно для пошуку мотивації, адже відомо, що крокування чужим шляхом не приносить нічого, окрім розчарування та вигорання.
Важливо розуміти, що тип темпераменту сангвінік є вродженим. Він зумовлений переважно генетичними факторами. Темперамент слід відрізняти від характеру, який формується під час дорослішання людини та багато в чому залежить від зовнішніх факторів.
Якщо людині дістався тип темпераменту сангвінік, то, скоріше за все вона орієнтована на соціальну сферу. Зазвичай сангвініки полюбляють спілкуватись з іншими, комунікабельність стає їхньою сильною стороною. Також вони отримують щире задоволення від уваги. Люди із сангвіністичним типом особистості можуть прагнути до популярності у суспільстві та соцмережах, вони з радістю підтримують різноманітні соціальні зв’язки, ходять у гості та запрошують інших до себе.
Дізнаючись, хто такий сангвінік, варто «приміряти» на себе ознаки цього типу темпераменту. Таким чином можна дізнатись свій тип та з’ясувати, наскільки яскраво він проявляється.
Риси сангвінічного типу особистості
Варто зазначити, що будь-яка характеристика сангвініка є умовною. Попри те, що існує перелік класичних ознак та рис, кожна людина має власні індивідуальні прояви даного типу темпераменту.
Позитивні риси сангвінічного темпераменту
Безсумнівна перевага, яку має сангвінік – це бурхлива енергія, що вирує. Така людина зазвичай дуже активна, вона здатна багато працювати та не боїться фізичних навантажень. Щоб відпочити, сангвінік не буде залишатись вдома та переглядати фільми. Скоріше за все, він піде у похід або поїде у подорож. Більшість сангвініків є екстравертами, тому їхня «батарейка» підзаряджається під час спілкування.

Інші позитивні риси сангвіністичного темпераменту:
- любов до пригод та гострих відчуттів – участь у колективних розвагах, здатність організувати дозвілля для родичів та друзів;
- активне та швидке мислення – таких людей називають розумними та кмітливими;
- хороше почуття гумору – сангвініки люблять посміятись самі та часто смішать оточуючих;
- зірки вечірок – якщо у компанії людей є сангвінік, то скоріше за все, саме він буде всіх розважати та заряджати позитивом;
- стресостійкість – відносно легке ставлення до проблем та життєвих викликів, здатність витримувати високе емоційне навантаження;
- оптимістичність – уміння побачити світлу сторону речей, сила духу у важкі часи;
- комунікабельність – вміння знаходити спільну мову з людьми, описувати словами емоції та ідеї, створювати образи та розповідати історії. Сангвінік – це людина, яка найбільше полюбляє спілкуватись з іншими;
- впевненість у собі – у більшості сангвініків досить висока самооцінка, вони з повагою ставляться до себе, уміють захищати свої кордони.
Ще одна цікава та позитивна риса, якою може похвалитись сангвінік – це здатність перебувати тут і зараз. Такі люди дуже уважні до оточення та інших людей, вони уміють знаходитись в моменті, а тому швидко та адекватно реагують на події.
Негативні риси сангвінічного темпераменту
Протягом всього свого життя сангвінікам доводиться приймати не тільки плюси, а й мінуси свого типу темпераменту. Багато з них мають проблеми через імпульсивність. Сильні емоції часом важко контролювати, що виливається у нерозсудливі рішення та надто швидкі дії.
Особливості сангвініків, які можна назвати негативними рисами:
- схильність до ризику (потенційна небезпека для них та інших людей);
- проблеми з концентрацією уваги;
- високий ризик появи залежностей від речовин або діяльності;
- постійна потреба у спілкуванні;
- неуважність та нехтування інтересами близьких (егоїстичність);
- прагнення уваги (бажання бути на видноті, потреба у публіці).
Також характеристика сангвініка часто передбачає різку зміну настрою.

Взаємодія сангвініків з іншими типами темпераменту
Сангвінік – це один із чотирьох типів темпераменту (або типів особистості). Він може бути проявлений у більшому або меншому ступені.
Холерики надзвичайно зібрані та цілеспрямовані, природжені лідери, вони вміють аналізувати інформацію та активно використовують логіку. Люди з вираженим меланхолійним типом темпераменту мають такі риси як вдумливість, стриманість, прискіпливість до деталей. Дуже часто їм притаманне прагнення до того, щоб зробити свою роботу ідеально. Вони полюбляють працювати у власному темпі, у більшості випадків обирають роботу вдома або в обмеженому колі колег. Флегматики найбільше цінують мир, спокій та злагоду. Вони уникають конфліктів, а якщо це неможливо, то першими починають шукати способи вирішення суперечок. Такі люди створюють затишок та підтримують гармонію у стосунках.
Сангвінік – це темперамент, який може бути скомбінований з одним або двома іншими типами.
Як проявляється змішаний тип:
- Холеричний тип темпераменту надає сангвініку прагнення до досягнень та результатів. Тож такі люди поєднують у собі комунікабельність та цілеспрямованість. Їх називають природженими переговорниками.
- Флегматичні риси у сангвініків проявляються у здатності будувати та підтримувати стосунки. Саме тому ці люди мають вірних друзів, велике коло спілкування та міцні сім’ї.
- Меланхолійний темперамент, який поєднується із сангвіністичним, перетворює людину на чудового творця. Зазвичай такі люди дуже креативні, вони старанні, дисципліновані та глибокі.
Сьогодні існує безліч тестів для виявлення свого типу темпераменту. Це можна зробити онлайн або ж звернутись до психолога та отримати більш достовірний результат.
Особливості побудови стосунків з сангвініками
Сангвінік як тип людей подобається дуже багатьом. Їхня енергія та вміння знаходити спільну мову видаються привабливими, особливо на початку стосунків. У бесіді із сангвініком ніколи не виникає затяжних пауз, вони завжди знають, як розважити та розговорити співрозмовника.
Цінною рисою таких людей є бажання зробити партнера або друга щасливим. До того ж сангвініки дійсно люблять спілкування. Вони не приховують свої емоції та не замовчують проблеми. Це робить комунікацію з ними досить приємною, зрозумілою та конструктивною.
Сангвініки часто починають романтичні та дружні стосунки із тими, хто має холеричний темперамент. В результаті, таким людям завжди є, про що поговорити. Однак існує безліч випадків, коли сангвініки обирали у партнери меланхоліка або флегматика (інтровертні типи особистості). Таким чином вони стають «головною зіркою» цих стосунків. Сангвініки перебирають на себе активну роль та ініціативу, вони планують поїздки та мандрівки, пропонують інші варіанти спільного дозвілля.

Водночас сангвінік як тип людей може бути схильним до тривожного або уникаючого типу прив’язаності. В першому випадку він буде порушувати особисті кордони свого друга або партнера. Сангвінік може бути ревнивим та прискіпливим, він часто ображається та вимагає від партнера багато уваги.
У випадку, якщо сангвінік має уникаючий тип прив’язаності, йому важко йти в близькість. Він може відсторонюватись від людей, відштовхувати їх та казати неприємні речі. Однак це не значить, що він їх не любить. Це захисний механізм психіки, який попереджає про «небезпеку» зближення. Щоб вибудувати якісні та довговічні стосунки, важливо розуміти особливості темпераменту та характеру конкретної людини.
Джерела: fourtemperaments.com, www.e-counseling.com, www.betterhelp.com