Корисні поради на кожен день


Біржі фрилансу: найкращі майданчики для початківців

Найпопулярніші біржі фрілансу

Біржі фрилансу є популярним інструментом серед фрилансерів та бізнесменів з усього світу. Вони надають можливість замовникам швидко та ефективно знайти фахівців, які здатні виконати конкретні завдання. З іншого боку, вони допомагають фрилансерам знайти нові проєкти, підвищити свій рейтинг та заробляти гроші. В статті ми розберемо, які біржі фрилансу мають найбільший попит, та в чому особливості кожної платформи.

Біржі фрилансу: що це

Біржі фрилансу – це онлайн-платформами, які забезпечують зв’язок між замовниками та фрилансерами. Замовники можуть розміщувати на цих біржах проєкти, для яких вони шукають фахівців з певних областей, а фрилансери можуть зареєструватися на біржі та шукати проєкти, які відповідають їхнім навичкам та рівню кваліфікації.

Однією з головних переваг бірж фрилансу є те, що вони допомагають замовникам та фрилансерам знайти один одного, що раніше було дуже складно. Біржі фрилансу також забезпечують захист від шахрайства, забезпечуючи безпеку оплати та надаючи можливість фрилансерам та замовникам залишати відгуки про свій досвід роботи з іншими спеціалістами.

Існує велика кількість відповідних майданчиків, які пропонують різні послуги та функції. Найбільш відомі західні біржі фрилансу – це Upwork, Freelancer.com та Fiverr. Кожна з них має свою специфіку та спрямування, наприклад, Freelancer.com – ще одна відома біржа, яка спеціалізується на малих проєктах та забезпечує функцію тендерів, де замовники можуть оголошувати конкурси на проєкти тому фрилансерам та замовникам слід детально ознайомитися з кожною та передбаченими можливостями, перш ніж вибрати ту, яка відповідає їхнім потребам найбільше.

Правила роботи на біржах фрилансу

Не має різниці, які саме біржі фрилансу ви виберете. Важливо дотримуватися кількох правил, щоб забезпечити успіх в вашому досвіді роботи:

  • варто вивчити всі правила та політику використання платформи, щоб уникнути порушень та проблем, які можуть призвести до блокування акаунту;
  • перед тим як відреагувати на конкретний проєкт, ретельно перечитайте його опис, щоб переконатися, що ви можете виконати його до зазначеного терміну та відповідно до вимог замовника;
  • ввічливе та коректне спілкування зі замовником – запорука успіху у цій професії. Тільки таки підхід забезпечить позитивний досвід роботи та дозволить отримати додаткові можливості у майбутньому.

Загалом, біржі фрилансу можуть бути корисним інструментом для фрилансерів та замовників у пошуку нових проєктів та підвищенні ефективності роботи. Але такі майданчики мають декілька характерних аспектів, які варто брати до уваги новачкам. Один з основних – велика конкуренція. Більшість замовників з великою імовірністю оберуть досвідченого спеціаліста, який має портфоліо з прикладами власних робіт, високий внутрішній рейтинг та позитивні відгуки. Тому головна ідея, з якої варто починати свою роботу та обираючи біржі фрилансу – швидко заробити великі гроші не вийде. Виняток – ваш топовий рівень кваліфікації у високо затребуваній ніші.

В якому випадку біржі фрилансу та робота на них – це хороше рішення:

  • набратися необхідного досвіду;
  • відпрацювати нові знання та навички;
  • сформувати власне портфоліо робіт;
  • набрати базу клієнтів, з якими можна працювати впродовж деякого часу;
  • заробити грошей.

Як працювати на біржах фрилансу новачку

Якщо ви розглядаєте біржі фрилансу, але у вас не має відповідного досвіду у роботі з ними, ось вам декілька порад, які допоможуть не зробити типовим помилок:

  • працюйте з замовником через опцію «сейф», яка передбачає заморожування коштів від замовника на рахунку біржі на час виконання проєкту. Одразу після того, як клієнт приймає роботу та закриває угоду, кошти можна перевести на власну банківську картку. Мінус формату – необхідність сплачувати комісію платформи. Плюс – гарантія того, що після вдалого завершення роботи ви точно отримаєте зароблене;
  • одразу збирайте портфоліо – не відкладайте цей процес на потім. Велика імовірність, що з часом деякі роботи можуть втратитися;
  • не маєте досвіду – не перебирайте замовленнями. Якщо у вас ще не має достатньої кількості клієнтів, щоб мати можливість обирати серед них, беріться за усі проєкти, які вам пропонують біржі фрилансу і яким ви відповідаєте за рівнем компетенції;
  • набирайтеся кейсів та працюйте на репутацію, не гоніться за грошима – на початковому етапі вам ніхто не буде пропонувати високооплачувані замовлення, тому що ніхто не хоче ризикувати власними грошима. Ваше завдання на початковому етапі – напрацьовуйте собі ім’я;
  • користуйтеся кейсами тайм-менеджменту – вчиться правильно розраховувати, скільки часу вам доведеться витратити на виконання тієї чи іншої задачі. Якщо ви візьмете на себе навантаження, яке не зможете витримати, ви самому початку роботи фрилансером втратите увесь запал. Щоб якісно виконувати свою роботу, необхідно достатньо відпочивати.

Які біржі фрилансу існують

Усі західні або українські біржі фрилансу можна поділити на 2 типи: платні та безкоштовні. Відмінність перших полягає в тому, що за можливість подати заявку на виконання того чи іншого замовлення доведеться внести оплату. Або оформити підписку. У безкоштовних такої опції не передбачено, але вони мають свій відсоток з виконавця або замовника при користуванні «сейфом». У них можуть бути платними додаткові опції.

Найкращі зарубіжні біржі фрилансу

Головна перевага усіх закордонних бірж фрилансу полягає в тому, що вони пропонують більший перелік пропозицій, аніж українські. Але працювати на них можна тільки за умови володіння англійською мовою, хоча б на самому базовому рівні.

Біржа фрилансу Upwork

Біржа фрилансу Upwork – одна з найвідоміших серед усіх західних платформ. Її варто розглядати тим, хто володіє англійською або вже має хоча б мінімальний досвід взаємодії з подібними майданчиками. Це флагман усього американського ринку фрилансу, тому з нею працюють топові компанії, наприклад, той самий Microsoft.

Upwork – це наразі безкоштовний майданчик, але він заробляє через стягування свого відсотка від закритих угод між виконавцем та замовником. Але ви також можете користуватися платним акаунтом, який додає певних бонусів.

Як і інші біржі фрилансу, Upwork передбачає заповнення власного профілю. Вкрай важливо заповнити його на усі 100%. Вкажіть свою спеціалізацію, зазначте кілька речень стосовно своїх soft skills та hard skills. Якщо є якість досягнення, які можна вказати, наприклад, розроблений вами дизайн сайту переміг у конкурсі, обов’язково зазначте це.

Виводити гроші з Upwork можна через платежі SWIFT або платіжну систему Payoneer.

Біржа фрилансу Freelancer

Ще одна західна біржа, яку варто взяти до уваги – це Freelancer, яка також орієнтована на широко коле виконавців: від дизайнерів до розробників. Як і у випадку з Upwork, тут вам також доведеться створювати власний профіль, вказувати спеціалізацію, досвід роботи та свої сильні сторони. Окрім цього, відразу після реєстрації вам потрібно буде вказати номер своєї банківської карти, на яку будуть нараховуватися гроші за виконання роботи.

Специфіка цього майданчика полягає в тому, що безкоштовно тут можна відгукнутися тільки на 3 об’яви в день, потім – платити. Але його плюс полягає в тому, що тут можна знайти досить велику кількість простої роботи, яка не потребує досвіду та кваліфікації. З часом, якщо виконувати завдання якісно, можна сформувати портфоліо, що відкриє доступ до вже більш дорогих замовлень.

Українські біржі фрилансу

Локальні біржі фрилансу не мають такого охоплення замовників, але й тут можна заробляти непогані гроші. Їхні головні плюси полягають не тільки в тому, що більшість тут розмовляє саме українською, але й в тому, що ви легко зможете вивести з них гроші на будь-яку картку нашого банку.

Біржа фрилансу Freelancehunt

Freelancehunt – велика українська платформа, орієнтована на програмістів, дизайнерів, розробників, та спеціалістів, які працюють з контентом. Більшість замовників тут – українські, але можна знайти також європейські та американські компанії.

Як і інші подібні за структурою біржі фрилансу, Freelancehunt пропонує безкоштовний пошук замовлення, але виконавцю та замовнику доведеться віддати відсоток з замовлення як комісію біржі. За умови покупки платного акаунту ви матимете певні плюси, зокрема, 23 додаткових бонуси, які будуть активовані автоматично:

  1. Приховані ставки. Закриття ставки від колег має безліч плюсів: від можливості запропонувати замовнику найкращі умови до захисту від копіювання ставки.
  2. Додатковий бонус до рейтингу, який визначає рівень експертності. Це чудовий інструмент, що дозволяє виглядати виграшно на фоні конкурентів.
  3. Можливість розширення спеціальності, що дозволяє розширити коло потенційних замовників.

Біржа фрилансу Freelance

Закриває наш перелік біржа Freelance, на якій наразі зареєстровано понад 415 000 виконавців. До її переваг відноситься максимально простий та зрозумілий інтерфейс, тому її можна рекомендувати тим, хто вперше стикається з подібними платформами. До унікальних особливостей Freelance можна віднести поділ замовлень за їхньою тривалістю на постійні та разові, а також на ті, які передбачають працевлаштування в штат компанії.

Усі чинні сьогодні біржі фрилансу – це ефективні майданчики для тих, хто хоче почати заробляти у форматі дистанційної роботи. Кожна з них має унікальні особливості, але в тому і полягає їхня перевага – кожен зможе знайти платформу, яка відповідає його запитам.

2 thoughts on “Біржі фрилансу: найкращі майданчики для початківців

  1. Еще могу посоветовать крутую Фриланс Биржу – PriceWork.org
    Я сам ее использую, низкие комиссии, много заказов и услуг от фрилансеров!
    Биржа доступна на 3-х языках, есть много категорий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *