Корисні поради на кожен день


Як завести генератор: основні правила


Щоб бути незалежним від централізованого енергопостачання, багато українців використовують генератори. Більшість сучасних генераторів – це якісне обладнання, розраховане на тривале користування. Але скільки саме воно пропрацює, залежить від дотримання техніки експлуатації. Головна порада після покупки генератора – вивчити інструкцію. В ній зазначено, як правильно встановити та підключити, як завести генератор та використовувати його, як підготувати до тривалого зберігання та експлуатації при низьких температурах.

Як завести генератор: поради

Основне правило при роботі з таким обладнанням – дотримання всіх норм пожежної безпеки. Перед тим, як зробити перший запуск генератора, потрібно переконатися в тому, що він розташований на вулиці, за 6 метрів від дверей та вікон та нічого не загрожує самому приладу, підключеній до нього техніки, людям навколо і приміщенню. Подбайте про те, щоб під рукою завжди був вогнегасник.

В продажу представлений великий вибір станцій із різним принципом дії. Вони відрізняються за способом активації, потужністю та зовнішнім виглядом, а також за типом палива. Від цього залежить, як включити генератор, скільки приладів він зможе постачати електрикою, скільки він буде коштувати на початку та яку кількість палива буде використовувати.

Як завести генератор з автоматикою: техніка безпеки та ключові правила

Найбільш зручними для користувачів є пристрої із системами автоматичного запуску. Функція автоматичного введення резерву полегшує взаємодію з генератором. Вона відповідає за миттєвий запуск двигуна генератора у разі припинення подачі електроенергії у мережі. Для цього конструкцією передбачений виносний мікропроцесор та інтегрований виконавчий блок. Мікропроцесор відповідає за фіксацію показників струму в електромережах, координацію роботи всіх, пов’язаних між собою блоків, та подачу живлення для кінцевого споживача.

Оскільки функція АВР (у деяких моделях може бути позначена як АТС чи ATS), спрощує запуск генератора, її наявність позначається на ціні самого приладу. На момент написання цієї статті, ціна найдешевшого генератора с автоматичним запуском в одному з інтернет-магазинів становить 15 777 грн (модель LUXEON GL 3500). Найдорожчого побутового – 130 000 грн. Це дизельний апарат IRMAS 5,5кВт/5кВт + АВР.

Крім того, на ціну генераторів з АВР впливає і швидкість її спрацьовування – чим вона вища, тим дорожча й техніка. У більшості генераторів вона спрацьовує протягом 1 секунди, але у продажу можна знайти апарати з показником 0,5 секунд.

Як запустити генератор з АВР:

  1. Необхідно перевірити рівень заряду акумулятора, а також кількість мастила та палива.
  2. Вручну приєднати агрегат до основної мережі.
  3. З’єднати силовий вихід з розподільним електрощитком.
  4. Знайти на панелі кнопку (або перемикач) для перемикання в автоматичний режим.
  5. Вставити ключ у спеціальне гніздо на панелі.

Далі генератор активуватиметься сам.

Пристрої з ручним стартером популярніші, ніж оснащені ATS. Вони дешевші і знайти їх простіше. Принцип їх запуску досить простий – для повороту коленвала та запуску двигуна оператору необхідно потягнути за спеціальний трос.

Як вперше запустити генератор: послідовність дій

Алгоритм першого запуску:

  1. Виконайте базову перевірку самої станції, рівня мастила та палива. Використовуйте тільки той вид мастила, якій рекомендовано виробником та зазначено в техпаспорті. Важлива і його кількість. Зазвичай заливають до максимальної позначки. Перевірити його кількість можна за допомогою щупу. Якщо в паспорті приладу не вказане інше, використовуйте 92-й бензин. Його не варто заливати до краю бака – залиште місце для розширення бензину під час його нагріву.
  2. Кран подачі палива переведіть у положенні «увімкнено», дросельну заслінку навпаки потрібно закрити. Закрийте повітряну заслінку. Потягніть ручку з натягом, достатнім для запуску двигуна. Потім необхідно декілька разів провернути колінвал для рівномірного змащення механізму.
  3. Увімкніть функцію запалення та заводьте двигун. Коли пристрій пропрацює кілька хвилин та прогріється, дросельну заслінку необхідно відкрити.
  4. Вмикайте ланцюг змінного струму та підключайте електроприлади.

Незалежно від типу генератора, дуже важливо відстежувати загальну потужність техніки, підключеної до нього. При виконанні розрахунків потрібно залишити близько 20-25% закладеної потужності як резерв. Тобто, сумарна потужність домашніх або робочих приладів не повинна дорівнювати максимальній потужності генератора.

Запуск бензинового генератора

Використовувати бензинові генераторні установки потрібно з урахуванням їх особливостей. Найкраще при першому запуску дотримуватися наступних правил:

  • виконати перевірку корпусу, кабелів, подовжувачів та розеток;
  • подивитися, чи достатньо палива в баку та олії в системі;
  • встановити паливний кран на положення «відкритий»;
  • повітряну заслінку навпаки, закрити;
  • якщо є електростартер, потрібно зарядити акумулятор;
  • також якщо йдеться про модель з електростартером, необхідно вставити ключ у гніздо на панелі приладів і провернути його у включене положення. Якщо стартер ручний, потрібно сильно потягнути за рукоятку;
  • дати генератору прогрітися та відкрити заслінку повітроводу.

Не варто поспішати та підключати до щойно включеної станції всі домашні прилади. Потрібно почекати 10-15 хвилин, щоб напруга стабілізувалася.

Правильний запуск дизельного генератора

Дизельні генератори мають свої особливості, зокрема, вони не зможуть працювати при низькій температурі без мастила відповідного класу та морозостійких присадок. Це важливо передбачити ще перед тим, як завести дизельний генератор, інакше можна зашкодити прилад.

Якщо всі правила безпеки дотримані, процес запуску виглядає наступним чином:

  • переконайтеся, що установка стоїть на рівній поверхні;
  • відкрийте кран подачі пального;
  • вставте ключ у замок на панелі та виконайте активацію;
  • потягніть за шнур стартера, якщо модель з ручним запуском, та відкрийте декомпресор. У генераторах з автоматичною системою слід повернути важіль запуску, щоб увімкнути пристрій;
  • дочекайтеся, поки двигун прогріється, закрийте декомпресор та відпустіть ключ.

Від того, наскільки правильно буде виконано перший запуск генератора, залежить дуже багато: стабільність і ефективність роботи пристрою, а також загальний термін його служби. Вивчаючи правила, як завести бензиновий генератор чи запустити дизельну станцію, необхідно звернути увагу на етап обкатки. Це тестовий прогін пристрою на середній потужності. Обкатку виконують зазвичай не довше тижня. За цей період потрібно відстежувати рівень мастила та повністю замінити його після 20 годин роботи. Коли агрегат відпрацює 100 годин і не відбудеться екстрених ситуацій, можна перевести станцію в стандартний режим експлуатації.

Розуміючи, як завести генератор правильно, користувач може суттєво продовжити період його експлуатації. Дотримання інструкції дозволить уникнути нещасних випадків та вберегти майно від пошкодження.

Сподіваємося, що наші поради стосовно того, як завести генератор, значно спростять цю процедуру. У відео на початку матеріалу представлена наочна інструкція як правильно завести бензиновий генератор, в якому позначені усі етапи процесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *