Корисні поради на кожен день


Роботи в саду та на городі в березні: що зробити

Роботи в саду та на городі в березні

Для будь-якого дачника початок весни – важливий підготовчий етап перед посівними роботами. У цей час необхідно запланувати перелік основних процесів: від ревізії стану інструментів до вирощування розсади. У статті ми позначимо основні роботи в саду та на городі в березні, які необхідно встигнути зробити своєчасно.

Роботи в саду та на городі в березні: з чого почати

Перше, що необхідно зробити – подивитися, в якому стані дерева після зими. Якщо молоді плодові дерева або куші не пережили морозів, їх потрібно викорчувати. Якщо стан задовільний, то надалі кору потрібно буде побілити, а гілки – підрізати за допомогою сучкорізів.

Обробка дерев

Побілка дерев в саду

Специфіка перехідного періоду з лютого в березень полягає у тому, що рослини вже готові до вегетаційного періоду, але їм ще не вистачає сонячного світла та тепла. На початку березня на деревах досить часто можна побачити тріщини. Таке явище обумовлено коливаннями температури: вночі стовбур дерева охолоджується, а в день нагрівається. В цих тріщинках з часом може з’явитися грибок, який може спровокувати гниття кори.

Тому, якщо побілка дерев змилася, обробіть стовбур дерева водоемульсійною фарбою або розведеним у воді вапняком. Краще не економити та придбати спеціальну побілку для дерев, яку можна знайти в будь-якому сучасному магазині садового приладдя. Вона не тільки чудового дезінфікує тріщини, але й відбиває яскраве весняне сонце. Щоб зберегти квіткові бруньки на деревах, крону також можна обробити. Якщо не має можливості купити готовий розчин, зробіть його самостійно: 1 кг вапна на 10 літрів води. Але беріть до уваги, що таку роботу можна проводити тільки в тому випадку, якщо температура повітря становить як мінімум +5°С.

Якщо на кроні або стовбурах дерев є будь-які дефекти, їх потрібно зачистити. Простіше за все це робити за допомогою садового ножа. Для безпосередньої дезінфекції використовуйте розчини, в складі яких є мідний купорос. Ще одна досить розповсюджена проблема – поява лишаю. Його потрібно видалити садовим ножем, а потім обробити розчином на основі купоросу.

Обрізка дерев та кущів

Обрізка кущів в саду в березні

Наступний етап – обрізка дерев. Огляньте, чи не має на деревах хворих чи померзлих гілок. Якщо є, обріжте їх за допомогою секатору. Спиляних гілок обов’язково потрібно позбавитися, не зберігайте їх на ділянці. Найкраще буде просто спалити їх.

Після виконання усіх робіт причепіть до штамба кожного дерева спеціальні ловчі пояси. Це  невеличкі пастки, які захищають дерева від комах та шкідників, які можуть потравити на них з ґрунту.   

Березень – це найкращий час для обрізки:

  • усіх плодових дерев, які є в саду;
  • ягідних кушів;
  • винограду.

Розпочати потрібно з обрізки плодоносних дерев, оскільки бруньки на них завжди починають набухати приблизно на 7-10 днів раніше, аніж у листяних. Процес виглядає наступним чином:

  • санітарна обрізка усіх дерев (позбавляємося сухих, зламаних та хворих дерев);
  • дезінфекція уражених гілок;
  • розрідження.

Ідентичний принц роботи з ягідними кущами (смородиною або малиною). Якщо гілці – понад 5 років, вона вважається старою, і її варто зрізати. Якщо деякі бруньки роздуті або занадто товсті, велика імовірність того, що вони заражені кліщем. Їх обов’язково потрібно зрізати. Сам кущ за потреби можна прорідити. Занадто слабкі пагони також варто видалити, при цьому видаляти потрібно, зупиняючись на першій здоровій бруньці.

Березень також вважається чудовим часом для підготовки живців для подальшого щеплення, зокрема, для усіх кісточкових дерев.

Переходити до підрізання винограду можна тільки в тому випадку, якщо температуру повітря становить щонайменше +5°С.

Роботи в саду та на городі в березні: поради

Роботи на городі в березні

Що стосується робіт на городі в березні, то усі вони спрямовані на підготовку до майбутньої посадки розсади. Для більшості культур, березень – ще занадто холодний місяць, але є ранні культури, яке не бояться морозів. Це петрушка, кріп, горох та ранні сорти моркви. Їх можна висадити в ґрунт. В цей час також можна підготувати на підвіконні розсаду перцю та томатів.

Щоб в сезон отримати максимум врожаю, в березні потрібно підготувати грядки, зокрема, удобрити. Тип добрива залежить від культури. Універсальний варіант – компост, який збільшую поживну цінність землі. Спершу потрібно його розкидати по усьому периметру ділянки, відведеної під грядки, та перекопати.

Підготовка садового інструмента

Підготовка садового інструмента

Ще один важливий процес – підготовка садового інвентарю. Початок березня – найкращий час для оцінки його стану. Якщо потрібно купувати новий інструмент, звертайте увагу не тільки на технічні показники, але й на виробника, оскільки від марки залежить якість лез, надійність та загальна зручність користування.

До числа базового садового приладдя, яке повинне бути в наявності, відноситься:

Щоб добитися рівного зрізу, обирайте гострий інструмент, який вам зручно тримати в руці. Він не повинен бути занадто важким, оскільки підрізання – це досить довготривалий процес, і ви швидко втомитесь, якщо необхідно буде працювати з важкою пилою чи секатором. Також обирайте інструмент, в якого сама кінцівка лез трохи звужена. З ним буде простіше працювати у важкодоступних місцях.

Сподіваємося, наші поради стосовно того, які роботи в саду та на городі в березні потрібно виконати, допоможуть оптимізувати догляд за ділянкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *