Корисні поради на кожен день


Як вибрати генератор для квартири: види пристроїв, техніка безпеки, методики підбору

Як вибрати генератор для квартири

Одне з доступних рішень на випадок довготривалих відключень світла – встановлення генераторів. Але користування ними потребує дотримання певних умов – в процесі роботи вони виробляють чадний газ, який повинен своєчасно утилізуватися, оскільки він становить загрозу для здоров’я людини. Тому перед тим як вибрати генератор для квартири чи будинку, необхідно детально розібратися в специфіці таких станцій та місці їх встановлення. В статті ми зазначимо, як вибрати генератор для квартири, та вкажемо основні технічні характеристики, на які варто спиратися.

Як вибрати генератор для квартири та не порушити правила

Беручи до уваги норми пожежної та санітарної безпеки, у квартирах не можна встановлювати жоден з існуючих генераторів, чи то бензиновий, дизельний або газовий. Це обумовлено не тільки тим, що в процесі роботи вони виробляють чадний газ, шкідливий для людини – якщо він не буде своєчасно вивітрюватися, це може призвести до отруєння. Але також тим, що подібне приладдя має високу ймовірність займання. Генератори – це також досить гучне обладнання. З точки зору побутового комфорту, довго знаходитися поруч з працюючим генератором досить важко.

Окрема категорія – інверторні генератори. Їх також не варто встановлювати у квартирі, але від класичних станцій вони дещо відрізняються. До числа їхніх переваг відноситься:

  • вироблення електричної енергії зі стабільною синусоїдою, що дозволяє підключати до генератора чутливу техніку;
  • економічне споживання палива;
  • здатність підлаштовувати кількість вироблюваної електроенергії, виходячи з поточного навантаження;
  • невеликі розміри, зумовлені відсутністю необхідності встановлення вентиляторів в середині корпусу;
  • тиха робота – середній рівень шуму таких генераторів становить 65 дБ;
  • наявність захисного корпусу, який захищає внутрішні робочі вузли від пошкоджень, спровокованих попаданням вологи.

Єдиним недоліком таких генераторів вважається їхня досить висока ціна, порівняно з класичними генераторами. У них також обмежені показники потужності – до 8 кВт. Це накладає певні умови щодо кількості та споживаючої потужності техніки, яка підключається до генератора. Максимальних 8 кВт зазвичай достатньо для покриття всіх потреб середньостатистичної сім’ї, але у промислових масштабах інверторні генератори не використовуються. Оптимальним варіантом для встановлення у квартирі вважається інверторний генератор з потужністю до 2 кВт.

Як вибрати генератор для дому

Якщо мова йде про те, як вибрати генератор для дому, то тут вже перелік доступних варіантів розширюється. Надворі власного будинку можна встановити генератор будь-якого типу: бензиновий, дизельний, газовий апарат чи навіть інверторний. Це можуть бути бюджетні моделі з ручним типом запуску, або дорожчі найменування з електростартом. Вибір обмежується виключно власними запитами та бюджетом.

Але при виборі генератора для дому необхідно врахувати декілька моментів:

  • кількість електричних приладів, які необхідно підключати до генератора одночасно, та їх сумарну потужність. Від цього залежить потужність самого приладдя;
  • інтенсивність експлуатації – для коротких періодів роботи найвигіднішими вважаються бензинові чи газові генератори. Але якщо генератор буде увімкнений довго та повинен буде забезпечувати одночасну роботу декількох потужних приладів, краще буде зупинитися на дизельному.

Як розрахувати потужність генератора

Потужність – це головний критерій, від якого варто відштовхуватися при виборі генератора. Від неї залежить скільки та які саме побутові прилади можна одночасно під’єднати до генератора. Алгоритм її розрахування наступний:

  • складаємо показники потужності кожного приладу, який буде працювати одночасно;
  • додаємо до отриманої цифри коефіцієнт пускового струму. Це значення потужності, яке необхідне для запуску техніки. Для кожного її різновиду цей показник буде різним. Наприклад, для стандартної лампи розжарювання або телевізора цей коефіцієнт становить 1. Це означає, що він співпадає зі звичайною потужністю. Але у деяких приладів він може доходити до 2 чи 3,5. Наприклад, якщо номінальна потужність пральної машини становить 1000 Вт, коефіцієнт пускового струму дорівнює 3,5, тоді пускова потужність становить 3500 Вт;
  • додаємо до отриманих показників 25% запас потужності. Він дозволить постійно користуватися генератором без інтенсивного виснаження закладеного в нього ресурсу. Але не варто купувати занадто потужний генератор – це не економічно.

Як вибрати генератор за потужністю

За потужністю побутові генератори розділені на декілька категорій. До малопотужних відносяться моделі з показником до 3 кВт, яких вистачає для одночасної роботи кількох побутових приладів, наприклад, газового насоса та холодильника. Такі генератори наразі вважаються найбільш популярними в Україні. Моделі від 3 до 7 кВт вже можна використовувати як аварійне джерело живлення усього будинку. Вони також підійдуть для проведення будівельних робіт.

Якщо ви обираєте генератор для дачі, на якій встановлено насос для колодязя, то оптимальним рішенням буде апарат з потужністю 3-5 кВт. Такого запасу також вистачить на тимчасове підключення садового інструменту.

Як вибрати генератор: бензиновий чи дизельний

Ще один аспект, який варто брати до уваги під час аналізу асортименту – тип генератора за видом палива. Бензинові генератори відрізняються компактністю, мобільністю та здатністю стабільно працювати у будь-яких температурних режимах. Дизельні апарати можуть працювати цілодобово, вони виробляють більшу електричну потужність, та її якість буде вищою при її низькій собівартості.

Але якщо порівнювати ідентичні за потужністю моделі бензинових та дизельних генераторів, то ціна дизельних завжди буде вищою. Це обумовлено тим, що термін експлуатації у них у 2 разі більший.

Для наочності порівняємо бензинові та дизельні генератори за базовими характеристиками:

ДизельніБензинові
Максимальна потужність15-19 кВт (повітряне охолодження)10 кВт
Рівень шумувисокийпомірний
Вагана 15-20% тяжчі за бензиновідо 100 кг (залежно від потужності)
Моторесурсвисокий (спроможність цілодобової роботи)середній (потрібні перерви через кожні 7-10 годин)
Умови використанняt до -5°С. При сильних морозах потрібно використовувати присадки для паливних системt до -15°С

Найчастіше українці віддають перевагу бензиновим генераторам через їхню відносно тиху роботу, доступну вартість та стійкість до низьких температур. Такі пристрої вже зараз можна бачити в магазинах і аптеках, в розважальних закладах, в комерційному сегменті.

Ще один різновид генераторів – газові. Довгий час станції такого типу вважалися найменш розповсюдженими, оскільки вони працюють від балона з газом, що не дуже зручно для споживача (його потрібно придбати, привести, потім підключити) або від магістралі низького тиску. Одна з переваг таких генераторів – в економічності, оскільки газ коштує дешевше дизеля чи бензину. Газ також вважається більш екологічним типом палива, що сприяє зменшенню кількості викидів. Але газові генератори потребують більшої уваги з точки зору дотримання загальних правил користування генераторами та норм пожежної безпеки.

З урахуванням підвищеного попиту виробники та продавці рекомендують планувати придбання такого обладнання заздалегідь. Між тим моментом, як вибрати генератор для квартири чи будинку, та встановити його може пройти кілька тижнів чи навіть місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *