Корисні поради на кожен день


Що не можна підключати до генератора: список приладів


За останні 4 місяці генератори увійшли до повсякденного побуту українців. Завдяки розповсюдженості, простоті використання та економічності вони вважаються одним з оптимальних альтернативних джерел електроенергії. Але, щоб продовжити їх термін служби та загалом убезпечити експлуатацію, необхідно дотримуватися певних норм. Існують конкретні прилади, що не можна підключати до генератора з певних причин. Які саме та чому – розглянемо в статті.

Що не можна підключати до генератора: специфіка проблеми

Якщо генератор призначений для запитування підключених до нього електроприладів, чому деякі їх різновиди не можна до нього підключати?

Обмеження у правилах користування генераторами обумовлені показниками напруги та якості струму на виході. Існує 3 ключові показники якості електричної енергії: напруга в мережі, форма синусоїди змінного струму та його частота. Ці показники затверджуються для мінімізації ризиків виникнення пожеж та прописуються у нормативних документах, що додаються до електроприладів.

Якщо відхилення напруги буде понад 10% від допустимих показників, або якщо коливання синусоїди на виході – понад 2,5%, це може призвести до виходу з ладу електронних систем. Особливо, якщо мова йде про електроніку, оснащену мікросхемами. Такі прилади потрапляють до категорії «чуттєвих», для яких вкрай важлива якість струму. Тому варто використовувати або інверторні генератори, які видають «ідеальний» струм, придатний для живлення електроніки, або не під’єднувати її до генератора взагалі. Якщо ви тільки розбираєтесь в питанні того, що не можна підключати до генератора, обов’язково врахуйте цей момент.

Що не можна підключати до генератора: перелік приладів

Якщо мова йде про класичні бензинові та дизельні генератори, то до них не варто під’єднувати наступні типи приладів:

  • будь-яке медичне та лабораторне обладнання;
  • цифрові гаджети (смартфони, планшети, ноутбуки);
  • газові чи електричні котли з електронним типом керування;
  • циркуляційні насоси;
  • сучасні телевізори.

Усі вказані прилади працюють в обмеженому діапазоні вихідної напруги та вимагають стабільних показників змінного струму. Тому їх не варто підключати безпосередньо до звичайних генераторів. Особливо це актуально для китайських моделей, які у разі недостатньої кількості палива в баку часто демонструють коливання напруги.

Куди підключати чутливу техніку

Тим, хто тільки обирає генератор, необхідно відштовхуватися від його цільового призначення. Наприклад, якщо, в першу чергу, він буде використовуватися для живлення телефонів та комп’ютера, то варто зупинитися на інверторному варіанті. Він коштує на 20-25% дорожче від звичайного генератора, але видає «чисту» синусоїду напруги. Його придбання позбавить вас проблем з тим, що не можна підключати до генератора, оскільки до таких апаратів можна під’єднувати майже усі побутові прилади.

Чи можна поєднувати стабілізатори напруги з генераторами

Альтернативне рішення – використовувати стабілізатор, який відповідає за конвертацію нестабільної напруги до допустимих показників. Він захищає електронні прилади від зниженої або підвищеної напруги, гарантуючи показник в межах стандартних номінальних показників: 380 B – для трифазної мережі та 220 В – для однофазної. Подібний принцип реалізовано в інверторних генераторах.

Але враховуйте, що для бензинового чи дизельного генератора потрібно використовувати стабілізатори інверторного типу, які працюють за принципом подвійного перетворення. Вони забезпечують стабільну напругу з показником відхилення від нормативу – не більше 1%. Такі стабілізатори компактні, безшумні в роботі та демонструють найкращу точність стабілізації напруги. Але вони й найдорожчі серед усіх різновидів, представлених у продажу.

Також підійдуть стабілізатори гібридного типу. Вони поєднують у собі принцип роботи сервоприводних та релейних стабілізаторів, зокрема, в них передбачений сервопривод як електромеханічний пристрій та 2 два релейні перетворювачі. Сервопривод відповідає за стабілізацію вхідної напруги, а релейні перетворювачі запускаються за стрибків напруги нижче 256B або нижче 144B. Їхні переваги:

  1. Достатньо великий діапазон регулювання.
  2. Довговічність в експлуатації.
  3. Плавне регулювання напруги.
  4. Стійкість до короткотривалих надмірних навантажень.

При суттєвих перевагах такі стабілізатори демонструють досить повільну швидкість реакції та зменшення точності регулювання після включення релейних модулів. Але їх можна використовувати у тандемі з генераторами для можливості підключення електроніки.

Висновок: не має універсального переліку приладів, що не можна підключати до генератора, оскільки все залежить від типу самого генератора. А у разі використання стабілізатора взагалі ризики перегоряння «чутливої» техніки зводяться до мінімуму.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *